Śląsk - Widzew 1:0. Łodzianie walczyli, ale przegrali [ZDJĘCIA]

hof
W spotkaniu grupy spadkowej piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał Widzew 1:0. A to oznacza, że szanse łodzian na utrzymanie się są już tylko minimalne.

Łodzianie rozegrali niezły mecz, ale co z tego, skoro znów przegrali na wyjeździe. Zaprezentowali sporą determinację i nie wystraszyli się wyżej notowanego przeciwnika. Widzew podjął walkę we Wrocławiu i przy lepszej skuteczności miał szansę na wywalczenie korzystniejszego wyniku. W pierwszej części stworzył kilka groźnych sytuacji. Najpierw Bartłomiej Kasprzak precyzyjnie zagrał w pole karne do Eduardsa Visnakovsa, lecz łódzki napastnik zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie został zablokowany prze obrońcę Ślłska i skończyło się na rzucie rożnym. W ósmej minucie bardzo groźnie było pod bramką gości. Z prawej strony boiska dośrodkowywał Sebastian Mila. Piłka trafiła na głowę Flavio Paixao. Na szczęście dla łodzian wyśmienicie spisał się Patryk Wolański, który niemal instynktownie obronił strzał rywala i po chwili kolejny raz wykazał się refleksem, bowiem zdążył do futbolówki przed Tomem Hateley’em. Przypłacił to jednak rozcięciem głowy.
W dwudziestej minucie ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Alex Bruno, jednak Marian Kelemen wykazał się kunsztem, przerzucając piłkę nad poprzeczkę. Chwilę później łodzianie powinni prowadzić Alex Bruno doskonale obsłużył Visnakovsa, lecz widzewiak koncertowo zmarnował stuprocentową sytuację. Z jedenastu metrów zamiast do siatki posłał piłkę obok słupka.
Po przerwie nadal podopieczni trenera Artura Skowronka toczyli wyrównany bój. Widzewiacy przy każdej sposobności starali się wyprowadzać kontrę, ale ostatecznie nie udało im się zdobyć zwycięskiego gola. Ostatecznie dość szczęśliwie trzy punkty wywalczyli gospodarze. W zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła w rękę Jonatan de Amo. Sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Marco Paixao.

Śląsk Wrocław – Widzew Łódź 1:0 (0:0)
1:0 - Marco Paixao (87, karny)
Śląsk : Marian Kelemen - Paweł Zieliński, Rafał Grodzicki, Mariusz Pawelec, Dudu Paraiba - Tom Hateley, Dalibor Stevanović (83, Lukas Droppa), Mateusz Machaj (63, Robert Pich), Sebastian Mila – Flavio Paixao (77, Sylwester Patejuk) Marco Paixao

Widzew:Patryk Wolański, Povilas Leimonas, Krystian Nowak. Rafał Augustyniak (69,Jonatan de Amo), Piotr Mrozińsk, Alex Bruno (65, Aleksejs Visnakovs), Bartłomiej Kasprzak, Princewill Okachi, Marcin Kaczmarek - Mateusz Cetnarski, Eduards Visnakovs.