MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wystawa prac laureatów Konkursu im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Grand Prix 41. Konkursu im. Władysława Strzemińskiego Akademii Sztuk Pięknych otrzymała Marta Kosior za prace „Afterthought”, „Dysocjacja” i „The White Road”
Grand Prix 41. Konkursu im. Władysława Strzemińskiego Akademii Sztuk Pięknych otrzymała Marta Kosior za prace „Afterthought”, „Dysocjacja” i „The White Road” Grzegorz Gałasiński
Zakończył się 41. Konkurs im. Władysława Strzemińskiego - Sztuki Piękne. Ekspozycję prac laureatów zaprezentowano w Ośrodku Propagandy Sztuki w Łodzi.

Grand Prix konkursu zdobyła Marta Kosior za pracę „Afterthought” wykonaną w Pracowni Obrazu Cyfrowego, za pracę „Dysocjacja” powstałą w Pracowni Obrazu w Przestrzeni oraz za pracę „The White Road” powstałą w Pracowni Projektowania Grafiki Multimedialnej.

II nagroda regulaminowa przypadła Karolinie Żelaznowskiej za cykl „Kaprysy”, powstały w Pracowni Rysunku i Technik Ilustracyjnych oraz cykl „Exsist” zrealizowany w Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej.

Nagrodę Rektora ASP w Łodzi odebrał Mateusz Pecyna za pracę „How many drops in an ocean can AI handle?” zrealizowaną w Pracowni Multimediów.

Wyróżnienia honorowe jury otrzymali: Marta Andrzejczak za prace „Kołyska” i „Adoracja” oraz pracę „Ołtarz dla Narcyza”; Ryszard Henryk Chojnacki za pracę „Ślady - Obiekty sensoryczne”; Jakub Kopacz za cykl prac „Zderzenia”; Jakub Michalak za cykl prac „Intuicje metafizyczne”; Zofia Muzolf za pracę „Nutcracker”; Wiktoria Papież za cykl prac „Anormalność”; Magdalena Skotnicka za pracę „Guga”; Weronika Tomaszewska za pracę „Przewodnik Emocji - zestaw tkanin unikatowych”; zespół w składzie: Agata Babiarska, Gabriel Data, Julia Grygorczyk, Sławomir Lewy, Piotr Piwowarski, Martyna Tomczak i Adrianna Urbańska za pracę „Chronometr”. Nie zabrakło również nagród fundatorów.

Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 155 prac od 165 młodych artystów. Prace oceniało jury w składzie: dr hab. Aurelia Mandziuk - prof. Akademii Sztuki w Szczecinie, artystka i animatorka sztuki; Patrycja Podkościelny - artystka, dydaktyczka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dr Dariusz Leśnikowski - kulturoznawca, krytyk sztuki, kurator, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi; dr hab. Arkadiusz Karapuda - prof. Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, artysta wizualny, malarz; Jacek Grudzień - dyrektor wydziału kultury Urzędu Miasta Łodzi.

Konkursowa wystawa w Ośrodku Propagandy Sztuki w parku im. H. Sienkiewicza będzie czynna do 5 maja.

- Podziwiam śmiałość studentów w eksplorowaniu nowych mediów w sztuce. Jestem zaskoczona, jak sprawnie przekraczają granice tradycyjnych technik i sięgają po nowe możliwości, które oferuje technologia - mówi kurator wystawy Dominika Walczak.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wystawa prac laureatów Konkursu im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi - Dziennik Łódzki

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany