Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne firmy będą współpracować z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi - podpisano umowy GALERIA FILM

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
We wtorek, 20 lutego 2024 r. w siedzibie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi uroczyście podpisane zostały dwie umowy o współpracy. Tym razem z firmami, które będą wspierać kształcenie kadr zawiązanych z logistyką oraz analityką chemiczną.

Wsparcie w kształceniu w zawodach logistyka i analityka zapewnią uczniom firmy Clariant Services Sp. z o. o. i Wörwag Pharma Operations Sp. z o.o. We wtorek 20 lutego 2024 r. zostały podpisane umowy o współpracy między nimi i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi przy ul. Żeromskiego 115.
- To dla nas ważny dzień - mówi Dominika Walicka, dyrektor CKZiU. - Cieszę się, że nasi uczniowie - a konkretnie przyszli technicy analitycy oraz technicy logistycy będą mieli możliwość zdobywania wiedzy, umiejętności i doświadczeń bezpośrednio u pracodawców. Te firmy już nas prężnie wspierają, organizując warsztaty, staże, praktyki, a także w wyposażeniu pracowni zawodowych. Mają też udział w tworzeniu programów nauczania.

Uczniowie będą mieli szanse nie tylko poznać firmy oraz to, jak się w nich pracuje, ale nawet zyskać zatrudnienie.

- We współpracy z działem logistyki w naszej firmie przygotowane zostały warsztaty dla uczniów w trzech sesjach, po których wyłaniamy dwóch kandydatów na praktyki wakacyjne - opowiada Monika Krysińska-Fus, z zarządu Clariant Services Sp. z o.o.
- Otwieramy się na nowe, wspierając nie tylko studentów, ale także uczniów szkoły zawodowej - dodaje Oktawia Bogusz, menager ds.komunikacji w firmie Clariant.

Na uczniów kształcących się w zawodzie analityka w technikum czekają warsztaty w firmie Wörwag Pharma Operations Sp. z o.o.
- W planach są zajęcia przybliżające specyfikę zawodu technika analityka i specyfikę rynku pracy w Polsce i w Łodzi - zapowiada Ewa Hawrot, kierownik ds. HR w firmie Wörwag. - U nas mamy dwa laboratoria - analityczne i kontroli jakości i w obu potrzebujemy pracowników. Ważne są umiejętności chemiczne oraz znajomość języka angielskiego.
- Warto zaglądać do naszych ofert pracy dla analityków, ale nie tylko - zachęca Klaudia Jasińska, specj. ds. personalnych w Wörwag. - Mamy także magazyn w Konstantynowie Łódzkim, a także inne obszary, w których zatrudnienie jest możliwe: finanse czy IT. Możliwości jest wiele.

Tego samego dnia w szkole odbyły się warsztaty z umiejętności zawodowych prowadzone przez nauczycieli CKZiU w Łodzi. Można było także wziąć udział w spotkaniu z doradcami zawodowymi z Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Oto terminy dni otwartych w CKZiU przy ul. Żeromskiego 115:

  • 22 marca 2024 r. (piątek) godz. 15-18
  • 12 kwietnia 2024 r. (piątek) godz. 15-18
  • 13 kwietnia 2024 r. (sobota) godz. 10-14
emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany