Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ubezpieczenie dla pupila. Ile zapłacimy za polisę dla kota lub psa. Coraz więcej instytucji ma w ofercie polisę dla czworonoga

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Wizyta u weterynarza to koszt co najmniej 50 zł.
Wizyta u weterynarza to koszt co najmniej 50 zł. Polskapress/archiwum
Pies, czy kot to dla wielu osób nie tylko sympatyczny pupil, który umila życie, ale pełnoprawny członek rodziny. I tak jak każdy narażony jest na nieprzewidziane sytuacje losowe. I nie chodzi tylko o wypadek komunikacyjny, ale również chorobę i śmierć.

Posiadacze zwierząt domowych przywiązują się do nich i traktują jak członków rodziny. Równie mocno przeżywają ich chorobę, wypadek, czy śmierć. Wiele sytuacji da się opanować, a pupila wyleczyć. Niestety często za bardzo wysoką cenę, na którą nie każdego stać.

Medycyna weterynaryjna jest tak zaawansowana, że praktycznie nie istnieje choroba, której nie da się wyleczyć. Niestety wraz z postępem rosną ceny usług weterynaryjnych. A pies, czy kot, tak samo jak ich opiekunowie regularnie odwiedza lekarza, którego usługi w żaden sposób nie są refundowane. W rezultacie choroba, czy wypadek oznaczają bardzo wysokie koszty w gabinecie weterynaryjnym. Zdarza się, że koszty sięgają kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy zł. W przypadku operacji stawu biodrowego u psa rasy labrador lub golden retriver opiekun musi liczyć się z wydatkiem 10-15 tysięcy zł. Około 2 tysięcy zł kosztuje diagnozowanie i leczenie babeszjozy u psów ukąszonych przez kleszcza nosiciela pierwotniaka wywołującego tę chorobę.

Czy można ubezpieczyć psa lub kota?

Szacuje się, że w co drugiej rodzinie jest pies lub kot. W wielu domach jest ich więcej niż jeden czworonóg. Dla wielu rodzin jest to pełnoprawny członek rodziny, a dla wielu osób nawet ważniejszy niż krewni. Kiedy więc pupil ulegnie wypadkowi, zachoruje lub jego organizm z racji wieku zacznie szwankować i wymaga stałej opieki weterynaryjnej wydatki zaczynają rosnąć. Wiele osób jest gotowa odjąć sobie od ust, żeby tylko zapłacić za weterynarza, wiele osób finansuje leczenie pupila biorąc pożyczki lub kredyty.

Pies jest dzisiaj dla wielu osób członkiem rodziny, a koszty jego leczenia z powodu chorób czy wypadków są znaczne. Chcemy być dla naszych klientów partnerem na całe życie i wzorem krajów zachodnich wspierać go także w sytuacjach związanych z chorobą pupila - mówi Andrzej Adamczyk, prezes portalu Bezpieczny.pl.

Pies jak przyjaciel, czy pies jak przedmiot

Jeszcze kilka lat temu jedynym ubezpieczeniem jakim mogliśmy objąć psa było ubezpieczenie psa z polisy mieszkaniowej. Do dziś stosuje to wiele firm ubezpieczeniowych. W takiej opcji jednak pies traktowany jest przedmiotowo, a ochrona dotyczy jego śmierci w ramach wypadku komunikacyjnego, zniszczeń jakich dokonał, czy pogryzienia (człowieka lub innego psa). Według portalu rankomat.pl poszczególne polisy różnią się od siebie. W polisie Link4 pies jest chroniony w ramach OC w życiu prywatnym, jak i Home Assistance (opieka nad zwierzęciem w razie hospitalizacji właściciela psa na skutek poważnego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, transport psa z tego samego powodu do osoby wyznaczonej do opieki lub do schroniska dla zwierząt). TU Proama oferuje ochronę finansową psa w ramach ruchomości, OC w życiu prywatnym i Home Assistance. OC w życiu prywatnym zadziała w momencie, gdy pies wyrządzi szkody na osobie trzeciej lub mieniu należącym do tej osoby. W pakiecie NNW Psa i Kota dostępnym w wariancie All Risk można otrzymać nawet 5 tysięcy zł za śmierć psa lub koszty leczenia w przypadku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego lub pogryzienia/podrapania przez inne zwierzę.

Specjalną ofertę przygotowała firma Generali ubezpiecza psa przez swoją spółkę technologiczną Bezpieczny.pl. Ubezpieczenie to obejmuje trzy świadczenia: zwrot kosztów leczenia w wyniku choroby, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które można rozszerzyć o odpowiedzialność cywilną, a także - dla psów poniżej trzeciego roku życia - ubezpieczenie śmierci psa. Koszt polisy zależy od rasy psa, udziału własnego, sumy ubezpieczenia oraz wieku psa a składka roczna może wynieść od 240zł do nawet 7000 zł. Możliwe jest płacenie składki w ratach miesięcznych.

W ramach ubezpieczenia można również wykupić w innej firmie pakiet weterynaryjny Pethelp, zależnie od wybranej opcji, obejmuje wizyty u weterynarza, badania laboratoryjne, szczepienia, badania obrazowe i zabiegi pielęgnacyjne. Ubezpieczenie Pethelp+ pokrywa koszty leczenia w razie nieszczęśliwego wypadku i nagłego zachorowania (w wersji Maxi). Można z niego skorzystać, jeśli pies lub kot nie ukończył 8 lat, jest zdrowy. Suma ubezpieczenia Pethelp+ to odpowiednio: 5, 25 lub 50 tysięcy zł. Cena pakietu Basic zaczyna się od 33 zł za miesiąc.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany