Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PLEBISCYT EXPRESSU ILUSTROWANEGO. NAJFAJNIEJSZE ŻŁOBKI [zdjęcia]

ei24

NAJFAJNIEJSZE ŻŁOBKI POLESIE

I MIEJSCE
ŻŁOBEK NR 15
Żłobek nr 15 istnieje od 1967 roku. Plebiscyt Expressu Ilustrowanego przypadł na 50 rocznicę powstania naszego żłobka. Tym bardziej cieszy nas tytuł Najfajniejszego Żłobka w dzielnicy Polesie.
W naszej placówce wspieramy rozwój małego dziecka, pobudzamy jego aktywność. Podążamy za dzieckiem tworząc otoczenie, w którym – buduje relacje z innymi dziećmi, poznaje przedmioty, rzeczy i otaczający świat, podejmuje zabawy z rówieśnikami. Współpracujemy z rodzicami (rozmowy n/t zachowania i rozwoju dziecka). Zapraszamy do uczestniczenia w różnych imprezach.
Codziennie nasza uwaga skupiona jest na dziecku, gdyż każde jest odrębną osobowością i potrzebuje innego tempa rozwoju. Szanujemy dziecko takim, jakim jest, jesteśmy obok niego. Staramy się tworzyć spokojną i pogodną atmosferę, by dzieci czuły się bezpiecznie. Przygotowujemy otoczenie tak, by było uporządkowane i zagospodarowane w czytelny sposób. Pomagamy dziecku w osiągnięciu autonomii. Nie wyręczamy, a pomagamy, jeśli ma taką potrzebę. Bawiąc się swobodnie dzieci odkrywają wiele rzeczy, co pobudza to ich ciekawość i zainteresowanie. Nasze sale urządzone są w taki sposób, że dziecko ma swobodny dostęp do wszystkich zabawek. To ono wybiera, czym i kiedy chce się bawić.
Refleksyjne towarzyszenie małemu dziecku.
Podstawą pracy wychowawców jest obserwacja, która pozwala na bliższe poznanie zachowań dzieci, poziomu rozwoju, współistnienia w grupie rówieśniczej. Na atmosferę w grupie i całej placówce wpływa nie tylko wzajemna obserwacja, ale także rzeczowa wymiana poglądów oraz ustalenie wspólnego planu postępowania z dziećmi.
Sale są urządzone w taki sposób, że dziecko ma swobodny dostęp do wszystkich zabawek. To ono wybiera, czym i kiedy chce się bawić. Naszym zdaniem jest obserwowanie i towarzyszenie dziecku, podążanie za nim, wspieranie i ewentualna pomoc w działaniu, gdy dziecko o to poprosi. Systematyczne spotkania wychowawców z kierownikiem żłobka pozwalają na wymianę poglądów i doświadczeń, wyjaśnianie kwestii problemowych, lepsze funkcjonowanie placówki.
Gwarancja stosowania standardów.
Nauką i doświadczeniami, jakie czerpiemy z naszej pracy z dziećmi, wzajemnie się dzielimy. Obserwujemy się, jesteśmy obserwowane i w ten sposób gromadzimy informacje o naszych działaniach. Tradycją naszego żłobka stały się comiesięczne spotkania kierownika z opiekunkami grup. Na tych spotkaniach poruszane są tematy związane z usprawnianiem pracy w grupach.
Udoskonalając swój warsztat pracy wychowawcy starają się pogłębiać wiedzę. W tym celu biorą udział w różnych kursach, szkoleniach i wykładach. Bardzo cenią sobie zajęcia z pedagogiki zabawy, oraz warsztaty dotyczące terapii i pracy z dziećmi. Na takich zajęciach poprzez zabawę uczą się wielu pożytecznych metod pracy z dziećmi.
Ponadto czytają literaturę i prasę dotyczącą problematyki rozwoju i wychowania małego dziecka. Współpracujemy z Katedrą Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego.

Adaptacja dziecka w żłobku.
Aby dziecko mogło w miarę szybko i sprawnie odnaleźć się w nowej dla niego rzeczywistości, rodzic powinien świadomie podjąć decyzję o zapisaniu dziecka do żłobka, biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw. Adaptacja dziecka do żłobka jest zawsze najpierw adaptacją mamy i taty, ponieważ dziecko uczy się i przejmuje emocje rodzica.
Pierwsza rozmowa z rodzicem służy lepszemu poznaniu dziecka, jego nawyków i przyzwyczajeń. Proponujemy rodzicom, żeby ten pierwszy, najważniejszy dla dziecka okres przebywania w żłobku był tak zorganizowany, aby dziecko nie zostawało w placówce cały dzień. Najkorzystniejsze dla dziecka jest pozostawianie go przez klika kolejnych dni zaledwie na dwie, trzy godziny, aby następnie powoli ten czas wydłużać. Zachęcamy rodziców, aby towarzyszyli dziecku w pierwszych dniach pobytu w żłobku.

Aby ułatwić adaptację dziecka w żłobku rozmawiamy o przyzwyczajeniach dziecka, których znajomość pozwoli nam pomóc dziecku w nowych sytuacjach. Pożegnanie dziecka z rodzicem powinno odbywać się bez pośpiechu, ale krótko. Każde ponowne przytulenie może sprawić, że dziecko koncentruje się na własnych emocjach i coraz trudniej jest mu się uspokoić. Przedłużanie chwili pożegnania nie służy ani dziecku, ani żadnemu z wychowawców. W początkowej fazie adaptacji proponujemy rodzicom „spacer po żłobku”, w czasie którego mama lub tata mają okazję poznać wychowawców, zobaczyć w jakich warunkach będzie przebywać dziecko. W szatni wskazujemy wolne szafki, dziecko często samo wybiera sobie znaczek przypisany do szafki i leżaka.

Jeżeli rodzic nie dysponuje czasem, aby choć w pierwszych dniach być z dzieckiem w grupie, prosimy by wytłumaczył dziecku, że teraz będzie się nim opiekować ciocia. Umożliwia to nawiązanie dobrej relacji dziecka z wychowawcą.
Rodzic, który mówi, że odbierze dziecko po obiedzie – musi danego słowa dotrzymać. Odbieranie malca wcześniej lub później zaburzy jego poczucie bezpieczeństwa. Dziecko ma prawo do swojej własności. Może przynosić ze sobą ulubioną zabawkę, poduszkę lub kocyk, itd. W ten sposób dziecko czuje się bezpieczniej, gdyż posiada coś swojego. Ważne jest to, aby dziecko poczuło się bezpiecznie i samo odłożyło zabawkę. Zabawki te odkładamy na specjalną półkę, z której dzieci zabierają je, idąc z opiekunem do domu.
Rodzic o każdej porze dnia może do nas zatelefonować, a my udzielimy rzetelnej informacji co dzieje się z dzieckiem.
Uroczyste spotkania z rodzicami.
W naszym żłobku odbywają się uroczystości okazjonalne, np. zabawa z Mikołajem, Karnawał, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki i Ojca, Dzień Dziecka. Organizowane są po godzinie 16.00 w formie swobodnych, wspólnych zabaw dzieci i rodziców. To wyzwanie podjęliśmy ze względu na rodziców, którzy po pracy chętnie biorą udział w zabawie z dziećmi.
Odpoczynek dzieci – leżakowanie.

Dzieci do pełnego rozwoju potrzebują ruchu, zabawy, jak również odpoczynku. W naszym żłobku po obiedzie dzieci mają możliwość leżakowania, które nie jest obowiązkowe, gdyż dzieci śpią wtedy, kiedy tego potrzebują.
W każdej grupie znajduje się sypialnia, wyposażona w leżaki i łóżeczka (w najmłodszej grupie). Sale są zaciemnione zasłonami w motywy dziecięce. Każde dziecko ma przypisany swój leżak i swoją pościel. W najmłodszej grupie wiekowej czas leżakowania jest różny. Jedne zasypiają tuż po śniadaniu, inne przed lub po obiedzie. Natomiast w starszej grupie są dzieci, które nie śpią, w tym czasie bawią się w bawialni. Do zasypiania dzieci mogą mieć swoje przytulanki, smoczki, pieluszki.
Dzieci chcą, aby je pogłaskać, pobujać, przytulić przed snem. Przygotowanie do leżakowania sprawia, że możemy zachęcić dzieci do samodzielnego rozbierania się i ubierania. Kiedy dzieci śpią, czuwamy nad nimi.

Codzienność w żłobku.
Żłobek nastawiony jest na zaspokajanie potrzeb dzieci wynikających z ich uwarunkowań fizjologicznych (odpowiednie żywienie, czynności pielęgnacyjne), jak i psychologicznych (prawo do autonomii, szacunku, poczucia bezpieczeństwa). Żłobek tworzy również warunki sprzyjające budowaniu przyjaznych relacji między dziećmi, dziećmi a dorosłymi oraz między dorosłymi w atmosferze poszanowania godności każdej osoby.
Przez cały rok, a zwłaszcza w okresie adaptacyjnym rodzic zawsze może u nas spędzić czas ze swoim dzieckiem. Jesteśmy otwarci na wizyty rodziców, ponieważ rozumiemy, że pozwalają one na uspokojenie emocji związanych ze żłobkiem i pozostawienie dziecka pod naszą opieką bez obaw.

Posiłki.
W żłobku przestrzegamy zasad Dobrej Praktyki Higienicznej i Produkcyjnej, stosujemy system zapewniania bezpieczeństwa zdrowotnego żywności – HACCP. Dzieci otrzymują 4 posiłki dziennie (śniadanie, II śniadania, obiad, podwieczorek). Uwzględniamy diety zalecone przez lekarza. Rodzic może zapoznać się z jadłospisem, który jest ogólnie dostępny i znajduje się na tablicy informacyjnej. Jadłospis jest dekadowy, opracowany przez dietetyka. Dzieci spożywają posiłki w jadalni, wyposażonej w stoliki i krzesełka przystosowane do wzrostu dzieci.
Wchodząc naprzeciw potrzebie małego dziecka – dążenia do samodzielności- nie karmimy dzieci, jeżeli nie wyrażą takiej chęci. Dzieci bardzo chętnie i z radością spożywają posiłki samodzielnie, uczą się używać łyżki, pić z kubeczka, próbują potraw o różnej konsystencji, bez zbędnego pośpiechu i we własnym tempie. W tym czasie obserwujemy dzieci i gotowe jesteśmy pomóc, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. W każdej grupie znajduje się woda źródlana, więc dziecko dostaje pić wtedy, kiedy ma na to ochotę.

Zabawy w żłobku.
„Zabawa jest podstawową formą działań małego dziecka poznającego świat i siebie”.
Staramy się pamiętać o tym każdego dnia, tworząc ku temu odpowiednie warunki.
Każda grupa posiada przestronne pomieszczenia, które są urządzone i wyposażone stosownie do wieku dzieci w niej przebywających. Meble, a także kontakty są odpowiednio zabezpieczone, wykładziny są antypoślizgowe.
W grupie niemowlęcej dzieci mają do dyspozycji: dwie bawialnie, sypialnię i jadalnię.
Jedna sala wyposażona jest w matę do raczkowania- krokodyl, jak również basen z piłkami. W drugiej regały z zabawkami: zabawki grające, pluszaki, grzechotki są na poziomie dziecka. Ponadto dzieci mają do dyspozycji leżaczki-bujaczki, dwie huśtawki, kojec miękki.

W grupie pierwszej dzieci mają do dyspozycji dwie bawialnie. Na pierwszej z nich ułożone na półkach znajdują się samochody, lalki, misie, klocki, a na podłodze jeździki, wózki. W drugiej sali stoją huśtawki, bujaki – samoloty.
W grupie drugiej dzieci bawią się: mega klockami, piłkami, samochodzikami-jeździkami, wózkami, pluszakami, lalkami, woreczkami do ćwiczeń i książeczkami.

W grupie starszaków duża sala zabaw wyposażona jest w: kącik kuchenny, regały z układankami, książeczkami i klockami oraz duży stolik. W małej sali znajdują się samochody – jeździki, przybory do rysowania i malowania.
Oglądanie książeczek i słuchanie bajek sprawia dzieciom ogromną radość. Skłoniło to nas do podjęcia współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, gdzie wypożyczamy raz w miesiącu nowe książeczki, następnie czytamy je dzieciom i wspólnie oglądamy.
Zabawa zajmuje zasadnicze miejsce w rozwoju dzieci i ich wychowaniu. Rozróżniamy zabawę swobodną i aktywności inspirowane przez nas. Dla pierwszej z tych zabaw standardem jest pełna swoboda wyboru przez dziecko zabawek i miejsca do zabawy, oczywiście w granicach bezpieczeństwa. Zabawa przebiega według dziecięcych zamierzeń – to dzieci decydują, kiedy kończą zabawę, a kiedy zaczynają inną. Dzieci bardzo lubią zabawy, w których pojawia się muzyka. W czasie jej trwania ma miejsce spontaniczna działalność ruchowa, taniec, skoki, ale także wyciszenie, odpoczynek, relaksacja. Niejednokrotnie muzyka towarzyszy nam podczas zabaw plastycznych – wtedy też sprzyja rozwojowi twórczości dzieci, ekspresji emocjonalnej i uczuciowej.

Dla drugiej grupy zabaw inspiracją twórczą są dla nas dzieci oraz otaczająca nas rzeczywistość – ukazują nam ciekawe i atrakcyjne formy zabawy w tworzenie. Dzieci inspirują nas do wymyślania nowych zabaw, kierujemy się ich spontanicznością i niepohamowaną chęcią działania. Wszelkie zabawy, pomoce dostosowujemy do wieku, potrzeb i możliwości dzieci.
Pracujemy w małych grupach, co sprzyja lepszemu poznaniu dziecka. Małe grupy tworzą się również spontanicznie, tzn. tworzymy dla dzieci przestrzenne zainspirowane przez nas, np.: w bawialni znajduje się duży karton, kredki. W jadalni przy jednym stoliku przygotowana jest np.: masa solna, a przy drugim korale do nawlekania. Dzieci same wybierają, czym chcą się bawić. Jeśli się znudzą, przechodzą do innej zabawy. Zabawy te ulegają zmianie i są zależne od naszych pomysłów. Zabawy w małych grupach umożliwiają obserwację dzieci i udzielanie im pomocy przez nas, jeśli tego potrzebują. Zabawki i pomoce do zabaw są atrakcyjne dla dzieci i stymulują ich rozwój umysłowy, rozwój fizyczny, a także psychiczny. Dzieci bawiąc się – uczą, kształtują precyzję ruchów, ćwiczą koordynację wzrokowo - ruchową, uczą koncentracji.
Gdy jest ciepło dużo czasu spędzamy w żłobkowym ogrodzie. Znajduje się tam piaskownica, huśtawki i inne ogrodowe zabawki. Dzieci bawią się swobodnie, mają możliwość wybiegania się na świeżym powietrzu, a gdy się zmęczą – odpoczywają na materacach i kocach. W ogrodzie podajemy dzieciom do picia herbatkę lub wodę.
Atrakcyjne dla dzieci są spotkania z teatrem (które odbywają się raz na miesiące), gimnastyką korekcyjną (w starszej grupie raz w tygodniu), które są prowadzone przez specjalistów za zgodą rodziców, a także koncerty muzyków filharmonii łódzkiej, odbywające się raz w miesiącu.
Bardzo dziękuję wszystkim za udział w głosowaniu. Postaramy się Państwa nie zawieźć. Dołożymy wszelkich starań, by kolejne 50 lat wpisało się równie barwnie w historię naszej placówki.

**********************************************************

II MIEJSCE

ŻŁOBEK NR 26
Nasz żłobek jest placówką przyjazną dziecku, towarzyszącą mu w rozwoju oraz wspierającą jego autonomię. Znajduje się w cichej i spokojnej części Retkini, a na jego terenie jest duży ogród.
Wykwalifikowany personel opiekuje się dziećmi w wieku od 1 do 3 lat
w godzinach 6:00 – 17:30.
Dużą wagę przywiązujemy do pozytywnych relacji z dziećmi i ich rodzicami. Zapewniamy dzieciom wiele atrakcji: teatrzyki, warsztaty teatralne, zajęcia z pedagogiki cyrkowej, audycje muzyczne, cykliczne odwiedziny zwierzątek z łódzkiego ZOO oraz rytmikę.
Dzieci chętnie spędzają u nas czas, wielokrotnie nie chcą wychodzić do domu, a rodzice wracają do nas z kolejnym potomstwem. Uśmiech dziecka i zadowolenie rodzica to nasz sukces, którym chcemy się dzielić każdego dnia.

********************************************************

III MIEJSCE
ŻŁOBEK AKADEMIA MALUSZKA
Żłobek „AKADEMIA MALUSZKA” prowadzony jest przez Towarzystwo Inicjatyw Europejskich we współpracy z Fundacją „Projekt: Aktywność”. Powstał w 2016 r. w ramach projektu „Żłobek AKADEMIA MALUSZKA – szansą dla kobiet w powrocie do pracy” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W naszym mini żłobku oferujemy 15 miejsc dla dzieci do 3 roku życia. Główną ideą przyświecającą stworzenie Żłobka AKADEMIA MALUSZKA jest pozytywne rodzicielstwo, które wzmacnia rozwój dziecka i kompetencje wychowawcze rodziców.

Nasz program dydaktyczno – wychowawczy ukierunkowany jest na wielowymiarową stymulację aktywności dzieci i wczesne wspomaganie rozwoju zgodne z potencjałem i indywidualnymi możliwościami każdego dziecka.

Dzięki temu nasi podopieczni mogą rozwijać się według własnego rytmu w atmosferze cierpliwości, życzliwości i wyrozumiałości.
Program realizujemy poprzez organizację różnorodnych zajęć uaktywniających wszystkie zmysły dzieci, w tym m.in.  zajęcia plastyczne, ruchowe, ekologiczne, sensoryczne, rozwijające mowę, dogoterapię i zabawy z językiem angielskim.
Świetna lokalizacja żłobka - serce Parku im. księcia Józefa Poniatowskiego w Łodzi - sprzyja codziennym spacerom.
 Więcej informacji o żłobku na stronie internetowej www.tie.com.pl
Więcej zdjęć: https://web.facebook.com/klubmamyimalucha/

****************************************************************

NAJFAJNIEJSZE ŻŁOBKI BAŁUTY

I MIEJSCE
ŻŁOBEK NR 14
Dziękujemy sympatykom Żłobka 14 przy ulicy Pawiej 20 za wzięcie udziału w plebiscycie Expressu Ilustrowanego. Dzięki Wam, działając wśród wielu wspaniałych placówek zostaliśmy w 2017 roku uznani za „najfajniejszy żłobek na Bałutach”. Obserwowaliśmy zmiany w punktacji i... tuż przed zakończeniem głosowania dotarły kolejne punkty - to było wzruszające.
Żłobek przy Pawiej istnieje ponad 50 lat i nieprzerwanie cieszy się zainteresowaniem. Rodzice przyprowadzają do nas swoje kolejne dzieci, które po latach przchodzą z własnym potomstwem. Wiemy, że zanim maluchy polubią pobyt w żłobku, czują się jakby wylądowały na obcej planecie, dlatego okres adaptacyjny każdego z nich przebiega w grupie rówieśniczej razem z mamą lub tatą, by wspólnie poznawać nowe miejsce.
Lubimy spędzać czas z dziećmi i towarzyszyć im w rozwoju. Dla nas najważniejsze jest, by każde dziecko przychodziło do żłobka z radością, a powracając do domu było pełne jak najlepszych wrażeń. Dbają się o to wszyscy opiekunowie, dietetyk, panie w kuchni, pan gospodarczy oraz oczywiście kierownik. Troszczymy się również o jak najlepsze relacje między nami - pracownikami, co skutkuje wyczuwalną dla każdgo przyjazną atmosferą żłobka.
Niemal co roku organizujemy remonty pomieszczeń, by coraz lepiej dostosowywać je do potrzeb dzieci. Tym sposobem dawna pralnia została przekształcona w salę sensoryczną z dużym basenem z piłkami, zjeżdżalnią i trampoliną. Pomieszczenia pomocnicze stały się dodatkowymi jadalniami, w których dzieci mogą malować, rysować, wyklejać, układać. Dotychczasowy składzik zabawek stanie się w tym roku kameralnym pokojem czytania bajek. Prawdopodobnie jesteśmy jedyną placówką w Łodzi, w której oczekujący na swoje dziecko rodzice mogą w żłobkowej kawiarence spędzić czas przy kawie lub herbacie.
Dzieci, pod opieką wychowawców, bawią się, rozwijają i doskonalą swoje umiejętności. Co tydzień biorą udział w rytmice, sensoryce, kinezjologii, w zabawach teatralnych oraz zajęciach prowadzonych metodą Glena Domana. Raz w miesiącu uczestniczą w przedstawieniu bajkowym oraz w koncercie muzyki poważnej.
Niemal od 20 lat działa u nas Żłobkowy Teatr Bardzo Małego Aktora, który dwa razy do roku wystawia własną premierę z udziałem aktorów - dzieci oraz ich rodziców i dziadków.
Rodzic, który zgłosił naszą placówkę do udziału w plebiscycie Expressu Ilustrowanego napisał: „Żłobek 14 to miejsce pełne ciepła, kolorowe, zadbane a osoby tam pracujące godne zaufania by powierzyć im dzieci. Choć początki bywają trudne, nadchodzi moment kiedy dzieci chętnie zostałyby dłużej w tym żłobku”.
Dziękujemy za wsparcie - dodało nam skrzydeł.
Lucyna Przybylska - kierownik Żłobka 14 w Łodzi


II MIEJSCE

ŻŁOBEK NR 27
ul.Franciszkańska 167/171
tel. 657-12-22
Nasz żłobek jest malutki, kolorowy, czysty i przyjazny - dla 30 dzieci.
Grupa I liczy 10 dzieci 1 i 2-latków, grupa II 20 dzieci 2 i 3 letnich. Kameralne warunki gwarantują spokojną, rodzinna atmosferę. dziećmi opiekują się 3 panie - dyplomowane opiekunki dziecięce ( jedna z pań studiuje zaocznie pedagogikę), pani pielęgniarka czuwająca nad zdrowiem i rozwojem fizycznym dzieci oraz 2 panie wspomagające pracę wychowawczyń. Doświadczenie personelu i dobrze układająca się współpraca z Rodzicami pozwalają dziecku w możliwie najkrótszym czasie polubić żłobek.
1. Pracujemy od godziny 6 do 18, oferując wyżywienie zgodne ze wskazówkami Instytutu Matki i Dziecka lub według indywidualnych wskazań lekarskich, potrafimy uwzględnić najróżniejsze wymagania dietetyczne; dzienna stawka żywieniowa za 4 posiłki - 4,20 zł
2. Czas pobytu dziecka zależy od decyzji Rodziców
3. Można również przyprowadzić dziecko tylko na okres zabaw
4. W czasie pobytu dziecka w żłobku rodzice mogą sięz nim bawić lub zostawić pod naszą opieką w wybranym momencie. Bardzo mile widziani są rodzice włączający się do zabaw grupowych lub czytający zainteresowanym dzieciom książki.
Stała oferta codziennych, ciekawych, rozwijających zabaw (dydaktycznych, twórczych, tematycznych, ruchowo-naśladowczych) wzbogacana jest o spotkania z muzyką, teatrem, plastyką, przyrodą i zwierzętami oraz o dodatkowe zajęcia gimnastyczne i ruchowo-umuzykalniające - prowadzone przez specjalistów. W ciągu roku realizujemy cykl spotkań informacyjnych z pediatrą, stomatologiem, logopedą, psychologiem. Udzielają oni porad i odpowiadają na pytania rodziców.
Relacje z życia żłobka i informacje o planowanych uroczystościach, wycieczkach, balach i spotkaniach znajdziecie Państwo w wydawanej w naszym żłobku gazetce informacyjnej "Maluszek"
Każdego dnia czekają na Was OTWARTE DRZWI ŻŁOBKA. Po dodatkowe informacje proszę dzwonić pod numer 6571222 lub odwiedzić nas z dzieckiem osobiście.

III MIEJSCE
ŻŁOBEK NR 24
ul.Rydzowa 7
tel. 652-02-78
Zapewniamy:
opiekę w godzinach 6:00-17:00
serdeczną, domową atmosferę
doświadczone opiekunki
opiekę pielęgniarską
ciekawe, rozwijające zabawy
estetyczne, barwne otoczenie
pełnowartościowe 4 posiłki
możliwość żywienia wg wskazań lekarskich
rytm dnia dostosowany do potrzeb wiekowych dzieci
proponujemy również krótką formę opieki nad dzieckiem,
bez wyżywienia
Informacje szczegółowe
Ilość miejsc w żłobku: 50
2 grupy wiekowe po 25 dzieci
I grupa (1-2,5 roku)
II grupa (2,5-3 lata)
opiekę nad dziećmi sprawują:
dyplomowana pielęgniarka
dyplomowane opiekunki dziecięce
pomoce opiekunek dziecięcych
W młodszej grupie pracuje 5 osób
W grupie starszej pracują 4 osoby
Żłobek znaduje się w pięknej części Teofilowa "C" z bardzo
dobrym dojazdem autobusowym (linie 78 i 96) i tramwajowym
(linie 2,5,8,13). Wokół żłobka znajduje się ogród wyposażony
w sprzęt do zabaw.
Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
W naszych barwnych wnętrzach każde dziecko odczuwa ciepłą
atmosferę i serdeczność opiekunek. Zabawy przeprowadzane są
w małych grupach (3-5 dzieci).
Zajęcia odbywają się zgodnie z codziennym planem
wychowawczym z uwzględnieniem zabaw: konstrukcyjnych,
ruchowych, twórczych, umuzykalniających, manipulacyjnych
Do zajęć wykorzystywane są pomoce dydaktyczne gotowe oraz
wykonywane przez panie opiekunki.
Dodatkowe zajęcia: rytmika, j. angielski prowadzone są przez
wykafalifikowanych specjalistów
Dodatkową atrakcją jest : teatr, Zoo, Figloraj, przejazd ciuchcią
Żywienie
Nasze dzieci żywimy smacznie; w sposób urozmaicony, dostosowany
do wieku. Posiłki zawierają wszystkie składniki zdrowego żywienia,
wg. norm żywieniowych. Jeżeli zachodzi potrzeba dostosowujemy
jadłospis indywidualny do wskazań lekarskich.
W czasie pobytu w żłobku dziecko otrzymuje 4 posiłki:
śniadanie
II śniadanie
obiad
podwieczorek
Dzienna stawka żywieniowa wynosi 3 zł.

****************************************************************

NAJFAJNIEJSZE ŻŁOBKI GÓRNA

I MIEJSCE
ŻŁOBEK JASIA I MAŁGOSI
Żłobek Jasia i Małgosi istnieje od 2010 roku. Stosując różnorodne techniki umożliwiamy dzieciom prawidłowy i zrównoważony rozwój dostosowany do ich indywidualnych potrzeb. Zapewniamy spokojną i kameralną atmosferę, która sprzyja zabawie, nawiązywaniu nowych przyjaźni i odkrywaniu pasji. "Jaś i Małgosia" to prywatny żłobek, w którym szczególną uwagę przywiązujemy do potrzeb każdego dziecka. W naszych młodszych skarbach staramy się wzbudzać tylko pozytywne odczucia i rozwijać empatyczny element ich osobowości, natomiast starsze dzieci uczymy tolerancji, cierpliwości i umiejętności rozwiązywania konfliktów. Prowadzimy zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem muzyki klasycznej, logopedyczne, rytmiczne i plastyczne.
Naszą kadrę dobieramy bardzo skrupulatnie, są to osoby sprawdzone, wzbudzające sympatię, wśród dzieci i rodziców. Weryfikujemy wykształcenie, ukończone kursy oraz szkolenia. Nasze opiekunki mają wysoki poziom empatii i bardzo lubią pracę z dziećmi.
Żłobek zlokalizowany jest na spokojnym osiedlu, wiosną i latem dzieci przebywają w niewielkim ogrodzie z mini placem zabaw.
Duże zainteresowanie rodziców, naszą obecną placówką, skłoniło nas do stworzenia nowych miejsc w żłobku, w Łodzi przy ulicy Kasowej 2 (róg ulicy Rzgowskiej i Leczniczej).

Bardzo dziękujemy za oddane na Nas głosy i zapraszam do współpracy.
Dyr. Magdalena Dziuda

****************************************************************

II MIEJSCE

ŻŁOBEK NR 17
Budynek żłobka umiejscowiony jest z dala od arterii komunikacyjnych. Teren żłobka jest ogrodzony, otoczony żywopłotem.Atrakcją terenu są srebrne świerki, mające swój urok przez cały rok oraz duży plac zabaw dla dzieci.
Nasz żłobek to miejsce, gdzie każde dziecko ma możliwość nawiązania kontaktu z rówieśnikami oraz zdobywa przydatną w codziennym życiu wiedzę, czuje się ważne i kochane.
Naszym zadaniem jest zapewnienie każdemu dziecku wszechstronnego rozwoju jego talentów i zdolności.
Żłobek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 - 18:00
Czas pobytu dziecka w żłobku dostosowany jest do potrzeb dziecka.
Zapewniamy pełne lub częściowe wyżywienie. W skład pełnego wyżywienia wchodzi
I śniadanie
II śniadanie
obiad
podwieczorek
Dziecko może uczęszczać do żłobka nie korzystając z wyżywienia na tzw. "czas zabawy". Przyjmowane są dzieci z deficytami rozwoju oraz z indywidualnymi dietami pokarmowymi.
Przyjmujemy dzieci od 5-go miesiąca życia do 3 lat.
W naszym żłobku są trzy grupy wiekowe tj.
grupa I - od 5 miesięcy do 18 miesięcy. Grupa posiada 10 miejsc
grupa II - od 18 miesięcy do 2,5 roku. Grupa posiada 20 miejsc
grupa III - od 2,5 roku do 3 lat. Grupa posiada 25 miejsc
Łączna liczba miejsc w żłobku - 55. Rodzice mają możliwość przebywania wraz z dzieckiem na terenie żłobka w dowolnie wybranym czasie.
W każdej grupie pracują 2 opiekunki dziecięce, 1 pomoc opiekunki. Opiekunki posiadają wyższe wykształcenie pedagogiczne oraz średnie medyczne z kierunkiem - opiekunki dziecięce.
Żłobek zapewnia również fachową pomoc pielęgniarską.
 
W trosce o prawidłowy rozwój dziecka zapewniamy:
ciekawe, rozwijające zabawy dostosowane do wieku dziecka
serdeczną, domowa atmosferę
kolorowe i estetyczne otoczenie
zajęcia umuzykalniające
język angielski w najstarszej grupie
Zabawy prowadzone w małych grupach pozwalają dzieciom na zdobywanie umiejętności:
malowania kredkami i farbami
robienia naklejanek i wydzieranek
słuchania i obserwowania
współdziałania w grupie
posługiwania się mową
Rozwijają również wyobraźnię i pomysłowość
Harmonogram działalności w ciągu roku od września do sierpnia roku następnego:
1. zajęcia otwarte z udziałem rodziców
2. głośne czytanie ulubionych bajek z udziałem rodziców
3. organizujemy urodziny dziecka
4. organizujemy konkursy piosenek z nagrodami
5. zapraszamy osoby przedstawiające swój zawód ( np. zaproszono piekarza - pieczenie ciasteczek)
6. wróżby "Andrzejkowe"
7. organizujemy imprezy okolicznościowe z okazji :
1. Świąt Bożego Narodzenia - śpiewanie kolęd z rodzicami
2. Uroczystość choinkowa
3. Dzień Babci i Dziadka
4. Bal karnawałowy
5. Dzień zakochanych
6. Dzień kobiet
7. Witanie Wiosny - wycieczki do ogrodu
8. Zapraszamy zwierzęta z ZOO
9. Wizyta iluzjonisty
10. Święta Wielkanocne
11. Dzień matki
12. Dzień dziecka
13. Dzień ojca
14. Dzień sportu
15. Zakończenie roku

****************************************************************
III MIEJSCE
ŻŁOBEK NR 19
Aby twoje dziecko było szczęśliwe, spokojne i bezpieczne przyprowadź je do nas
W naszym żłobku jest 80 miejsc. Są cztery grupy rozwojowe, czyli:
- grupa niemowląt 15 miejsc (6 mies. - 1,3 mies.),
- grupa raczków 15 miejsc (1,3 mies. - 2 lata),
- grupa III 25 miejsc (2 lata - 2,8 mies.)
- grupa IV 25 miejsc (2,5 mies. - 3 mies.) czyli starszaków
Kadra zajmująca się dziećmi jest wykwalifikowana i wyspecjalizowana, pracująca różnymi metodami i formami pracy ( metoda M. Montessori, kursy z Centrum Szkoleniowego Klanza, warsztaty współpracy z rodzicami),
By dostrzec potrzeby każdego dziecka praca w ciągu dnia odbywa się w małych podgrupach wg dziennego planu zajęć.

W naszym żłobku odbywają się zajęcia dodatkowe z j. angielskiego obejmującego gr. III i IV oraz zajęcia ruchowe i rytmiczne dla wszystkich dzieci.

Osiągnięcia naszych dzieci prezentowane są w postaci wystawek prac.
Organizowane są również imprezy okolicznościowe z udziałem zaproszonych gości. Do takich imprez należą: "Choinka", "Dzień Babci", "Dzień Matki" i wiele innych.

Organizujemy dni otwarte w całym żłobku, gdzie rodzice mogą uczestniczyć w zajęciach obserwować swoja pociechę i śledzić jej rozwój. Dzieci z naszego żłobka troszczą się o zielona Ziemię, bezpieczne życie roślin i zwierząt, dlatego nazywamy się EKOLUDKAMI - bo przyjemnie jest razem podziwiać przyrodę i podglądać świat. Do wydarzeń ekologicznych należy zaliczyć sadzenie drzewek w naszym ogrodzie żłobkowym, wycieczki do ZOO, gdzie dzieci mają bezpośredni kontakt z niektórymi zwierzątkami (króliki, kózki, jeże).
Oferujemy miła atmosferę, indywidualne traktowanie Twojego dziecka, piękne, kolorowe, przestronne sale, całą gamę pomocy dydaktycznych, a każdy słoneczny dzień dzieci spędzają w przepięknym ogrodzie wyposażonym w sprzęt to zabaw.
Nasz żłobek przyjmuje dzieci uwzględniając ich diety pokarmowe.

****************************************************************

NAJFAJNIEJSZE ŻŁOBKI ŚRÓDMIEŚCIE

I MIEJSCE
ŻŁOBEK NR 1
Dziękujemy za obdarzenie nas ogromnym zaufaniem. Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie Żłobek Nr 1 w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 9 został uznany za najfajniejszy w dzielnicy Śródmieście. Nasz żłobek nie jest duży, ale znajduje się w nim wszystko co jest potrzebne by już od najmłodszych lat wspiera
rozwój dzieci. Jesteśmy dwugrupową placówką, w której opiekujemy się dziećmi od pierwszego roku życia. W codziennej pracy towarzyszymy dzieciom poprzez przygotowanie takiego otoczenia, w którym dziecko ma możliwość rozwijać swoje umiejętności, a dorosły jest partnerem, który wspiera, jest obok i zawsze służy pomocą. Wychowawcy dobierają zabawy w taki sposób, aby mogły rozwijać dziecięcą samodzielność i wspierać ich twórczą wyobraźnię. Spokojna atmosfera w żłobku sprzyja dobremu samopoczuciu dzieci. Dla nas ważna jest również współpraca z rodzicami. Dzięki codziennym rozmowom chcemy aby rodzice mieli poczucie, że ich dzieci czują się u nas bezpiecznie i są radosne. Jeszcze raz dziękujemy. Nie będziemy się zmieniać chyba, że na lepsze.


II MIEJSCE

ŻŁOBEK NR 2
Nasz żłobek mieści się przy ul. Wierzbowej 13 w Łodzi. Przyjmuje dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Pracuje w godzinach od 6.30-17.30, pięć dni w tygodniu. Posiada dwie grupy żłobkowe liczące łącznie 55 miejsc.
Placówka wychodzi naprzeciw potrzebom naszych wychowanków. Jest otwarta również dla rodziców, którzy wspólnie z dziećmi mogą spędzać u nas czas.
Do dyspozycji dzieci uczęszczających do żłobka przeznaczone są duże przestronne sale zabaw ze zorganizowanymi kącikami tematycznymi i miejscem do odpoczynku. Dzieci mogą swobodnie przemieszczać się pomiędzy salami, dzięki czemu mają wolny wybór miejsca zabaw. Codzienny kontakt z dziećmi w żłobku daje nam możliwość refleksji nad własną postawą, zaangażowaniem i stylem pracy z małym dzieckiem. Akceptujemy różne nastroje u dzieci, które mają prawo do radości, ciekawości, zadowolenia, a także smutku, płaczu, żalu, złości. W każdej chwili jesteśmy gotowi do pomocy dziecku, ale nie narzucamy jej bez potrzeby. Dzięki granicom, które im wyznaczamy dzieci dowiadują się co wolno, co warto robić, a czego nie należy, co się powinno, a co jest surowo zabronione. Określamy dzieciom granice poprzez określanie jasnych zasad postepowania. Podkreślamy, że dziecko ma wybór- „ty decydujesz czy np. bawisz się przestrzegając zasad czy obserwujesz jak bawią się inni”. Dzieci również mają prawo do wyznaczania granic, które są przez nas przestrzegane np. granica odległości fizycznej- bierzemy na ręce dzieci , przytulamy kiedy one na to pozwalają. Jesteśmy zawsze do dyspozycji dziecka.

III MIEJSCE
ŻŁOBEK NR 16
Miejski Zespół Żłobków w Łodzi
Żłobek nr 16
ul. Zachodnia 55 a 91-063 Łódź
tel.: 42 633 08 90, 515 062 480
Więcej informacji pod adresem - http://www.mzz.neostrada.pl/zl/zl16.html

****************************************************************

NAJFAJNIEJSZE ŻŁOBKI WIDZEW

I MIEJSCE
ŻŁOBEK NR 7
Łódź ul. Szpitalna 11

Na początku chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy oddali głos na nasz żłobek. To dzięki życzliwości i zaufaniu Państwa zajęliśmy I miejsce w konkursie na najlepszy żłobek w dzielnicy.Oczywiście istniejemy dla mieszkańców całego miasta, jednak docieramy ze swoja ofertą głównie do mieszkańców Widzewa. Jako instytucja wspierająca rodzinę w wychowaniu małego dziecka, czujemy wielką odpowiedzialność, a jednocześnie dumę , kiedy maluchy wracają do nas zadowolone i uśmiechnięte każdego dnia. Gdy są chore tęsknią za nami, my również oczekujemy ich powrotu i martwimy się dłuższą absencją. W codziennej pracy bezustannie czynimy starania, by nasz żłobek był najlepszym i najchętniej wybieranym miejscem dla dzieci. Odkrywanie dziecka podczas codziennej pracy jest niezwykłą przygodą. Wciąż się dziwimy i zastanawiamy jak to możliwe. Maluchy znakomicie sobie radzą w poznawaniu świata, myślą prosto, mają twórcze rozwiązania , nie komplikują życia, jak my dorośli. Rola opiekuna - wychowawcy w żłobku sprowadza się do towarzyszenia dziecku i jego rodzinie w rozwoju1 . Bycie obok, nie ograniczanie, pomaganie gdy dziecko prosi o pomoc, podsycanie ciekawości świata, usamodzielnianie w zakresie samoobsługi i treningu czystości, nauka picia z kubeczka itd. to nasze priorytety, kierunki działania zgodne z projektem pedagogicznym. Mając na uwadze indywidualny rozwój dziecka, proponujemy różnorodne rodzaje aktywności: od swobodnej zabawy, poprzez muzykę, gimnastykę korekcyjną, działania twórcze jak i ekspresję plastyczną. Istotne miejsce w naszej działalności zajmuje czytanie bajek, opowiadań i wierszy, które wzbogacają wrażliwość dziecka, pozwalają pokonywać lęki i rozumieć otaczający świat. Ściśle współpracujemy z rodzicami, codziennie przekazujemy informacje o maluchach. Nasze starania podobają się rodzicom.
Każdego dnia doskonalimy warsztat pracy. Tak jak dziecko bawi się stale by tworzyć siebie, tak my wychowawcy, odkrywamy siebie by tworzyć równowagę między światem dziecka i światem dorosłych. Dom i żłobek wzajemnie przenikają się, dając wsparcie dla rodzin w codziennej opiece nad małym dzieckiem i w wykonywaniu pracy zawodowej.


II MIEJSCE

ŻŁOBEK KOLOROWE KREDKI
Żłobek realizuje cele i zadania wynikające z przepisów ustawy, w szczególności:

1. Troszczy się o stan zdrowia i prawidłowy rozwój fizyczny dzieci przez zapewnienie im opieki, wyrabianie nawyków higieny życia codziennego oraz prowadzenie zajęć ogólnorozwojowych.

2. Wspomaga rozwój i wczesną edukację dziecka zgodnie z jego indywidualnością.

3. Zapewnia opiekę, wychowanie w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa.

4. Troszczy się o rozwój umysłowy dziecka, wyrabianie orientacji, elementarnych stosunków wielkości, przestrzeni i czasu, rozwijanie procesów poznawczych takich jak: myślenie, spostrzeżenia, mowy oraz zapoznanie z otaczającym środowiskiem i przyrodą.

5. Kształtuje postawy społeczne przez przyzwyczajanie dzieci do zgodnego współżycia i współdziałania w zespole rówieśników, budzenie i rozwijanie uczuć przywiązania, życzliwości i empatii.

6. Rozwija wyobraźnię i wrażliwość estetyczną dzieci, a także uzdolnienia poprzez różne formy działalności.

7. Udziela dzieciom pomocy psychologiczno –pedagogicznej.

8. Tworzy warunki do wczesnej nauki.

9. Współdziała z rodzicami/prawnymi opiekunami pełniąc wobec nich funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze:

a) pomaga w rozpoznawaniu możliwości rozwojowych dziecka i podjęciu wczesnej interwencji specjalistycznej,

b) udziela rzetelnej informacji o postępach dziecka, jego zachowaniu i rozwoju,

c) uzgadnia wspólnie z rodzicami kierunki i zakres zadań opiekuńczych, wychowawczych i edukacyjnych realizowanych w żłobku.

10. Zapewnienia dzieciom prawidłowe żywienie, przestrzeganie zasad higienicznych.

III MIEJSCE
ŻŁOBEK ZACZAROWANY MELONIK

Zaczarowany Melonik to żłobek, w którym każde dziecko będzie mogło bawić się radośnie i bezpiecznie w oczekiwaniu na powrót rodziców z pracy. Czas spędzony w gronie rówieśników oraz zabawy stymulujące rozwój koordynacji ruchowej i logicznego myślenia znacząco przyspieszają rozwój malucha. W sieci naszych żłobków stawiamy przede wszystkim na naukę poprzez zabawę. W codziennym rozkładzie dnia nie brakuje atrakcji, które sprawiają, że nasze maluchy nigdy się nie nudzą. Czesne zawiera w cenie również codzienne zabawy z językiem angielskim!
 
Żłobki Zaczarowany Melonik powstały z myślą o malcach w wieku od 5. miesiąca życia do 3 lat. Grupy są niewielkie, dzięki czemu opiekunki mogą poświęcać jednakową uwagę wszystkim dzieciom. Poznawanie świata w wieku przed okresem przedszkolnym rzutuje na kolejne etapy rozwoju. Dzieci potrzebują kontaktu z rówieśnikami, który przynosi im radość, uczy i rozwija emocjonalnie. Drugą przyświecającą nam ideą jest umożliwienie młodym rodzicom pogodzenia życia zawodowego z rodzinnym. Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim nie jest łatwy, ale dzięki naszym żłobkom z pewnością będzie mniej stresujący dla mamy i maluszka. Oferujemy kameralne, przyjazne placówki wyposażone w atestowane zabawki i sprzęty codziennego użytku. Bezpieczeństwo, profesjonalna opieka i indywidualne podejście to nasze priorytety. Robimy wszystko, aby nasi mali podopieczni czuli się u nas swobodnie i miło.
 
W każdej z naszych placówek funkcjonuje system monitoringu wewnętrznego, który pozwala Rodzicom kontrolować bezpieczeństwo dzieci. Do dyspozycji Rodziców służą kamery internetowe do bieżących obserwacji online.
Zaczarowany Melonik to żłobek, w którym najważniejsze jest dziecko i jego potrzeby. Czekamy na maluszki w wieku od 5. miesiąca do 3 lat.
Żłobek jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-18:00.
WIZJA
Dobro dziecka jest dla nas najważniejszym celem. Na co dzień przygotowujemy je do samodzielności, radzenia sobie z trudności i odnoszenia sukcesów. Rozbudzanie ciekawości świata i wrażliwości na potrzeby innych u dzieci sprawia nam olbrzymią satysfakcję.
Do każdego z naszych podopiecznych podchodzimy indywidualnie, aby stwarzać mu szanse rozwoju na miarę jego możliwości.
Dążymy do wychowywania dzieci w atmosferze poszanowania własnych uczuć i myśli. Naszym celem jest kształtowanie otwartości na rówieśników, rozwijanie wyobraźni oraz twórczego myślenia. Pomaga nam w tym nasze doświadczenie i wiedza.
Naszą misją jest:
W żłobkach Zaczarowany Melonik budujemy przyzwyczajenia do odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje oraz innych. Słyniemy z otwartości na potrzeby naszych podopiecznych i ich rodziców.
Domowa, przyjazna atmosfera w naszych placówkach sprzyja osiągnięciu jak najlepszych warunków do rozwoju osobowości i zdobywania nowych umiejętności. Opiekujemy się dziećmi w atmosferze wzajemnej akceptacji, zaufania i pełnego bezpieczeństwa. W Zaczarowanym Meloniku dziecko uczy się kształtowania twórczych postaw, rozwija swoją osobowość oraz aktywność na wielu płaszczyznach.
Sprawdzone techniki i metody pedagogiczne pozwalają nam na wykorzystywanie drzemiącego w najmłodszych potencjału do aktywnego działania i kreatywnego wyrażania emocji. Uczymy tolerancji, akceptacji i poszanowania odmienności. Dążymy do wyrównywania szans edukacyjnych z uwzględnieniem indywidualnej sytuacji każdego dziecka oraz potrzeb środowiska, z którego się ono wywodzi. Spędzając czas w Zaczarowanym Meloniku maluszek wyrasta na aktywnego, wrażliwego i samodzielnego przedszkolaka, który radzi sobie z różnymi trudnościami w sposób mądry i rozważny.
Bardzo ważna jest dla nas partnerska współpraca z Rodzicami. Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby i propozycje. Naszą misją jest również podążanie za indywidualnym tempem rozwoju dziecka. Wspieramy je w osiąganiu niezależności i samodzielności.
W żłobkach Zaczarowany Melonik podajemy dzieciom posiłki oparte na zbilansowanej diecie odpowiedniej dla najmłodszych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany