Pasaż Rubinsteina szpeci i straszy! Miał być ozdobą...

ao
Fortepian miał być usunięty, ale zabrakło pieniędzy...
Fortepian miał być usunięty, ale zabrakło pieniędzy... Janusz Kubik
Od strony ul. Piotrkowskiej pasaż Rubinsteina popada w ruinę. Osoby spoza Łodzi w ogóle nie zauważają, że stojący tam metalowy fortepian to... fortepian.

Spacerujący ul. Piotrkowską zastanawiają się, dlaczego fortepian jest tak zniszczony...

- Co to jest? Wygląda jak jakiś kontener, kompletna ruina, kostka odpada, jakieś naklejki są na tym czymś, powinni to usunąć, szpeci pasaż - komentuje pani Kasia z Ozorkowa.

W tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej miał zdemontować fortepian i ceglany murek z ławkami obok niego (który też się rozpada). Ale zabrakło pieniędzy. Fortepian i schody postawiono tu w latach 90. Sukcesywanie niszczone są przez wandali. Co się zmieni w pasażu?

- Wykonane zostaną i zamontowane barierki trawnikowe wzdłuż alejek. A w kwietniu od ul. Piotrkowskiej wypielęgnowaliśmy trawniki, posadziliśmy bratki - mówi Maria Kaczmarska z ZZM.

Z kolei po wybudowaniu hotelu B@B i likwidacji zaplecza budowy (przy al. Kościuszki), jego wykonawca ma odnowić zniszczoną kostkę betonową, posadzić 600 krzewów tawuły japońskiej, 50 pierisa japońskiego, 34 krzewy różaneczników i 30 lilaka. Obiekt ma być gotowy pod koniec roku.

W pasażu straszy także rudera po dawnej pizzeri. Jak tlumaczą w biurze prasowym UMŁ - stoi na prywatnej działce i bez zgody właściciela nie można jej rozebrać. Udało się go skłonić jedynie do zabezpieczenia ruiny.

MAJÓWKA 2016. JAK SĄ CZYNNE SKLEPY W MAJÓWKĘ?

MAJÓWKA 2016. JAK SĄ CZYNNE SKLEPY W MAJÓWKĘ?

MATURA 2016. Harmonogram egzaminów maturalnych w 2016 roku

SKLEPY CZYNNE W MAJÓWKĘ 2016. JAK SĄ CZYNNE SKLEPY W WEEKEND MAJOWY

WYNIKI LOTTO 30.4 KUMULACJA 25 MILIONÓW. NUMERY LOTTO KUMULACJA 25 MLN 30.4.2016. LOTTO WYNIKI DZIŚ

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM (autor xnews/RUPTLY)