MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie sprzedawajcie deweloperowi! Kupcy z Wodnego Rynku czują się oszukani przez miasto. Nie doczekali się obiecanego listu intencyjnego

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
We wtorek protestowali kupcy prowadzący swoje stragany i sklepy na Wodnym Rynku. Powodem niezadowolenia jest fakt, że prowadzący tu handel nie doczekali się obiecanego na poniedziałek przez Bartosza Domaszewicza, przewodniczącego rady miejskiej, listu intencyjnego jasno określającego co miasto zamierza zrobić z Wodnym Rynkiem oraz czy zostaną wskazane inne miejsca do handlu dla prowadzących tutaj działalność gospodarczą osób.

22 maja kupcy z Wodnego Rynku pojawili się na sesji rady miejskiej, podczas której spotkali się z radnymi i przewodniczącym. Wyrazili swoje zaniepokojenie planami sprzedania przez miasto terenu Wodnego Rynku deweloperowi. Wyrazili swą troskę o utratę miejsc pracy oraz o likwidację uczęszczanego przez mieszkańców targowiska. Mieli też pretensje o brak konsultacji z nimi i z mieszkańcami planów oddania Rynku deweloperowi pod zabudowę.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Całość handlu na terenie tej działki, która dzisiaj jest Wodnym Rynkiem, będzie zachowana. Nawet po zamianie gruntów z deweloperem. Jeśli będzie wymagało to relokacji części punktów handlowych, to miasto weźmie na siebie ciężar finansowy tej relokacji – zapewniał na sesji 22 maja Bartosz Domaszewicz.

Obiecał także, że do ubiegłego poniedziałku do kupców trafi projekt listu intencyjnego, wyjaśniającego ostatecznie kwestie związane z przyszłością handlu w tym miejscu. Tak się jednak nie stało.

Czujemy się oszukani i zlekceważeni – mówili kupcy podczas wtorkowego protestu. – Niektórzy z nas zainwestowali duże pieniądze w swoje sklepy, a teraz nie wiemy nawet czy będziemy mogli się gdziekolwiek przenieść.

Kupców w sporze z miastem wsparli radni posłowie PiS, w tym poseł Waldemar Buda, który specjalnie przyjechał na łódzkie targowisko.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany