MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nagroda dla łódzkiej badaczki za diagnostykę wskaźników autyzmu i choroby Parkinsona!

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Dr inż. Paulina Gątarek z Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej została wyróżniona przez Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk, otrzymując nagrodę za najlepszą rozprawę doktorską z dziedziny chemii analitycznej.
Dr inż. Paulina Gątarek z Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej została wyróżniona przez Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk, otrzymując nagrodę za najlepszą rozprawę doktorską z dziedziny chemii analitycznej. Politechnika Łódzka
Dr inż. Paulina Gątarek z Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej została wyróżniona przez Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk, otrzymując nagrodę za najlepszą rozprawę doktorską z dziedziny chemii analitycznej. Problematyka badawcza laureatki związana jest z poszukiwaniem innowacyjnych narzędzi analitycznych w diagnostyce chorób układu nerwowego.

Nagroda za diagnostykę wskaźników autyzmu i choroby Parkinsona

Najlepsza praca doktorska z chemii analitycznej
Dr inż. Paulina Gątarek z Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej została wyróżniona przez Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk, otrzymując nagrodę za najlepszą rozprawę doktorską z dziedziny chemii analitycznej.

Problematyka badawcza laureatki związana jest z poszukiwaniem innowacyjnych narzędzi analitycznych w diagnostyce chorób układu nerwowego. Głównym nurtem badań prowadzonych przez dr inż. Paulinę Gątarek jest wykorzystanie technik chromatograficznych do oznaczania oraz identyfikacji wybranych metabolitów w płynach ustrojowych dzieci cierpiących na autyzm oraz pacjentów z chorobą Parkinsona.

Celem tych badań jest poszukiwanie nowych wskaźników diagnostycznych i prognostycznych z zastosowaniem różnych podejść biostatystycznych. Dodatkowo, badaczka z Instytutu Chemii Ogólnej i Ekologicznej podjęła również próbę oceny zaburzeń metabolicznych oraz wpływu stosowanej suplementacji na stężenia określonych metabolitów i stopień nasilenia występujących objawów chorobowych.

Badania prowadzone były we współpracy z lekarzami i specjalistami z Centrum Diagnozy i Terapii Autyzmu Navicula w Łodzi oraz lekarzami z Kliniki Neurologii i Udarów Mózgu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralny Szpital Weteranów w Łodzi.

Promotorem nagrodzonej rozprawy doktorskiej pt. „Oznaczanie wybranych metabolitów w płynach ustrojowych z wykorzystaniem technik chromatograficznych” jest prof. Joanna Kałużna-Czaplińska.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany