Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024. Oto kandydatka Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Łodzi ZDJĘCIA

Marcin Darda
Marcin Darda
Klaudia Domagała została kandydatką Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Łodzi w wyborach samorządowych zapowiedzianych na 7 kwietnia.
Klaudia Domagała została kandydatką Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Łodzi w wyborach samorządowych zapowiedzianych na 7 kwietnia. klaudia Domagała/X
Ma 34 lata, jest specjalistką ds. księgowości po Uniwersytecie Łódzkim, prowadzi fundację, a w ostatnich wyborach parlamentarnych startowała do Senatu. Klaudia Domagała została kandydatką Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Łodzi w wyborach samorządowych zapowiedzianych na 7 kwietnia.

Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy idą w Łodzi do wyborów pod hasłem "Łódź Sercem Polski", a także nazwa programu wyborczego.

- Jesteśmy jedynym komitetem, który mocno będzie bronił praw zmotoryzowanych mieszkańców - mówi Tomasz Grabarczyk, lider Konfederacji w okręgu łódzkim i "jedynka" tego komitetu do sejmiku. - Jesteśmy tym komitetem, który będzie walczył z partactwem w wykonaniu władz miasta. Jesteśmy tym komitetem, który będzie przedstawiał, promował i zabiegał o ciekawe i słuszne rozwiązania dla mieszkańców, chociażby takie jak liczniki na sygnalizacji świetlnej.

Klaudia Domagała podczas prezentacji zapowiedziała, że program jej komitetu będzie stopniowo odsłaniany podczas kampanii wyborczej, ale od razu ogłosiła projekt bezpłatnych konsultacji prawnych dla przedsiębiorców dotkniętych przedłużającymi się remontami ulic w Łodzi.

- Pierwszy dzień konsultacji ma już zajęte wszystkie terminy, wiemy, że łodzianie potrzebują takich konsultacji, bo Urząd Miasta Łodzi nie reaguje na ich uwagi - mówi Domagała. - Sama tego doświadczyłam pytając o wiele spraw Zarząd Inwestycji Miejskich, a z odpowiedzi wynika, że musimy wskazać interes społeczny, dlaczego w ogóle o to pytamy.

Kim jest kandydatka Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców?

Klaudia Domagała ma doświadczenia wyborcze, ale jak dotąd bez zdobycia mandatu. Z piątego miejsca listy Konfederacji w okręgu nr 2 w wyborach do Rady Miejskiej Łodzi w 2018 roku zdobyła 97 głosów (0,29 proc.). Z kolei w wyborach do Senatu ostatniej jesieni z okręgu nr 26 (powiaty: pabianicki, łaski i zgierski) na trójkę kandydatów zajęła trzecie miejsce z wynikiem blisko 30 tys. głosów (15,22 proc.). W wyborach samorządowych Domagała wystartuje także do Rady Miejskiej jako liderka listy w centrum Łodzi.

Klaudia Domagała ma 34 lata, jest specjalistką ds. księgowości, absolwentką wydziału prawa i administracji UŁ. Jest także prezesem Fundacji Kobiety Wolności i Niepodległości, z jej inicjatywy powstał Zespół Parlamentarny ds. Opieki Okołoporodowej.

Kto jeszcze powalczy o prezydenturę Łodzi?

Start w wyborach na prezydenta Łodzi zapowiedziała już Małgorzata Niewiadomska-Cudak (Niezależni Socjaldemokraci), obecna prezydent Hanna Zdanowska (Koalicja Obywatelska, poparcie Nowej Lewicy), a także Janusz Wdzięczak (Energia Łodzi: Koalicja Samorządowa). W piątek (23 lutego) swoją kandydatkę ogłosiło PiS, a została nią posłanka Agnieszka Wojciechowska Van Heukelom. Na początku marca kandydata na prezydenta Łodzi ogłosi Trzecia Droga (PL 2050/PSL). Wybory odbędą się 7 kwietnia, druga tura dwa tygodnie później.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany