MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łódzkie. Ile będzie zarabiać marszałek Joanna Skrzydlewska? Znamy kwotę ZDJĘCIA

Marcin Darda
Marcin Darda
Joanna Skrzydlewska (KO) marszałkiem województwa została 11 czerwca. Gratulacje składa Cezary Grabarczyk, szef regionu łódzkiego PO.
Joanna Skrzydlewska (KO) marszałkiem województwa została 11 czerwca. Gratulacje składa Cezary Grabarczyk, szef regionu łódzkiego PO. Grzegorz Gałasiński
Radni łódzkiego sejmiku ustalili kwotę miesięcznego wynagrodzenia nowej marszałek województwa Joanny Skrzydlewskiej (KO). Znamy kwotę jej wynagrodzenia, mimo, że uchwały na sesji nie odczytano, a do dziś nie opublikowano jej także w Biuletynie Informacji Publicznej.

Ile zarobi nowa marszałek województwa łódzkiego?

Miesięczne wynagrodzenie marszałek Joanny Skrzydlewskiej ustalono w następnym punkcie sesji tuż po jej powołaniu na stanowisko. Nie odczytano jednak publicznie treści uchwały, nie ma jej do dziś w BIP, a podczas sesji przewodnicząca sejmiku Małgorzata Grabarczyk po prostu zarządziła głosowanie, dodając tylko, że kwota wynagrodzenia nie będzie się różnić od tej ustalonej dla ustępującego marszałka Grzegorza Schreibera (PiS). Według naszych informacji wartości zapisane w uchwale o wynagrodzeniu (brutto) marszałek Skrzydlewskiej kształtują się następująco:

  • wynagrodzenie zasadnicze - 11 tys. 300 zł.
  • dodatek funkcyjny - 4 tys. 116 zł. 54 gr.
  • dodatek specjalny w wysokości 30 proc. łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego - 4 tys. 624 zł.

Czwartym składnikiem wynagrodzenia jest "dodatek za wieloletnią pracę w wysokości i na zasadach określonych w przepisach". Kwoty nie ujawniono w uchwale, ale przepisy mówią o 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego, czyli w tym przypadku byłoby to 2 tys. 260 zł. Łącznie zatem wynagrodzenie Joanny Skrzydlewskiej wyniesie 22 tys. 300 zł. brutto, co znaczy, że tak jak wcześniej Schreiber, nowa marszałek będzie najlepiej opłacanym samorządowcem w województwie łódzkim.

Ile zarobią nowi wicemarszałkowie i członkowie zarządu województwa łódzkiego?

Wysokość wynagrodzenia i dodatków dwójki wicemarszałków (Agnieszka Ryś/PL 2050 i Piotr Wojtysiak/PSL) oraz dwóch członków zarządu województwa (Artur Bagieński/PSL i Artur Ostrowski/Nowa Lewica), oczywiście w ustawowych "widełkach", ustala marszałek województwa. Ich poprzednicy z PiS w roli wicemarszałków zarabiali od 17 tys. 750 zł do 18 tys. 650 zł brutto miesięcznie, natomiast co na stanowiskach członków zarządu województwa między 15 tys. 950 zł, a 16 tys. 650 zł brutto miesięcznie.

Kto nowym dyrektorem kancelarii marszałka?

Marszałek Joanna Skrzydlewska urzędowanie rozpoczęła w środę (12 czerwca) od przywitania uściśnięciem ręki kolejnych wchodzących do biurowca pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Jak nieoficjalnie wiadomo, dyrektorem kancelarii marszałka został wieloletni współpracownik Skrzydlewskiej Łukasz Kucharski (PO), przed laty dyrektor łódzkiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a ostatnio dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Łódzkie. Ile będzie zarabiać marszałek Joanna Skrzydlewska? Znamy kwotę ZDJĘCIA - Dziennik Łódzki

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany