MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ile kosztuje ubezpieczenie dla psa? „Liczba polis w ciągu dwóch lat zwiększyła się pięciokrotnie". Co pokryje ubezpieczenie?

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wysokie ceny usług weterynaryjnych sprawiają, że coraz częściej sięgamy po polisy dla zwierząt. Liczba polis dla zwierząt domowych w ciągu 2 lat zwiększyła się 5-krotnie. Polisa dla właścicieli zwierząt domowych może pokryć koszty leczenia weterynaryjnego, transportu do placówki weterynaryjnej, uśpienia czy kremacji i pochówku. Niektórzy ubezpieczyciele zapewniają także wypłatę świadczenia po śmierci zwierzęcia. Sprawdź, ile kosztuje polisa dla psa lub kota.

Spis treści

Polacy pokochali zwierzęta domowe. Wydajemy coraz więcej na usługi weterynaryjne

Z danych Europejskiej Federacji Przemysłu Żywieniowego Zwierząt Domowych (FEDIAF) z 2022 roku wynika, że w Polsce mieszkało ok. 8 mln psów i 7,1 mln kotów. Ten wynik plasuje Polaków na kolejno szóstym i siódmym miejscu w Europie pod względem ich liczby. Dane FEDIAF wskazują, że psy zamieszkiwały w 2022 roku prawie połowę polskich gospodarstw domowych, a koty około 40 proc.

Roczny koszt polisy dla zwierzęcia domowego to wydatek w okolicy 50 zł.
Polisa zabezpieczająca właściciela przed koniecznością pokrywania kosztów leczenia z własnej kieszeni to wydatek około 50 złotych rocznie. Maciej Badowski/ Polska Press

Wspomniany raport potwierdza zauważalny wzrost powiązanych ze zwierzętami rynków, m.in. weterynaryjnego czy leków. Rosnąca świadomość właścicieli oraz drożejące ceny usług weterynaryjnych i leków sprawiają, że wzrasta również zainteresowanie ubezpieczeniami dla pupili.

Koszty leczenia weterynaryjnego potrafią zaskoczyć. Przykładowo, koszt badania RTG, wykonywanego rutynowo przy podejrzeniu złamań, o które nietrudno, np. przy potrąceniu przez auto, to około 150 zł. Następujące po złamaniu leczenie to z kolei, w zależności od okolicy i zaawansowania problemu, koszt od 250 do nawet 1000 zł.

Ile kosztuje ubezpieczenie dla psa lub kota?

Polisa dla właścicieli zwierząt domowych może pokryć koszty leczenia weterynaryjnego, transportu do placówki weterynaryjnej, uśpienia z konieczności czy kremacji i pochówku. Niektórzy ubezpieczyciele zapewniają także wypłatę świadczenia po śmierci zwierzęcia w wyniku otrucia czy w związku z dokonaną kradzieżą.

Polisa zabezpieczająca właściciela przed koniecznością pokrywania kosztów leczenia z własnej kieszeni to wydatek zaledwie około 50 złotych rocznie. Niektórzy właściciele dużych psów wydają tyle na tygodniowy zapas karmy. Nie dziwi zatem fakt rosnącego zainteresowania ubezpieczeniami dla zwierząt. Liczba takich polis sprzedanych przez TUZ w ciągu dwóch lat zwiększyła się pięciokrotnie – komentuje Iwona Konarzewska, Menedżerka ds. ubezpieczeń domów i mieszkań w TUZ Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie dla zwierząt razem z polisą mieszkaniową

Ubezpieczyciele umożliwiają objęcie ochroną zwierząt domowych w ramach rozszerzenia do polisy mieszkaniowej. W ramach jednej umowy można zabezpieczyć nie tylko swoje mienie, ale także czworonogi zamieszkujące z nami daną nieruchomość.

– Ochrona ubezpieczeniowa dla psa lub kota to niewielki koszt, a suma takiego ubezpieczenia, czyli kwota górna wypłaconego w ramach potrzeby świadczenia, sięga 4 tys. zł. Taki budżet pozwala na pokrycie kosztów leczenia wielu schorzeń lub urazów powstałych w wyniku, np. pogryzienia czworonoga przez psa lub inne zwierzę, czy udziału w wypadku komunikacyjnym – wyjaśnia ekspertka.

Kiedy zadziała ubezpieczenie pupila domowego?

Przedmiotem Ubezpieczenia Pies i Kot są poniesione przez ubezpieczonego na terenie Polski i udokumentowane koszty związane z opieką nad zwierzęciem wskazanym w umowie ubezpieczenia, w zakresie określonym w OWU, w przypadku zaistnienia następujących zdarzeń:

Te koszty można pokryć z ubezpieczenia mieszkania. Sprawdź galerię

  • nagłego i nieprzewidzianego wypadku komunikacyjnego z udziałem psa lub kota,
  • pogryzienia psa lub kota przez inne zwierzęta,
  • otrucia psa lub kota w związku z dokonaną kradzieżą z włamaniem w miejscu ubezpieczenia,
  • wymienionych w zakresie w OWU ryzyk nazwanych, które wystąpiły w miejscu ubezpieczenia, w wyniku których pies lub kot doznał obrażeń lub zdechł.

Jaki jest zakres ubezpieczenia:

  • leczenie weterynaryjne,
  • transport do placówki weterynaryjnej,
  • uśpienie z konieczności, kremacja i pochówek,
  • jednorazowe świadczenie po śmierci psa lub kota w wyniku otrucia w związku z dokonaną kradzieżą.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ile kosztuje ubezpieczenie dla psa? „Liczba polis w ciągu dwóch lat zwiększyła się pięciokrotnie". Co pokryje ubezpieczenie? - Strefa Biznesu

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany