Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wałęsające się psy... w komendzie policji i żebractwo na jednym z łódzkich stadionie - mapa zagrożeń "w rękach" dowcipnisiów

Lila Sayed
Wałęsające się bezpańskie psy na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi czy żebractwo na jednym z łódzkich stadionów miejskich - to tylko dwa spośród 29 fałszywych zgłoszeń, które nadesłali łodzianie od początku uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (czyli od września 2016 roku).

W tym samym czasie łódzcy policjanci sprawdzili blisko 15,5 tysiąca zagrożeń zaznaczonych na mapie Łodzi. Zaledwie 1/3 (5 tys. 769) potwierdziło się. - Od niedawna zgłaszający wykroczenie mogą poza wskazaniem jego lokalizacji dołączyć zdjęcie i opatrzyć wpis komentarzem. Sporo osób korzysta z tej innowacji - tłumaczy Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Wszystkie „donosy” weryfikują funkcjonariusze i zaznaczają jego status (zgłoszenie potwierdzone lub nie oraz w trakcie weryfikacji) na elektronicznej mapie zagrożeń. Funkcjonariusze mają na to 5 dni. Obecnie w trakcie sprawdzania jest 57 zagrożeń. Najczęściej zaznaczanym na mapie wykroczeniem jest parkowanie w miejscu niedozwolonym. Spośród blisko 5 tys. zgłoszeń potwierdziło się ponad 2 tysiące). Bardzo dużo zgłoszeń dotyczy także spożywania alkoholu w miejscu publicznym (potwierdziło się blisko 2 tysiące na niemal 4 tys. zgłoszeń). Potwierdzenie znalazło także wiele informacji o przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz zażywaniu środku odurzających.Jak działa KMZB? Wystarczy wejść na stronę lokalnej policji, wybrać lokalizację oraz zaznaczyć jedno z 24 możliwych wykroczeń. „Donos” jest anonimowy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany