MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Łodzi w hali Expo odbywają się Akademickie Targi Pracy. Ponad 130 firm z całej Polski oferuje praktyki, staże

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Tłumy studentów, ale i absolwentów łódzkich uczelni ściągają w czwartek 18 kwietnia do hali Expo - Łódź przy al. Politechniki 4 na Akademickie Targi Pracy odbywające się już po raz dziewiętnasty. 133 wystawców z Łodzi i z całego kraju oferuje im praktyki, staże i w dalszej perspektywie stałą pracę. Ta impreza targowa stała się szansą dla młodych ludzi na znalezienia zatrudnienia w wielu branżach - technologicznej, produkcyjnej, handlowej, informatycznej, medycznej, farmaceutycznej, bankowości, szkolnictwie, turystyce.

Akademickie Targi Pracy. Firmy chętnie inwestują w młodych

- Firmy zdają sobie sprawę, jak wygląda teraz rynek pracy. Chętnie przyjmują młodych ludzi na praktyki i staże, chcą w ten sposób przygotować sobie wykwalifikowaną kadrę. Oczywiście z roku na rok to się zmienia, są branże, które są mniej lub bardziej oblegane. Teraz najbardziej są poszukiwani absolwenci mechatroniki, automatyki, nadal informatyki. Zapotrzebowanie na pracowników jest duże, a firmy starają się zdobyć ich jak najwcześniej- mówi Małgorzata Skomiał z biura karier Politechniki Łódzkiej, która zorganizowała targi wspólnie z Uniwersytetem Medycznym, Fundacja Uniwersytetu Medycznego, organizacjami studenckimi, Urzędem Miasta Łodzi.
Na targach stoiska mają takie firmy jak ABB, Alorica, Barry Callebaut, Eficode, Ericsson, Hitachi Energy, Hydro, Procter&Gamble, Rossmann, Scanfil Poland, Cossinus, Rainbow Tours.
- Poszukujemy 23 stażystów, a przygotowaliśmy oferty do różnych działów, od księgowości przez dział prawny po logistykę. "Polujemy" na świeżą krew, ponieważ młodzi ludzie są ambitni, mają świeże spojrzenie na pracę, ale także wymagania. Zatrudnienie takiego stażysty daje nam pogląd na niego, a jemu szerszą perspektywę pracy w naszej firmie, poznanie innych pracowników - mówi Żaneta Włochyńska z firmy Rossmann.

Galeria

Jak zdobyć stażystę? Firmy walczą o młodego pracownika

Konkurencja wśród pracodawców jest obecnie duża, kiedyś staże były mniej rozchwytywaną formą współpracy. Teraz między firmami trwa walka o najlepszych stażystów. Stąd firmy nawiązują współpracę z uczelniami, starają się zjednać sobie kandydatów, organizują szkolenia, strefy coworkingowe na uczelniach. Rynek pracy należy dzisiaj bowiem do absolwenta, stażysty, pracownika.
- Stażyści stają się coraz bardziej wymagający. Kiedyś wystarczało im wynagrodzenie, teraz oferujemy im pakiet benefitów, na przykład dofinansowanie do posiłków, bezpłatny dostęp do platformy nauki języka obcego, płatne dni wolne - dodaje Żaneta Włochyńska.

Więcej

Do pracodawców ustawiały się kolejki.

Na Uniwersytecie Łódzkim odbyły się XVII Targi Pracy dla stu...

Nie bać się i próbować znaleźć coś dla siebie

A wśród zainteresowanych targi cieszą się dużą popularnością. Podczas poprzedniej edycji odwiedziło je ok. 15 tysięcy osób, w tym nie tylko studenci i absolwenci, ale i ci, którzy już mieli zajęcie, a chcieli je zmienić.
- Szukam różnych możliwości rozwoju i tutaj znalazłam jedną z nich. Podeszłam do stoiska firmy, porozmawiałam. Nie ma czego się bać. Trzeba rozmawiać, dopytać, jakie warunki trzeba spełnić. Chodzi o to, by próbować, nawet jeśli nie spełnia się wymagań w stu procentach - mówi Kinga Kudelska, studentka informatyki stosowanej na Politechnice Łódzkiej, która chce jeszcze spróbować sił w designie.

Podczas targów zainteresowani mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach prowadzonych przez przedstawicieli firm - praktyków w danej dziedzinie, w strefie doradczej skorzystać z porady specjalistów, doradców zawodowych czy poprawić swoje CV.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany