MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy rozkład ŁKA. Przewoźnik chwali się sukcesami, tymczasem pasażerowie narzekają na ścisk w pociągach

Jacek Zemła
Jacek Zemła
ŁKA padła ofiarą własnego sukcesu i nie jest w stanie w niektórych kursach pomieścić wszystkich chętnych.
ŁKA padła ofiarą własnego sukcesu i nie jest w stanie w niektórych kursach pomieścić wszystkich chętnych. Jacek Zemła
Łódzka Kolej Aglomeracyjna wraz z wrześniową korektą rozkładu jazdy pociągów obowiązującą od 3 września do 11 listopada br. wprowadziła sporo nowości do swojej oferty. Najważniejszą z nich jest skrócenie czasu jazdy pociągów weekendowych SPRINTER z Łodzi do Warszawy do 66 minut, czyli rekordowego po modernizacji linii czasu jazdy!

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wraz z wrześniową korektą rozkładu jazdy pociągów obowiązującą od 3 września do 11 listopada br. wprowadziła sporo nowości do swojej oferty. Najważniejszą z nich jest skrócenie czasu jazdy pociągów weekendowych SPRINTER z Łodzi do Warszawy do 66 minut, czyli rekordowego po modernizacji linii wyniku!

– Od września br. w relacji Łódź – Warszawa – Łódź będzie kursowało 9 par pociągów, ze średnim czasem przejazdu wynoszącym ok. 66 min. Połączenia do Warszawy realizowane przez ŁKA będą najszybsze na tej trasie, w porównaniu do czasów przejazdów innych przewoźników. Wszystkie pociągi ŁKA SPRINTER będą kursowały w relacji Łódź Fabryczna - Warszawa Główna przez Warszawę Zachodnią – informuje Joanna Osińska, Dyrektor Biura Marketingu ŁKA.

Remonty trwają, podróżni muszą uzbroić się w cierpliwość

Ponieważ zaplanowano modernizację hali dworca Łódź Kaliska i przeniesienie obsługi podróżnych do dworca tymczasowego, zmienią się drogi przejścia pomiędzy peronami. Aby ułatwić przesiadki czas poszczególnych skomunikowań zostanie wydłużony.

Kursowanie porannej pary pociągów do i z Pabianic zostanie wydłużone do i ze Zduńskiej Woli, zapewniając tym dogodne połączenia z Łodzią na godzinę 9:00 i 10:00. Czas przejazdu pociągu z Tomaszowa Mazowieckiego do Skarżyska- Kamiennej zostanie skrócony o kilka do kilkunastu minut. Na stacji Skarżysko – Kamienna zaplanowano dogodne skomunikowania do Kielc.

Ze względu na przebudowę przystanku osobowego Zaosie oraz ruch jednotorowy na odcinku Mikołajów - Skrzynki zmienią się godziny kursowania niektórych pociągów. Wybrane połączenia zostaną podzielone na relacje do i z Koluszek, z przesiadką w/z kierunku Łodzi.

Za wybrane pociągi w relacji Skierniewice - Łowicz – Kutno pojadą autobusy. Zostaną uruchomione cztery pary pociągów pomiędzy stacjami Łowicz Główny – Skierniewice – Kutno. Nadal trwać będzie przebudowa stacji Bełchów.

Kontynuowana będzie dalsza przebudowa stacji Kutno. Na odcinku Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Zgierz – Ozorków podróżni z biletami ŁKA mogą korzystać z przejazdu pociągami spółki PKP Intercity. Nadal będą kursować dwie pary pociągów pomiędzy Łodzią a Toruniem Głównym lub Wschodnim. Z innych pociągów ŁKA w Kutnie zapewnione zostaną przesiadki na POLREGIO lub PKP INTERCITY w lub z kierunku Włocławka i Torunia.

Na odcinku Łódź - Koluszki cały czas będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów pomiędzy ŁKA i PKP Intercity. Z kolei na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia przez Warszawę Centralną lub Warszawę Śródmieście pasażerowie podróżujący SPRINTERAMI będą mogli skorzystać z przejazdów pociągami PKP Intercity lub Kolei Mazowieckich.

Pasażerowie nie mieszczą się w pociągach

Nie wszystkie jednak zmiany są dobre. Ze względu na budowę tuneli zostanie wprowadzony ruch jednotorowy na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec. W związku z ograniczeniem przepustowości, dwa popołudniowe połączenia – po jednym do Głowna i Ozorkowa - będą realizowane z przesiadką na stacji Zgierz. Na odcinku Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec - Zgierz pasażerowie z biletami na ŁKA mogą korzystać z przejazdów pociągami spółki PKP Intercity.

Problemy ze zmniejszoną liczbą kursów pasażerowie już odczuli. Otrzymaliśmy sygnały od podróżnych, że nie wszyscy mieszczą się w pociągach na linii Łódź - Łowicz. Kursów jest zbyt mało, aby przewieźć wszystkich chętnych, pasażerowie jeżdżą upchani jak sardynki w puszce. Warto, aby przewoźnik jeszcze raz przeanalizował, czy oferta na tej trasie jest wystarcząjąca i czy nie ma możliwości zwiększenia liczby kursów albo wydłużenia składów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany