MKTG SR - pasek na kartach artykułów

MĄDRY BIZNES Z ORANGE. Jak dzięki nowym aplikacjom oszczędzać czas i pieniądze

Artykuł sponsorowany
Ewelina Idziorek, Biznes Ekspert, Salon sprzedaży Orange, Łódź, Pojezierska 93
Ewelina Idziorek, Biznes Ekspert, Salon sprzedaży Orange, Łódź, Pojezierska 93

Jedna umowa na wiele usług daje przewagę
By w biznesie zyskiwać przewagi konkurencyjne, nie wystarczy inwestować w nowe technologie. Trzeba z nich umiejętnie korzystać, np. dla optymalizacji kosztów i oszczędności czasu.

Świat nieustannie się zmienia, a wraz z nim trendy rządzące biznesem. Jeszcze niedawno preferowana była coraz ściślejsza specjalizacja, bo w ten właśnie sposób najlepiej można było spełnić oczekiwania klienta - także biznesowego. Jednak nowe technologie, w tym związane z możliwościami jakie dają urządzenia mobilne, całkowicie zmieniły preferencje przedsiębiorcy. Jak dawniej w cenie jest oszczędność czasu i optymalizacja kosztów, ale teraz jedno i drugie można osiągnąć korzystając z oferty jednego dostawcy usług biznesowych.

A ponieważ pełna dyspozycyjność urządzeń mobilnych jest zapewniona wtedy gdy działają one on-line, a więc wymagają umowy z operatorem telekomunikacyjnym, właśnie oni stając się atrakcyjnym dostawcą takich coraz bardziej kompleksowych - i wykraczających zdecydowanie poza obszar samej tylko telekomunikacji - usług biznesowych. Ich beneficjentami są przy tym zwłaszcza małe i średnie firmy, które ze zrozumiałych względów nie dysponują własnymi rozbudowanymi działami logistyki lecz korzystają z usług innych podmiotów specjalizujących się w usługach dla biznesu.

Pakiet stale rośnie
Oczywistym pierwszym krokiem ku oszczędzaniu czasu i pieniędzy jest łącznie w pakiet usług telekomunikacyjnych, w tym z nabywaniem np. od jednego dostawcy narzędzi (smartfon, tablet, laptop itd.) oraz usług telekomunikacyjnych (łączność telefoniczna, internet). Ale to jest zaledwie pierwszy krok. Te dwa elementy plus rozwój technologii - coraz większa liczba aplikacji, zwłaszcza z zakresu logistyki czy szeroko rozumianej obsługi biznesu - otwierają coraz szersze pole do takiej komasacji usług.

Standardem już stała się nawigacja czy bankowość interne-towa. Ale na tym nie koniec. Nawet najmniejsza firma potrzebuje dostaw energii. Wiele małych firm korzysta z usług firm zewnętrznych w zakresie księgowości. Uwolnienie rynku energii w Polsce sprawiło, że w roli dostawcy występuje coraz więcej firm, w tym operatorzy telekomów. Jeszcze wcześniej zaczęła się w Polsce rozwijać e-ksiegowość, a także doradztwo finansowe w sieci. Operatorzy telekomunikacyjni szybko dostrzegli w tym możliwość budowania swoich przewag konkurencyjnych. Udostępniają więc klientom, poza klasycznymi usługami telekomunikacyjnymi, stanowiącymi ich główny przedmiot działalności, dodatkowe oferty usług biznesowych z powyższych zakresów.

Korzyści są ewidentne
Korzyści dla firmy, zwłaszcza małej czy średniej są ewidentne. Przede wszystkim taki pakiet usług może być skrojony precyzyjnie pod potrzeby i możliwości finansowe konkretnej firmy. Ponieważ można z usług tych korzystać poprzez technologie mobilne, oszczędności czasu i pieniędzy są oczywiste. Na dodatek także od strony technologicznej wszystko może funkcjonować szybko i precyzyjnie gdyż wszystkie elementy takiego pakietu są ze sobą kompatybilne.

Szukając więc oszczędności oraz lepszego komfortu działania warto poddać analizie dostępną na rynku ofertę dodatkowych usług operatora i rozważyć je w zmodyfikowanej umowie.

Ekspert radzi

Nowoczesne technologie wychodzą naprzeciw potrzebom przedsiębiorców. Smartfon służy już nie tylko do dzwonienia i przeglądania internetu. Pozwala też korzystać z usług bankowych i księgowych. Usługa Orange Finanse umożliwia darmowe otwarcie i prowadzenie firmowego konta. Jej użytkownik uzyskuje dostęp do karty debetowej na smartfonie, dzięki czemu może bezpiecznie płacić przez zbliżenie urządzenia do terminala w kasie.

Księgowość w telefonie - SuperKsięgowa to prosta w obsłudze aplikacja internetowa z zawsze aktualnymi przepisami prawnymi. Jej bardziej zaawansowana wersja umożliwia rozliczenie rachunków przez licencjonowaną księgową. Za jej działanie odpowiadają specjaliści ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej do kwoty 4 mln zł. Dzięki tym rozwiązaniom przedsiębiorcy oszczędzają, nie muszą już jechać do księgowej czy czekać w kolejce w banku.

Przedsiębiorcy znajda u nas bardzo dobrą ofertę na zakup prądu - Orange Energia dla Firm. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy atrakcyjne rabaty i korzyści.
Stefan Kozłowski

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany