MKTG SR - pasek na kartach artykułów

MĄDRY BIZNES Z ORANGE. Jak mała firma może niedrogo zyskać dostęp do nowoczesnych technologii

Artykuł sponsorowany
Ewelina Idziorek, Biznes Ekspert, Salon sprzedaży Orange, Łódź, Pojezierska 93
Ewelina Idziorek, Biznes Ekspert, Salon sprzedaży Orange, Łódź, Pojezierska 93

Pakiet czyli dużo usług za niewielką kwotę.
Mobilność to dziś cecha, która pozwala budować konkurencyjność. Telefon komórkowy to elementarne narzędzie pracy dla właściciela firmy, jej kierownictwa i pracowników.

Polski rynek pod względem dojrzałości przestaje ustępować najstarszym gospodarkom europejskim. Jedną z konsekwencji tego jest okoliczność, iż coraz trudniej na nim działać – wejść z nową firma, znaleźć na niej swoje miejsce, a następnie utrzymywać je. Coraz częściej możliwe jest to tylko dzięki zachowaniu konkurencyjności firmy, to zaś gwarantuje korzystanie z nowych technologii – i to we wszelkich obszarach aktywności.

Na pierwszy rzut oka podążanie za najnowszymi technologiami wymaga od firmy posiadania sporych zasobów finansowych; wszak nowości są kosztowne. Ale wcale tak być nie musi. A o tym, że nie jest w praktyce, świadczą chociażby usługi telekomunikacyjne.

W dobie współczesnej prowadzenie jakiejkolwiek aktywności – i to nie tylko zespołowej – nie może się obyć bez telefonu komórkowego. Wszak nawet właściciel jednoosobowej firmy musi mieć narzędzie do natychmiastowej i możliwej z dowolnego miejsca komunikacji z klientami czy urzędami.

Niebagatelne znaczenie odgrywa też dostęp do inter-netu, który, poza ewentualnymi zasobami firmy, gromadzi ogólnodostępne bazy danych, niezbędne do podejmowania wszelkich decyzji biznesowych.

Bitwa o koszty
Telefon komórkowy może też być narzędziem dla oszczędności kosztowej, na której dzisiaj – poza mobilnością – małe firmy dzisiaj starają się budować przewagę konkurencyjną - dla przykładu, ułatwiając stosowanie telepracy.
Usługi telekomunikacyjne mogą też posłużyć za dowód, że sięganie po najnowocześniejsze technologie wcale nie musi być wcale dla firmy kosztowne. Operatorzy zdają sobie sprawę z możliwości budżetowych małych i średnich firm – a przecież one ze względu na swoją liczebność – stanowią fundament ich biznesu, starają się więc skroić swoje oferty pod potrzeby takich klientów. Dowodem na to jest chociażby pakietowe usługi abonamentowe.

Za niewielką kwotę w ramach pakietu usług abonamentowych firma może otrzymać nielimitowane rozmowy, sms-y i mms-y, a także zestaw dodatkowych usług służących zwiększeniu mobilności posiadacza telefonu komórkowego. Takie pakiety są dziś standardem, oferują je wszyscy liczący się na rynku operatorzy.

Tanio i dużo
Jednak zakres tego „nielimitowania” jest różny. Może dotyczyć np. tylko rozmów wewnątrz danej sieci i na telefony stacjonarne, ale i wszystkich rozmów w kraju. To samo dotyczy sms-ów. Istotna też jest cena. Abonament „bez limitu” i bez telefonu może nas kosztować miesięcznie 19,99 zł, ale i 24,99 zł, a nawet 39 zł. Jeszcze większe rozbieżności znajdziemy na liście oferowanych dodatkowych usług; tu trzeba pamiętać, że z punktu widzenia mobilności abonenta najważniejszy jest limit na dostęp do internetu.

Reasumując, szukajmy oferty, która za 19,99 zł miesięcznie zagwarantuje nam rozmowy bez limitu dla wszystkich rozmów w kraju oraz limitowany dostęp do internetu. A także pozwala na optymalizację wydatków; pomniejszanie kosztów jednostkowych danej usługi dzięki dodawaniu kolejnych (telefon stacjonarny, internet: stacjonarny, mobilny itd.).

Ekspert radzi

- A Kiedy klienci pytają o najlepszą ofertę, zawsze staramy się dowiedzieć więcej o ich biznesie. Najlepsza oferta, to oferta szyta na miarę potrzeb firmy, którą można elastycznie rozszerzyć o nowe funkcjonalności wraz ze wzrostem prowadzonego biznesu.

- A Co ciekawe, już najtańsza oferta biznesowa w Orange kosztująca miesięcznie zaledwie 19,99 zł oferuje nielimitowane rozmowy, smsy i mmsy, a także 500 MB paczkę danych do wykorzystania, która spełnia podstawowe potrzeby małej firmy. Co istotne, pakiet ten pozwala na korzystanie nie tylko z największego zasięgu sieci Orange, ale także z technologii LTE gwarantującej najwyższą szybkość przesyłu danych.

- A Niewielkie firmy, mają także inne potrzeby obejmujące budowę stron www, sklepów internetowych, czy szczególnie istotny w dobie cyberzagrożeń backup danych w chmurze. Takie narzędzia są dostępne w ramach naszych usług dostępu do Internetu i nie trzeba ich dokupować oddzielnie.
Stefan Kozłowski

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany