Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remonty dróg w Łodzi. Kolejne gruntówki w Andrzejowie zostaną utwardzone. Ogłoszenie przetargów wkrótce

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Do remontu wyznaczono ul. Kupały.
Do remontu wyznaczono ul. Kupały. UMŁ
Ulice Kupały i Winiarska to kolejne w Andrzejowie drogi wyznaczone do remontu w 2024 roku. Wkrótce miasto ogłosi przetargi na wykonanie robót. Gruntowa ulica Kupały będzie miała nową podbudowę i nawierzchnię, natomiast na ulicy Winiarskiej również o gruntowej nawierzchni oprócz utwardzonej dodatkowo zostanie wybudowane odwodnienie.

Prawie 20 z 48 gruntówek w Andrzejowie jest już utwardzonych

Na tym osiedlu naprawa gruntówek, po których nie dało się już jeździć, rozpoczęła się w 2016 roku od ułożenia betonowej kostki na czterech ulicach. A plan naprawczy zakłada utwardzenie 48 dróg gruntowych o łącznej długości ponad 17 kilometrów.
Obecnie po takiej nawierzchni lub po asfaltowej jeździ się po prawie dwudziestu ulicach, m.in. Gliszczyńskiego, Serenady, Sielanki, Szeherezady, Dobrej Wróżki, Kolorowej. Na każdej zbudowano wjazdy, stanęły nowe latarnie, przy posesjach założono trawniki, posadzono krzewy.
Na ul. Mierniczej o długości 400 metrów wykonano także odwodnienie pasa drogowego, przebudowano zjazdy i dojścia do furtek, wydzielono miejsca postojowe oraz na nowo pomalowano linie oznakowania poziomego, ustawiono nowe znaki drogowe, założono trawniki. Z kolei ul. Janiny Porazińskiej ma nawierzchnię jezdni z kostki betonowej, ponadto przebudowano na niej zjazdy do posesji. Na poboczach posadzono krzewy, a w kilku miejscach ułożono nawierzchnię ażurową, można więc na nich parkować.

Więcej

Do gruntownego remontu został wyznaczony odcinek ul. Krakowskiej między ul. Barską a ul. Minerską.

Remont ul. Krakowskiej w Łodzi. Ogłoszono przetarg na remont...

Remont dróg w Łodzi. Co zakłada "Plan dla osiedli?"

Inwestycje drogowe w Andrzejowie są realizowane w ramach „Planu dla Osiedli". W tym programie znalazło się kilkaset inwestycji, w ramach których miasto nie tylko odnawia osiedlowe uliczki, ale także buduje place zabaw, sadzi drzewa, krzewy, byliny i porządkuje zieleń.
Andrzejów to dawna podłódzka wieś, którą przed 100 laty określano w rosyjskich dokumentach jako „leżącą 12 wiorst od Łodzi” (wiorsta to 1,06 km). Dziś to część miasta najbardziej wysunięta na wschód. Mieszka tu ok. 6 tysięcy osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany