Grot Budowlani. Młoda libero Daria Skomorowska została nową libero łódzkiego zespołu

Daria Skomorowska zagra w łódzkim zespole
Daria Skomorowska zagra w łódzkim zespole grafika grot budowlani łódź
Występująca na pozycji libero Daria Skomorowska będzie reprezentowała barwy siatkarskiego zespołu Grot Budowlanych w sezonie 2020/2021.

Nowa zawodniczka zespołu, który poprowadzi nowy szkoleniowiec Jakub Głuszak, urodziła się 4 października 2002 roku.

Skomorowska jest rodowitą poznanianką. W tegorocznych mistrzostwach Polski juniorek rozgrywanych w Olecku wraz z zespołem Enea Energetyk Poznań wywalczyła najwyższe miejsce na podium. Prócz złotego medalu otrzymała wyróżnienie dla najlepszej libero turnieju. Nowa libero łodzianek wśród swoich trofeów ma również brązowy medal I ligi wraz z Eneą Energetykiem.

Niezmiernie cieszę się, że dołączam do takiego świetnego zespołu jak Grot Budowlani Łódź. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie oraz szansa na pokazanie się z jak najlepszej strony. Dziękuję wszystkim za zaufanie i już nie mogę się doczekać wspólnego startu oraz spotkania ze wszystkimi na hali. Do zobaczenia! - powiedziała Skomorowska, cytowana przez klubowy portal

- Daria to kolejna młoda, utalentowana siatkarka, która idealnie wpisuje się w wizje naszego zespołu. Mam nadzieję, że będzie dobrą zmienniczką Justyny Łysiak - stwierdził prezes Grot Budowlanych Marcin Chudzik.

Skład zespołu Grot Budowlanych Łódź na sezon 2021/2022:

• Atakujące: Ana Cleger, Julia Szczurowska;
  • Rozgrywające: Martyna Łazowska, Maja Pelczarska;
  • Środkowe: Weronika Centka, Małgorzata Lisiak, Anna Lewandowska;
  • Przyjmujące: Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Justyna Kędziora;
  • Libero: Justyna Łysiak, Daria Skomorowska.

• Rafał Abramczyk - fizjoterapeuta
  • Tomasz Sińczak - trener siatkówki plażowej (poprowadzi drużynę Grot Budowlanych Łódź w turnieju PreZero Grand Prix).

Młode Polki szóste na świecie

Reprezentacja Polski juniorek (kategoria wiekowa U-20) uplasowała się na szóstej pozycji w mistrzostwach świata, które zakończyły się na parkietach Belgii i Holandii. W starciu o piąte miejsce podopieczne trenera Wiesława Popisa prowadziły już 2:0 w setach ze Stanami Zjednoczonymi, ostatecznie jednak uległy 2:3 (25:14, 25:18, 16:25, 27:29, 13:15).

W naszej drużynie podstawowymi zawodniczkami są dwie siatkarki łódzkich klubów. W spotkaniu z USA przyjmująca Julia Piasecka (ŁKS Commercecon) zdobyła siedemnaście punktów, natomiast rozgrywająca Martyna Łazowska (Grot Budowlani) trzy ,,oczka".