Widzew Puszcza 1:0. Dzięki bramce w doliczonym czasie gry łodzianie są na drugim miejscu w tabeli

Tomasz Jabłoński
W meczu piłkarskiej pierwszej ligi Widzew pokonał w Łodzi Puszczę Niepołomice 1:0. Jedyną bramkę uderzeniem głową już w doliczonym czasie gry zdobył Hiszpan Daniel Villanueva. Po centrze z rogu Radosława Gołębiowskiego. A więc była to akcja dwóch zmienników. Przed kilkoma dniami widzewiacy stracili gola tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, teraz los im sprzyjał. Gospodarzom brakowało właściwie wszystkiego - determinacji, dokładności, zimnej krwi, pomysłu na sforsowanie defensywy walczącego o utrzymanie się w lidze rywala. Ale osiągnęli cel. I zajmują drugie miejsce w tabeli, zapewniające im bezpośredni awans do ekstraklasy. Trener Janusz Niedźwiedź na pewno ma nad czym myśleć. 23 kwietnia (sobota, 15) Widzew gra w Jastrzębiu z GKS. Oby wypadł lepiej, niż dziś. Choć taki sam rezultat bierzemy ,,w ciemno". Widzew-Puszcza 1:0.

Widzew Puszcza na żywo online

KONIEC MECZU - Widzew szczęśliwie pokonuje Puszczę Niepołomice 1:0 po golu w doliczonym czasie gry. Niedawno łodzianie stracili gola tuż przed końcem meczu, teraz los im sprzyjał. Widzew-Puszcza 1:0.
90+3 min - Żółta kartka dla Danielaka.
90+2 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa. Po centrze z rogu do siatki po uderzeniu głową trafia Villaneuva. Dośrodkowywał Gołębiowski. Widzew-Puszcza 1:0.
90 min - Sędzia przedłużył mecz o co najmniej cztery minuty.
89 min - Żółta kartka dla Serafina.
89 min - Ravas broni uderzenie Cichonia.
88 min - Żółta kartka dla trenera Niedźwiedzia.
87 min - Żółta kartka dla Lipskiego.
86 min - Bartosz ,,znokautowany" po strzale Kreuzrieglera.
83 min - Strzał Kreuzrieglera.
83 min - Podwójna zmiana w Puszczy. Cichoń zastępuje Hajdę, zaś Włodarczyk Tomalskiego.
82 min - Dośrodkowanie Terpiłowskiego.
78 min - Znów pokazał się Ravas.
77 min - Interwencja Ravasa.
75 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Nunesa zastępuje Gołębiowski, natomiast Hansena Villanueva.
75 min - Zła centra Kuna.
72 min - Mecz na stadionie ogląda 13728 kibiców.
72 min - Żółta kartka dla Kreuzrieglera.
71 min - Niecelne uderzenie Nunesa.
71 min - Fani Widzewa po raz kolejny w niezbyt parlamentarnych słowach domagają się lepszej gry.
70 min - Kun podaje do Hansena, ten wpada w pole karne, ale uderza wysoko nad poprzeczką.
68 min - Ravas broni strzał Tomalskiego z około 18 metrów.
68 min - Róg dla Puszczy.
66 min - Nunes faulowany przez Stępnia.
64 min - Faul Lipskiego.
63 min - Wybiegający z bramki Ravas ratuje łodzian, wygrywając pojedynek sam na sam z Tomalskim.
61 min - Żółta kartka dla Kobusińskiego za faul na Stępińskim.
59 min - Sędzia uznał, że Danielak faulował Stępnia.
57 min - Zmiana w Puszczy. Stępień zastępuje Górskiego.
55 min - Interwencja Kobylaka po centrze Nunesa.
53 min - Żółta kartka dla Hajdy.
51 min - Nieudana akcja Nunesa.
49 min - Nunes uderza tuż obok słupka z dwunastu metrów.
47 min - Nieporozumienie Nunesa z Hansenem.
46 min - Na pozycji wysuniętego napastnika ma walczyć Danielak.
46 min - Zmiana w Puszczy. Aftyka za Wrońskiego.
46 min - Zmiana w Widzewie. Zieliński zastępuje Guzdka.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu Widzew-Puszcza.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Widzew remisuje bezbramkowo z Puszczą Niepołomice 0:0. Łodzianie mogli zdobyć gola, ale goście również. Od widzewiaków mamy prawo wymagać znacznie więcej. Widzew-Puszcza 0:0.
45 min - Faul Terpiłowskiego.
44 min - Kobylak broni uderzenie Kuna.
44 min - Nunes wywalczył róg.
42 min - Faul Stępińskiego.
41 min - Hansen uderza z kilkunastu metrów minimalnie niecelnie.
40 min - Ładny strzał Nunesa broni Kobylak.
38 min - Faul Wrońskiego.
38 min - Po podaniu Lipskiego Nunes zbyt długo zwlekał ze strzałem w polu karnym.
36 min - Uderzenie Mrozińskiego, po którym Ravas wybija piłkę na róg.
34 min - Ravas wybija piłkę na róg po technicznym strzale Bartosza.
32 min - Po podaniu Nunesa strzał w poprzeczkę Danielaka z około dziewięciu metrów.
31 min - Interweniuje Ravas.
30 min - Nunes wybija piłkę na róg.
29 min - Dośrodkowanie Nunesa.
27 min - Niecelne uderzenie Kuna z pola karnego.
25 m in - Kolejny faul Kuna. Powinien uważać.
22 min - Złe zagranie Kuna w polu karnym.
21 min - Żółta kartka dla Kuna.
18 min - Strata Hansena
17 min - Akcja Terpiłowskiego, po której wywalczył róg.
14 min - Zablokowany strzał Serafina.
12 min - Faul Kościelnego na Terpiłowskim.
10 min - Żółta kartka dla Wrońskiego.
10 min - Ładne uderzenie Hansena po akcji Nunesa.
8 min - Faul Hanouska.
7 min - Wroński fauluje Kuna.
6 min - Faul na Lipskim.
4 min - Kapitalne uderzenie zza pola karnego byłego widzewiaka Mrozińskiego w poprzeczkę.
4 min - Po wolnym groźnie główkował Sołowiej, a Stępiński wybił piłkę głową sprzed linii bramkowej.
3 min - Faul na Tomalskim.
2 min - Goście odważnie atakują gospodarzy.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Widzew-Puszcza. Zapraszamy na relację.

Godz.20.28 - Na zbyt ostrą grę w Widzewie muszą dziś uważać: Gołębiowski, Hanousek i Karasek.

Godz. 20.24 - Widzewa i Puszcza walczą z sobą po raz czwarty w oficjalnym meczu. Jak dotąd, łodzianie zwyciężyli raz, podobnie, jak drużyna z Małopolski, natomiast raz padł remis (bilans bramkowy: 1:1).

Godz.20.15 - W porównaniu do poprzedniego meczu widzewiaków ze Skrą Częstochowa (2:2) szkoleniowiec łodzian dokonał trzech zmian. Za Pawła Zielińskiego zagra Karol Danielak, za Radosława Gołębiowskiego Fabio Nunes, natomiast za Przemysława Kitę Bartosz Guzdek. Zresztą Kity w ogóle nie ma w meczowej kadrze (z powodu urazu).

Godz.20.08 - Skład Puszczy: Kobylak – Bartosz, Sołowiej, Kościelny, Górski – Tomalski, Hajda, Mroziński, Serafin, Wroński – Kobusiński. Ławka rezerwowych: Komar, Wojcinowicz, Stępień, Pięczek, Aftyka, Stokłosa, Cichoń, Włodarczyk, Kidric.

Godz.20.06 - Wyjściowa jedenastka Widzewa: Ravas – Stępiński, Hanousek, Kreuzriegler – Danielak, Lipski, Kun, Nunes – Terpiłowski, Normann Hansen – Guzdek. Na ławce rezerwowych zasiądą: Łytwynenko, Zieliński, Dejewski, Nowak, Gołębiowski, Mucha, Zawadzki, Karasek i Villanueva.

Piłkarze Widzewa sami "zapracowali" na to, że praktycznie każdy mecz grają teraz "o wszystko". Każda strata punktów to oddalenie od marzeń i bezpośredniego awansu do ekstraklasy. Nie ma więc miejsca na ani na remisy ani na porażki. Widzew musi wygrywać.

Głębokie rany cięte nóg i rąk, paskudne rany głowy, złamania, palce wiszące tylko na skórze. To efekt wieczornej jatki, do której doszło na Bałutach w rejonie Starego Miasta miedzy kibolami Widzewa i ŁKS-u. Do zdarzenia doszło w wakacje 2015 roku. W sumie 5 osób w wieku od 18 do 25 lat zostało rannych, w tym 2 ciężko. Zobacz zdjęcia na kolejnych slajdach

Krwawa jatka na Bałutach. To było polowanie z maczetami - re...

Kibice wierzą, że drużyna wzniesie się na oczekiwany poziom i zacznie regularnie zwyciężać na własnym stadionie.

W sobotę 16 kwietnia czerwono-biało-czerwonych czeka starcie z Puszczą Niepołomice. - Rywalizowaliśmy z Puszczą w rundzie jesiennej i widzieliśmy, jak trudno przyszło nam zdobycie trzech punktów. Puszcza na własnym boisku jest niewygodnym rywalem, który gra bardzo dużo prostych środków. Rywal bazuje na grze z kontrataków i stałych fragmentów. To groźny przeciwnik, natomiast my bardzo dużo z tego jesiennego meczu pamiętamy i teraz chcemy dołożyć swoje założenia - ocenił Janusz Niedźwiedź.

Widzew Puszcza na żywo

Dziś w meczu Widzew Puszcza nie zagrają: Mateusz Michalski, Juliusz Letniowski, Bartłomieja Pawłowski, Adam Dębiński, Jakub Wrąbel, Konrad Reszka, Daniel Tanżyna, Mattia Montini).