Prime Time 2016 młoda sztuka i styl [zdjęcia]

Renata Sas
Maciej Piłat to gorące nazwisko w nowej modzie Łukasz Kasprzak
To oni zdecydują o designie, modzie, trendach w malarstwie i grafice. Ciekawie plastyczną przyszłość zapowiada ekspozycja w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. „Prime Time” to prezentacja 42 najlepszych prac dyplomowych realizowanych na czterech wydziałach łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego - Malarstwa i Grafiki, Tkaniny i Ubioru, Wzornictwa i Architektury Wnętrz, Sztuk Wizualnych.

Promocja na zawodowym starcie Macieja Piłata damska moda z miedzianą nutą

Medale i wyróżnienia - 42 prace na wystawie w Muzeum Włókiennictwa.

- Ocena, przyznanie złotych srebrnych i brązowych medali, należała do jury, w którym nie zasiada żaden z pedagogów uczelni - podkreśla rektor prof. Jolanta Rudzka-Habisiak. Będący w jego składzie Michał Haze, prezes Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, właściciel firmy Mikomax Meble Biurowe, ocenia: - To są gotowe produkty, wspaniałe dzieła. Tu są talenty, które z punktu widzenia przemysłu wchodzą jako ukształtowani artyści.

Na trzech kondygnacjach pokazane zostały zarówno wizjonerskie, jak i bardzo praktyczne rozwiązania podpowiadane przez młodych twórców. Złoto przypadło Maciejowi Piłatowi. Kolekcją „Minimalizm” (ubiory, obuwie, galanteria skórzana), przygotowaną pod kierunkiem prof. Barbary Hanuszkiewicz i dr Katarzyny Wróblewskiej, inspirowaną wzornictwem przemysłowym, w październiku rozbił bank nagród na uczelnianej gali dyplomowej. - Chcę stworzyć markę - mówi laureat. - Staram się podejmować współpracę z firmami; zdarzają się takie, które chcą współdziałać z młodymi projektantami. Inspiracją jest dla mnie wzornictwo przemysłowe i minimalizm, oraz staranie, żeby nie przekombinować. Cenię szlachetne surowce, a chciałbym, żeby kolorystyczne tonacje miedzi stały się moim znakiem rozpoznawczym. Myślę, że kiedyś otworzę butik.

„Prime Time” to promocja i rekomendacja dawana na zawodowym starcie. Ekspozycja jest prezentacją (m.in. przed przyszłymi pracodawcami, marszandami), a świetnie wydany katalog pozostanie ważną twórczą wizytówką. Na wystawie są obrazy i aranżacje fotograficzne, namiot na czas kataklizmu i kurtka wykorzystująca światło, pomysły na graficzną identyfikacje i huculskie wzory użyte w modzie. Splatają się techniki, grają kolory, wyobraźnia spotyka się z poszukiwaniem praktycznych rozwiązań.

Laureatami dyplomowego podsumowania (jury podkreślało, że dyskusje były bardzo gorące) są także Paweł Jaczewski i Maciej Ziółkowski, którym przyznano srebrne medale. Anna Wawszczak, Agata Flis, Jakub Napieraj dostali medale brązowe, a wyróżnienia przyznano Karolinie Dżbik, Aleksandrze Ilkiewicz i Szymonowi Ryczkowi.

Ekspozycję w CMW przy ul. Piotrkowskiej 282 można oglądać do 26 lutego.

Przepis na pyszne faworki
Przepis na kruche chrusty
UCHO PREZESA 5. ODCINEK KTO ODWIEDZIŁ PREZESA W 5. ODCINKU?

[Zobacz FILM Zawyżone ceny za holowanie samochodów pod lupą Rzecznika Praw Obywatelskich. Samorządu przyjęły ustawowe kwoty maksymalne za jedyne obowiązujące (lektor) (autor x.news/TVN Turbo)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "Zobacz FILM Zawyżone ceny za holowanie samochodów pod lupą Rzecznika Praw Obywatelskich. Samorządu przyjęły ustawowe kwoty maksymalne za jedyne obowiązujące (lektor) (autor x.news/TVN Turbo)