reklama

Zmiany organizacji ruchu w centrum i na ul. Rzgowskiej, zmiany tras MPK

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Od 1 grudnia zakończy się remont ul. Boya-Żeleńskiego od ul. Sucharskiego do ul. Obrońców Westerplatte, gdzie wymieniono krawężniki i układana jest nowa nawierzchnia.

Na swoją trasę wrócą autobusy linii 64. Również od 1 grudnia ul. Widzewską od ul. Milionowej do ul. Wiejskiej pokryje asfalt. Wyremontowano tu też chodniki i wymieniono krawężniki. Od grudnia na stałe trasy wrócą autobusy linii 64A, 96A, 96C i N5.
Największe zmiany szykują na ul. Sienkiewicza remontowanej od al. Piłsudskiego do ul. Tuwima. Ulica od 2 grudnia stanie się przejezdna, ale w jednym kierunku - od al. Piłsudskiego do ul. Tuwima (w stronę ul. Narutowicza). Od ul. Tuwima do ul. Narutowicza nadal będzie dwukierunkowa. Po ul. Sienkiewicza w kierunku Marysina i Teofilowa pojadą autobusy linii 57 i N3 ( w drugą stronę trasa bez zmian przez ul. Kilińskiego). Zmieni się organizacja ruchu na sąsiednich ulicach. Ul. Kilińskiego od ul. Nawrot do al. Piłsudskiego będzie mogła kursować tylko komunikacja miejska (możliwe będą też dojazdy docelowe). Podobnie na odcinku od ul. Nawrot do ul. Tuwima, lecz tylko w jednym kierunku (w stronę ul. Narutowicza). Ulice Tuwima i Struga znów będą jednokierunkowe od ul. Targowej do al. Kościuszki. Na skrzyżowaniu ulic Tuwima i al. Rodziny Scheiblerów zmieni się pierwszeństwo - będzie je mieć ul. Tuwima.
1-7 grudnia w związku z wymianą torowiska przez skrzyżowanie ulic Rzgowskiej i Dachowej tramwaje nie pojadą na pętlę Kurczaki. W zamian objazdem przez ul. Kilińskiego pojadą autobusy linii 70, „62 ”będzie mieć wydłużoną trasę do pl. Niepodległości, a „74” na Kurczaki. Będą autobusy zastępcze linii Z15. „Stara” ul. Rzgowska od ul. Chóralnej do ul. Rzgowskiej będzie jednokierunkowa. Obowiązywać ma również zakaz parkowania.

Po ulicy Rzgowskiej kursować będą autobusy poniższych linii: 52, 56, 62, 63, 70, 71A, 71B, 74A, 74B, 75A, 75B, H i Z15.

Linia 5 od skrzyżowania Kilińskiego / Przybyszewskiego pojedzie prosto Kilińskiego na pętlę Dw. Łódź Chojny.

Linia 6 od placu Reymonta pojedzie Przybyszewskiego i Kilińskiego na pętlę Dw. Łódź Chojny.

Linia 11A od placu Niepodległości pojedzie ul. Rzgowską i Dąbrowskiego na pętlę Dw. Łódź Dąbrowa

Linia 15 od Ronda Lotników Lwowskich pojedzie Pabianicką do pętli Chocianowice-IKEA

Linia 62 jadąc z Bionanoparku od ul. Broniewskiego pojedzie dalej Broniewskiego, zawróci na rondzie Insurekcji Kościuszkowskiej i Broniewskiego do Rzgowskiej, którą dojedzie do placu Niepodległości, gdzie zakończy trasę. W przeciwnym kierunku autobusy pojadą prosto ul. Rzgowską.

Linia 70 aby zabrać pasażerów z linii 5 i 6 od ronda Insurekcji Kościuszkowskiej pojedzie ul. Kilińskiego, Śląską i Bankową do Rzgowskiej. Trasa zmieni się tylko w stronę Instytutu CZMP.

Linia 74 od placu Niepodległości pojedzie dalej ul. Rzgowską do Chóralnej i zawróci Chóralną, starą Rzgowską i Rzgowską ponownie w stronę placu Niepodległości. Jadać do centrum pojedzie ul. Rzgowską, Broniewskiego, zawróci na rondzie Insurekcji Kościuszkowskiej i dalej Broniewskiego i Rzgowską do placu Niepodległości gdzie wróci na swoją trasę na Złotno.

Linia Z15 KOMORNIKI – Kurczaki, Rzgowska, Paderewskiego, Zaolziańska, Karpacka, Pabianicka, Politechniki – RONDO LOTNIKÓW L]OWSKICH – Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, Paderewskiego, Rzgowska, Kurczaki – KOMORNIKI

Ponadto zmienią się rozkłady jazdy linii Z45, Z46, 51AB, 54ABCD, 55, 57, 59, 65AB, 72AB, 73, 76, 77, 82AB, 83, 84A, 91AC, 92B, W, N1AB, N2, N6, N7AB.

Polskie aktorki nago. Polskie aktorki pokazują nagie piersi ...

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Prosze opisac dla czego ul. Lisciasta stala sie ulica prywatna i przed wjazdem stoja znaki tylko docelowe wjazdy dospodarcze ? A za znakiem straz miejska ? Przeciez to ulica z naszych podatków!!!!!

m
mieszkaniec

kiedy koniec remontu SIENKIEWICZA -nikt tu nad tym nie panuje puszczono jeden pas ruchu a pod prąd jadą koparki i cięźarówki --widać policja śpi i pozwala na łamanie prawa aż dojdzie do wypadku

Dodaj ogłoszenie