Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zniszczona przez pożar fabryka przy ul. Dąbrowskiego znów produkuje [FILM, zdjęcia]

(pij)
Półtora roku po fatalnym pożarze, który 27 lipca 2015 r. strawił całą halę fabryczną niemieckiej firmy Coko-Werk Polska przy ul. Dąbrowskiego, we wtorek oficjalnie otwarto odbudowaną fabrykę.

Nakładem blisko 15 milionów euro zdołano odtworzyć cały zakład, który produkuje komponenty z tworzyw sztucznych dla wielu podmiotów w całej Europie. Ich strategicznym odbiorcą jest koncern BSH, producent sprzętu agd marki Bosh i Siemens, a więc pralek, zmywarek i suszarek, do których Coko-Werk wytwarza np. panele sterujące, drzwiczki, dozowniki proszków i płynów itp. Plastikowe elementy wyprodukowane przez łódzką Coko-Werk można odnaleźć także w ciągnikach siodłowych Scania i samochodach BMW, dla Bose firma wytwarza głośniki.

Wielki pożar firmy Coko-Werk na Dąbrowskiego [ZDJĘCIA CZYTELNIKÓW]

Fabryka Coko-Werk w Łodzi przy ul. Dąbrowskiego powstała w 2005 r. w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefu Ekonomicznej. W 2012 r., również na terenach ŁSSE, firma otworzyła drugi zakład produkcyjny w Konstantynowie Łódzkim. 27 lipca 2015 r. olbrzymi pożar doszczętnie zniszczył halę produkcyjną, magazyn i lakiernię fabryki w Łodzi. Produkcja zakładu zamarła, co miało fatalny wpływ także na produkcję fabryk koncernu BSH. Oba przedsiębiorstwa błyskawicznie połączyły siły w celu zapobieżenia wielomilionowym stratom, jakie pociągał za sobą brak niezbędnych części.

NAPOLI REAL MADRYT STREAM NA ŻYWO GDZIE OBEJRZEĆ

NAPOLI REAL MADRYT TRANSMISJA NA ŻYWO

ŻYCZENIA NA DZIEŃ KOBIET

– W ciągu kilku dni po pożarze ze zgliszcz hali udało się uratować 70 wtryskarek. Około stu techników z Polski i Niemiec przez tydzień pracowało nad tym, by uratować z nich formy wtryskowe, co pozwoliło na nowo podjąć produkcję – wspominał Klaus-Wilhelm Dreskruger, prezes zarządu Coko-Werk, podkreślając przy okazji ogromną pomoc uzyskaną wówczas ze strony władz miasta Łodzi oraz zaangażowanie w ratowanie majątku fabryki całej jej załogi i ówczesnego dyrektora, a obecnego prezesa Coko-Werk Polska, Pawła Murawskiego.
Już kilka tygodni po pożarze, gdy przy współudziale wielu partnerów Coko-Werk udało się wznowić produkcję w inncyh zakłądach, zapadła decyzja o odbudowie fabryki w Łodzi. Budowa ruszyła w maju 2016 r., a już w listopadzie odbył się jej rozruch.
Pomimo przestoju produkcyjnego żaden z pracowników łódzkiej fabryki Coko-Werk nie stracił pracy. Firma zatrudnia 350 pracowników a w produkcyjnym szczycie nawet 500 osób.

Grupa Coko-Werk to niemiecka firma rodzinna założona w 1926 roku. Do tej pory kontrolowana jest przez cztery rodziny. Pierwsze kroki w biznesie stawiała w produkcji i dystrybucji elektrostatycznych urządzeń czyszczących. Pierwszy globalny sukces handlowy odniosła wytwarzając na początku lat 50. niezniszczalny grzebień z nylonu. Obecnie firma zajmuje się produkcją komponentów
z tworzyw sztucznych, głównie do branży AGD, techniki grzewczej oraz przemysłu samochodowego a do jej najważniejszych klientów zaliczają się m.in. BSH, BMW, Scania, Hella, Viessmann, Vaillant czy Buderus.
Obecnie Coko-Werk posiada 4 fabryki: po jednej w Niemczech oraz Turcji oraz dwie w Polsce, w których zatrudnia łącznie ok. 1 300 pracowników i osiąga przychody ze sprzedaży na poziomie ok. 150 mln euro

ŻYCZENIA NA DZIEŃ KOBIET
Życzenia na Dzień Kobiet
UCHO PREZESA ZA DARMO NA YOUTUBE
AGENT GWIAZDY 2 KTO ODPADŁ Z ODCINKA 28. 02. 17?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany