MKTG SR - pasek na kartach artykułów

FETA - każdy uczeń ma wiele talentów! Już od 28 lat XXVI Liceum Ogólnokształcące organizuje festiwal twórczości młodzieży

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Pierwszy Festiwal Ekspresji Twórców Amatorów F.E.T.A. odbył się w 1996 roku. Od tamtej pory z inicjatywy XXVI Liceum Ogólnokształcącego w ramach tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia mamy możliwość poznawania i talentów oraz twórczości młodych łodzian. Tegoroczna F.E.T.A. właśnie trwa. W piątek 12 kwietnia w XXVI LO - wielka gala finałowa.

Festiwal Ekspresji Twórców Amatorów F.E.T.A.

F.E.T.A. - każdy uczeń ma wiele talentów. Doskonale wie o tym od zawsze kadra XXVI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. W tej szkole nauczyciele potrafili dostrzec w każdym uczniu i uczennicy talent i potencjał do jego rozwijania. Już od 28 lat XXVI Liceum Ogólnokształcące organizuje festiwal twórczości młodzieży.
- ,,Każdy uczeń posiada wiele talentów, ta szkoła potrafi je odkryć i rozwinąć” - takie hasło przyświecało twórczości pierwszej edycji F.E.T.Y. w 1996 roku, dzięki inicjatywie nauczycielki Doroty Adamusiak. Akcja ta była odpowiedzią na brak przedmiotów artystycznych w szkołach średnich. Pierwsze edycje skierowane były do uczniów XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. K.K.Baczyńskiego w Łodzi i obejmowały kategorie: plastyczną, fotograficzną i literacką. Kolejne lata to prawdziwy rozkwit popularności na skalę ogólnowojewódzką. Festiwal otwiera młodym, zafascynowanym sztuką ludziom drzwi do artystycznego środowiska. Stwarza możliwość do skonfrontowania swoich umiejętności z rówieśnikami i poddania prac ocenie profesjonalnemu jury.
 Obecnie Festiwal podzielony jest na siedem kategorii:

  • literacką,
  • teatralną,
  • muzyczną,
  • plastyczną,
  • fotograficzną,
  • filmową
  • taneczną.

Tak szerokie podejście do tematu sztuki pozwala na prezentację artystycznego dorobku uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa łódzkiego w każdej dziedzinie. Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie kultury wśród młodzieży, tworzenie szansy na wypowiadanie swoich poglądów w niekonwencjonalny sposób.

Koncert w środę 10 kwietnia

W środę 10.04.2024 można było wybrać się na koncert zespołów i solistów uczestniczących w festiwalu FETA w klubie PRZECHOWALNIA ul. 6 Sierpnia 5.

W piątek 12 kwietnia - w XXVI LO - gala finałowa i rozdanie nagród laureatom.

Opiekę nad tym projektem sprawują obecnie: Ilona Kolasińska-Wilczek oraz Beata Sapela.
Festiwal odbywa się patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.
Został dofinansowany ze środków Miasta Łodzi (w ramach zadania Promocja Oświaty).

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany