Atlas Arena będzie modernizowana za prawie 2 mln zł

Jwona Jędzrzejczyk - Kaźmierczak
Atlas Arena w Łodzi. Hala będzie modernizowana Łukasz Kasprzak
Tylko 1,6 mln zł zapisano w tegorocznym budżecie miasta na modernizację Atlas Areny. To niewiele, bo według szacunków władz Miejskiej Areny Kultury i Sportu, czyli spółki zarządzającej halą, na pełną renowację potrzeba 9 mln zł. Obiekt przy al. Bandurskiego został oddany do użytku w czerwcu 2009 r. Jego budowa kosztowała 287 mln zł. Modernizacje rozpoczęto w ubiegłym roku.

KASKADA SMAKU PRUSZCZ GDAŃSKI KUCHENNE REWOLUCJE
W jej ramach lada moment rozpocznie się montaż systemu stałych podwieszeń oraz system kotar (ten drugi ma umożliwić, w razie potrzeby, ograniczenie wielkości obiektu), który za prawie 2 mln zł zostanie sfinansowany jeszcze z ubiegłorocznego budżetu. Z powodu braku takiego systemu z organizacji występu w Łodzi zrezygnowała np. Lady Gaga.

– Z powodu ograniczonych możliwości finansowych realizujemy obecnie wyłącznie te inwestycje, które mają wpływ na bezpieczeństwo odwiedzających obiekt oraz te, których koszt zwraca się w możliwie jak najszybszym czasie – mówi Krzysztof Maciaszczyk, prezes MAKiS.

Największa część tegorocznej puli pieniężnej zostanie wydana na modernizację 10 lóż VIP-owskich w obiekcie. Prace będą polegały m.in. na poprawie w nich akustyki, widzialności oraz komfortu korzystających z nich osób. Pozostała pula zostanie przeznaczona na dalszą budowę specjalnego systemu odwodnienia obiektu (Atlas Arena jest położona na bardzo podmokłym terenie i zdarzały się już przypadki, że woda dostawała się do wnętrza gmachu) oraz na budowę profesjonalnych punktów gastronomicznych.

Zapisane 1,6 mln zł nie wystarczą na montaż zewnętrznej iluminacji Atlas Areny, której koszt oszacowano w wersji minimum na 800 tys. zł, a w tej najbogatszej – na 1,8 mln zł. Zabraknie także na wymianę zużytych już i niepraktycznych (bo niezdejmowalnych) telebimów oraz na przebudowę niewykorzystanych lóż komentatorskich.

[ZOBACZ TEŻ FILM Czy Ewa Kasprzyk zagra Magdę Gessler? Ewa Kasprzyk o zagraniu Magdy Gessler: Temperament mamy podobny (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Czy Ewa Kasprzyk zagra Magdę Gessler? Ewa Kasprzyk o zagraniu Magdy Gessler: Temperament mamy podobny (autorDzień Dobry TVN/x-news)