ZMIANA CZASU NA LETNI MARZEC 2018 O której przestawiamy zegarki? KIEDY W MARCU PRZESTAWIAMY ZEGARKI? [25.03.18]

(ls)Zaktualizowano 
Kiedy w marcu przestawiamy zegarki? ZMIANA CZASU NA LETNI MARZEC 2018 [25.03.18] Polska Press Grupa
ZMIANA CZASU NA LETNI MARZEC 2018 O której w sobotę przestawiamy zegarki? KIEDY W MARCU PRZESTAWIAMY ZEGARKI? [24.03.18] W marcu Polacy będą przestawiać zegarki z czasu zimowego na letni. Być może zrobią to ostatni raz, bo rząd rozważa wprowadzenie ustawy, która zniesie obowiązek zmiany czasu z letniego na zimowe i odwrotnie. Na razie jeszcze jednak trzeba pamiętać, żeby w marcu 2018 przesunąć do przodu wskazówki zegara o godzinę. Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki? Kiedy zmiana czasu z zimowego na letni marzec 2018? A ty co myślisz na ten temat? Czy popierasz pomysł zniesienia zmiany czasu? Zapraszamy do udziały w naszej sondzie.... ZMIANA CZASU NA LETNI MARZEC 2018 O której w sobotę przestawiamy zegarki? KIEDY W MARCU PRZESTAWIAMY ZEGARKI? [25.03.18]

Kiedy w marcu przestawiamy zegarki? ZMIANA CZASU NA LETNI MARZEC 2018 [25.03.18]

Zmiana czasu z zimowego na letni wypada w ostatni marcowy weekend (z 24 na 25 marca)
Nocą z 24 na 25 marca przestawimy wskazówki zegarów z godziny 2 na 3 Możliwe, że będzie to ostatnia taka operacja.

Uwaga! W nocy z 24 na 25 marca powróci do nas czas letni, a odejdzie czas zimowy. Wskazówki zegarów trzeba będzie przestawić z godz. 2 na 3 w nocy z soboty na niedzielę, czyli godzinę do przodu, a co za tym idzie, będziemy spać o godzinę krócej.

Czytaj więcej o marcowej zmianie czasu

Ale uszy do góry! Jarzy się bowiem iskierka nadziei, że będzie to ostatnia tego rodzaju operacja w dziejach czasu w Polsce.
Zmiana czasu marzec 2018. Operacja Buckingham[24.03.18]

Łódzki zegarmistrz Jacek Jaguszewski dwa razy na rok, w ostatni weekend marca i ostatni października, urabia się po łokcie przy przestawianiu wskazówek na tarczach czekających w jego warsztacie na drugie życie starych czasomierzy. A jest tych dzwoniących i bijących mechanizmów, że proszę siadać!

Kiedy więc pod koniec ubiegłego roku klub poselski Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiedział, że - czy się to komuś podoba, czy nie - spełni wolę ludu i raz na zawsze skończy z podziałem czasu na letni i zimowy, mistrz Jaguszewski nawet się z tej obietnicy ucieszył. Bo gdyby czas był jeden, a nie dwa, nie musiałby przez kilka dni w roku zajmować się manipulowaniem wskazówkami swych 27 zegarów szafkowych, 43 wiszących i 38 kominkowych.

- Jeszcze gorzej ma mój kolega po fachu, zatrudniony przez królową Elżbietę II w Pałacu Buckingham na etacie ustawiacza aż 650 zegarów - śmieje się pan Jacek.

Kiedy w marcu przestawiamy zegarki? ZMIANA CZASU NA LETNI MARZEC 2018 [25.03.18]

Zmiana czasu z zimowego na letni na wesoło:

Kiedy w marcu przestawiamy zegarki. Pod unijną lupą[23.03.18]

Jesienią Sejm ma procedować złożony przez klub PSL projekt ustawy wprowadzającej jednolity czas w roku. Pomysł ludowców trafił do sejmowej zamrażarki, ale ogrzany ciepłem majestatu naszych europosłów wzbudził zainteresowanie brukselskiej „góry”.

Albin Czubla nie liczy na to, że już w tym roku wylądujemy w „nowym czasie”.

Przypomina, że kilka lat temu były robione badania wpływu korekt czasu na fizjologię człowieka, ale niczego one nie dowiodły. W dzisiejszej dobie zmiana czasu nie jest niczym nienaturalnym. Wyjeżdżamy na zagraniczną wycieczkę i już lądujemy w innym czasie.

Te różne sygnały zauważyła wreszcie Unia Europejska. Ale czas to nie jajko Kolumba. Jak ma być on jednolity przez cały rok, to w całym Eurolandzie, bo inaczej można wdepnąć na minę - sugerują brukselscy, ale i nasi „zegarmistrze czasu”.

Zapytaliśmy Polaków, czy warto zmieniać czas?

Zmiana czasu na letni marzec 2018

Kiedy w marcu przestawiamy zegarki? ZMIANA CZASU NA LETNI MARZEC 2018 [25.03.18]

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 7

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Podpis

Treść komentarza

K
Ks.Kowalski

Czym jest czas ludzki w porównaniu z bożą wiecznoscią??

R
Rydzak

Pis i księża to.............................. Nie znam aż tak brzydkich słów. Te na chu i ku pi to słabo. Co za kurka czasy.

4321

powino to się kiedyś skonczyć te zmiany czasu

w
wniosek

A ile tego marca zostało ? Przestawiamy pewnie 38 marca . Skończyć wreszcie z tą komunistyczną tradycją tak jak kończycie z pomnikami i ulicami .

r
realista

PiS odrzucił w pierwszym czytaniu projekt Kukiz obniżający podatek PIT dla małych przedsiębiorstw z 19% do 15%.
Tak postępuje PiS czyli partia interesów syjonistycznych.
PiS przeciw polskim przedsiębiorcom.

G
Gość

Kiedy zmiana czasu? Kiedy przestawiamy zegarki? Kiedy dokładnie zmiana czasu?Kiedy zmiana czasu? Kiedy przestawiamy zegarki? Kiedy dokładnie zmiana czasu?Kiedy zmiana czasu? Kiedy przestawiamy zegarki? Kiedy dokładnie zmiana czasu?
DZISIAJ K****

Dodaj ogłoszenie