MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W środę o godz. 9 przed Urzędem Miasta Łodzi protestować będą kupcy z Wodnego Rynku! Sprawa rynku omawiana będzie też na sesji Rady Miasta!

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W obronę Wodnego Rynku poza radnym Marcinem Buchali, Stowarzyszeniem LDZ znaczy Łódź, włączyła się także Akcja Narodowa, która dziś zorganizowała konferencję prasową na Wodnym Rynku zachęcając kupców do walki o interes lokalnych przedsiębiorców. Handlowcy zapraszają wszystkich łodzian do uczestnictwa w środę w proteście i sesji Rady Miejskiej Łodzi. Od protestu odcina się prezes Stowarzyszenia Kupców Wodny Rynek, Janusz Rozpara.

Ustne porozumienie z kupcami!

Prezes z dala od protestu

Janusz Rozpara, prezes Stowarzyszenia Kupców Wodny Rynek, odcina się od protestu. Podkreśla, że na środowym spotkaniu trójstronnym, urzędników UMŁ, inwestora oraz Stowarzyszenia Kupców Wodny Rynek, uzyskał zapewnienie, że do końca sierpnia 2026 kupcy będą mogli handlować w tym miejscu co obecnie. Póki co nie dostał tych zapewnień na piśmie. Poza tym obecnie handlując na Wodnym Rynku mają umowy z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

- Czy deweloper, który już w czerwcu może na skutek zamiany otrzymać działki od Urzędu Miasta Łodzi na których znajduje się część stanowisk kupców będzie chciał utrzymać kupców do końca sierpnia 2026 r i czy zmieni umowy na takie z dłuższym okresem wypowiedzenia? - te pytania zadaje sobie część handlujących na Wodnym Rynku.

To oni poza Stowarzyszeniem Kupców Wodny Rynek postanowili zorganizować protest przed Urzędem Miasta Łodzi aby pokazać, że są gotowi walczyć o własne biznesy. Większość z nich handluje na rynku od ponad 30 lat. Z targowiska żyje ok. 100 łodzian, a wielu mieszkańców naszego miasta codziennie zaopatruje się tu w warzywa i owoce.

Klienci zbierają podpisy!

- Cały czas mamy miesięczny okres wypowiedzenia - mówi Cezary Barański, jeden z kupców z Wodnego Rynku. - Deweloper uspokajał nas na spotkaniu 15 maja, że umowa będzie obowiązywała na tych samych zasadach co obecnie. Póki co mamy tylko zapewnienia ustne. Żadnych pisemnych gwarancji nie otrzymaliśmy.

Akcja Narodowa: Jesteśmy z kupcami!
W walkę o zachowanie Wodnego Rynku włączyła się poza radnym Marcinem Buchali, radnym Kosma Nykielem, Stowarzyszeniem LDZ znaczy Łódź także Akcja Narodowa. Dziś (poniedziałek, 20 maja) zorganizowała na rynku konferencję prasową na której obecnych było kilku kupców i klientów.
- Sprzeciwiamy się działaniom, które mogłyby pozbawić mieszkańców Śródmieścia miejsca w którym mogą się zaopatrywać w zdrową i tanią żywność dostarczaną przez polskich producentów - mówił Jan Waliszewski. - Targowisko od lat pełni ważną funkcję społeczną stanowiąc dla mieszkańców alternatywę dla zaopatrywania się w żywność w marketach jak również będąc rynkiem zbytu dla producentów żywności.
Jak podkreślali członkowie Akcji Narodowej ewentualna modernizacja tego terenu powinna być zrealizowana tak aby Wodny Rynek przetrwał.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany