ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Wybory 2018. Minister Jacek Sasin zapowiedział, że Hanna...

(MSM)

2018-10-09 15:08

2018-10-09 19:57

373 Komentarze
Dodaj komentarz

Wybory 2018. Minister Jacek Sasin zapowiedział, że Hanna Zdanowska nie będzie mogła objąć stanowiska prezydenta Łodzi! 9.10.18

(MSM)

2018-10-09 15:08

Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów przyjechał do Łodzi i stwierdził, że „nie ma żadnej możliwości, aby w przypadku wygranej Hanna Zdanowska mogła objąć skutecznie urząd prezydenta miasta Łodzi”. We wtorek 9 października pojawiła się informacja, że wypowiedź Sasina nie jest oficjalnym stanowiskiem rządu PiS.
- Przyjechałem do Łodzi na prośbę premiera na rozmowę z panem wojewoda. Sytuacja jest trudna dla Łodzi. Mamy wybory samorządowe, w których startuje obecna prezydent Łodzi. A jak wskazują analizy prawne nie ma żadnej możliwości, nawet w przypadku wygranej, aby miała możliwość objąć skutecznie urząd prezydenta Łodzi - mówi Jacek Sasin. - To bardzo niepokoi rząd, bo Łódź to jedno z trzech największych miast w Polsce, miasto, które potrzebuje wsparcia. Wiele programów rządowych jest kierowanych do miast takich jak Łódź. W przypadku niestabilności jaka może wystąpić, to współdziałanie między rządem a samorządem może być trudne, bo będzie brakowało partnera-prezydenta, który może objąć urząd i zarządzać miastem.

Obecny na konferencji prasowej Jacka Sasina, radny PiS w sejmiku wojewódzkim Michał Król zaapelował do Hanny Zdanowskiej, by jeszcze przed wyborami „zrezygnowała z pełnienia urzędu dla dobra Łodzi".

- Koalicja Obywatelska i Platforma Obywatelska stosują podwójne standardy. Mówią, że szanują wyroki sądów, a w tej sprawie wydanego wyroku sadu nie szanują – mówi Jacek Sasin. - Jeżeli Hanna Zdanowska nawet zostanie wybrana to, nie będzie mogła objąć funkcji, a wojewoda będzie się musiał zwrócić o ustanowienie zarządu komisarycznego w Łodzi. Apeluję o jasne stanowisko PKW w tej sprawie, bo pani prezydent Zdanowska nawet w sytuacji uzyskania największej liczby głosów w wyborach, nie powinna uzyskać zaświadczenia o wyborze na urząd prezydenta.CZYTAJ TEŻ: Była wojewoda w sprawie sytuacji prawnej prezydent Łodzi

W odpowiedzi na konferencję ministra Sasina, o godz. 15.15 na dziedzińcu Urzędu Miasta Łodzi wspólną konferencję prasową zorganizowali przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak i wiceprezydent Łodiz Tomasz Trela.

- Pierwszy raz w historii demokratycznej Polski mamy do czynienia z sytuacją, w której na tydzień przed wyborami przyjeżdża Minister z Kancelarii Premiera i mówi, że nie ważne na kogo łodzianie zagłosują: "bo i tak wprowadzimy tu zarząd komisaryczny". Dziś tym wystąpieniem minister Sasin jednoznacznie udowodnił ze cały ten proces był szyty na polityczne zamówienie, ze był sterowanym recznie od samego początku. Tylko po to, aby unieważnić demokratyczny wybór Łodzian i samemu z centrali w Warszawie wskazać komisarza - mówi Tomasz Trela" - Sprawa została przeniesiona do prokuratury w Gorzowiem znanej z uległości wobec prokuratura generalnego Zbigniewa Ziobry. To wyreżyserowany spektakl po to aby na dwa tygodni przed wyborami zapadł wyrok na polityczne zamówienie. Daty apelacji, ogłoszenia decyzji nie były przypadkowe. Odrzucono wszystkie wnioski obrony. Podejmowano decyzje w ekspresowym tempie, to co w normalnych procedurach zajmuje kilka dni rozstrzygnięto w kilkadziesiąt minut. Sad apelacyjny z 40 stronnicowym uzasadnieniem wniosków adwokata zapoznał się w niewiele ponad pól godziny. Teraz wojewoda także zwleka z decyzja, podsyca polityczne napięcie, planuje jakieś bezprawne działania które mają zachwiać zaufaniem do pani prezydent w ostatnich dniach przed głosowaniem. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Sasin namawiał wojewodę do złamania prawa dlatego kierujemy sprawę do prokuratury.

Hanna Zdanowska pod koniec września w sądzie II instancji została uznana winną poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera, za co skazano ją na 20 tys. zł grzywny.

W sprawie głos zabrała była wojewoda Jolanta Chełmińska

Szanowni Państwo,

Przez 8 lat pełniłam funkcję wojewody łódzkiego. W swojej pracy zawsze kierowałam się szacunkiem dla przepisów i poszanowaniem litery i ducha prawa.

Nie mam żadnych wątpliwości, że w obecnym stanie prawnym Pani Prezydent Hanna Zdanowska może zarówno startować w wyborach na urząd prezydenta Łodzi, jak i po wygranych wyborach także objąć stanowisko prezydenta.

Obowiązujące przepisy, pomimo pozornej kolizji, są w tej sprawie jednoznaczne i nie budzą wątpliwości.

W przypadku Pani Prezydent ma zastosowanie tylko i wyłącznie ustawa Kodeks Wyborczy, który jednoznaczne rozstrzyga sprawę kandydowania, a co za tym idzie także objęcia urzędu.

Z niedowierzaniem przyjęłam dzisiejszą wypowiedź Jacka Sasina. Przez wszystkie lata doświadczeń w administracji rządowej nie spotkałam się z bardziej ostentacyjną próbą wywierania nacisku na samorząd przez przedstawiciela władzy centralnej

Z poważaniem
Jolanta Chełmińska


CZYTAJ TEŻ: Koalicja zgromadzona wokół prezydent mówi o "PiSowskim zamachu na Łódź"

Zobacz też:


Horoskop na dziś!

9-10-2018

Komentarze

(373)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Murem za skrzywdzą przez Sąd

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wyborca (gość)  •

oni walczą o prawa lecz czyje? Sasin ma kolegę Roberta Perkowskiego byłego burmistrza ząbek oszusta i złodzieja to dopiero śmietanka towarzystwa od meliny pijackiej w Ząbkach, która dzieciakom sprzedaj wódę wstyd mi za pana Panie Sasin

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ble, ble itd.

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jack (gość)  •

Jeszcze jedena opinia ignoranta i niedouka albo kłamcy /raczej to drugie/ a może jedno i drugie.Ciekaw jestem czy przestał już pić?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dość bezczelnego jątrzeni przez Sasina

+10 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wojtek (gość)  •

Kodeks wyborczy w stosunku do stanowisk z wyboru rozstrzyga jednoznacznie ! Ten, kto wygra w wyborach, obejnie stanowisko prezydenta Łodzi !!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

W PIS -du

+10 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Lewak (gość)  •

Dziady pisowskie nawet przegrywac nie umiecie.Wasz niby zarzad komisaryczny nigdy nie wejdzie do urzedu miasta.Nie pozwolimy wam na to.Czyli co pieski kaczorka widzimy sie przed urzedam.

odpowiedzi (0)

skomentuj

U

+2 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

J (gość)  •

Niech nie kandyduje

odpowiedzi (0)

skomentuj

WYBORY Łódź- Prezydent H. Zdanowska

0 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

magda (gość)  •

Daję pod rozwagę obywatelom Łodzi. To co piszę jest udokumentowane w sądach łódzkich i u PEZESA SĄDU APELACYJNEGO W ŁODZI. Pani Prezydent H. Zdanowska w państwie Prawa nie ma prawa marzyć o wolności, powinna odpowiadać jak każdy obywatel za swoje czyny.
By nie przedłużać przechodzę do faktów , które są udokumentowane i nie do zakwestionowania. ( podaję tylko jeden z kilkudziesięciu akt w których są dowody na to, że Komornik M. Kurzyk i Prezydent Miasta Łodzi prowadzą egzekucje na rzecz wirtualnych wierzycieli między innymi np. Hale Targowe bez NIP, KRS, REGON itp)
W 2013r Pani Prezydent Miasta Łodzi H. Zdanowska sprzedała nie istniejące wierzytelności ( tu podaje bez tytułu egzekucyjnego i wykonawczego)w w/w sprawie sygn Nc 689]05. firmie WEC S.A.,
Mimo sprzedaży w/w wierzytelności Komornik M. Kurzyk wszczął w kwietniu 2014r egzekucję Km 76]14 na podstawie w/w tytułu wykonawczego wydanego w sprawie o sygn akt Nc 689]05 na rzecz kilku wirtualnych wierzycieli dowody w aktach sygn Nc 689]05 i w sprawie sygn II C154]14, sygn II C 278]18 Sąd Rejonowy w Łodzi i sygn poniżej.
Również w sprawie sygn I C 11]05 Pani Prezydent H. Zdanowska w 2013r sprzedała wierzytelności firmie VEC S.A., i chociaż tytuł egzekucyjny nie dotyczył konkretnej osoby Komornik Marcin Kurzyk wszczął egzekucję KM 2241]13 na rzecz wirtualnych wierzycieli podaję kilku z nich jest to udokumentowane w sądach Łodzi i w ZUS.
Poniższe egzekucje są prowadzone na podstawie jednego tytułu egzekucyjnego sygn I C 11]05 na rzecz kilku wierzycieli, którzy na dodatek nie istnieją w przestrzeni prawnej.
A] egzekucja KM 2241]13 wierzyciel Zarząd Lokali Miejskich sygn II 1 Co1972]18, dot sygn I C 11]05
b] egzekucja KM 2241]13 wierzyciel Gmina Łódź sygn akt III Cz 973]15, dot sygn I C 11]05
c] egzekucja KM 2241]13 wierzyciel Miasto Łódź - Administracja Zasobów Komunalnych sygn II 1 Co 2892]16, sygn III Cz 589]18 KM 2241]13, dot sygn I C 11]05
d] egzekucja KM 2241]13 wierzyciel sygn II 1 Co 2228]16 Administracja Zasobów Komunalnych Łódź Śródmieście, dot sygn I C 11]05. W normalnym Państwie, a nawet w dżungli taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsce . W Łodzi sędziowie tolerują takie sytuacje i awansują co jest udokumentowane w wyżej wymienionych aktach i w aktach firmy VEK S.A. A przynajmniej powinno być.
W powyższy sposób Pani Prezydent H. Zdanowska wspólnie z sędziami, prokuratorami i komornikami niszczyła ludzi czyściła lokale, jak wynika z niewielkiej części nie do podważenia wskazanych dowodów, stan łódzkiego wymiaru sprawiedliwości domaga się natychmiastowej ingerencji właściwych organów.. A funkcję Prezydenta Miasta powinna pełnić osoba szlachetna i odpowiedzialna.

skomentuj

W PIS -du

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Lewak (gość)  •

Poczytaj debilu o pislamistach.Nie ulatwie ci zadania ale jest jeden wojt gminy oczywiscie PIeSek ktory udzielal slubu majac...2,4 promila alkocholu.Tez ma wyrok i co kretynie?Sprawdz sobie.Do tego jeszcze zniszczyl pisowski obszczymur ludziom najpiekniejszy dzien w ich zyciu.Pisz o wszystkich to bedziesz wiarygodny.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wybory.

+6 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Edward (gość)  •

Każdy z nas popełnia błędy w życiu najważniejsze żeby wyciągnąć z nich wnioski.
Ja osobiście wolę takiego prezydenta który robi dużo pożytecznego dla naszego miasta niż takiego co jest krystaliczny a g...o robi.

odpowiedzi (0)

skomentuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jolka (gość)  •

Każdy ma tak na prawdę swoje zdanie i swoją rację. Jakakolwiek by ona nie była , na wybory należy iść i oddać głos :)

odpowiedzi (0)

skomentuj

Hehehhe

+8 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Michał (gość)  •

Widać że PiS już nie wie co robić żeby w Łodzi wygrać że Zdanowską. Hejterzy na forach, oszczerstwa i teraz gadanie bzdur przez Sasina.
A Łodzianie i tak będą głosować na Zdanowską, bo wiedzą kto dla Łodzi w końcu coś robi.

skomentuj

głosuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jolka (gość)  •

W sumie tak jest zawsze, przed wszystkimi wyborami panuje wrzawa i każdy mówi na kogo głosować a na kogo nie. Ale trzeba mieć w tym wszystkim swój rozum i oddac głos zgodnie z własnym sumieniem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jest skazana i koniec.

+6 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Macie moralność? (gość)  •

Przechodzenie na czerwonym świetle jest łamaniem przepisów czy nie?
Można to tolerować? Przecież nic nikomu się nie stało.

skomentuj

Ale jezeli ktos przeszedl na czerwonym

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rozumowanie najtezszych glow w PO (gość)  •

a pozniej zauwazyl, ze go obserwuje policjant i wrocil z powrotem przechodzac jeszcze raz moze znowu na czerwonym, to chyba nie ma przewinienia?
Lub jezeli napadl na bank okradl z pieniedzy, a kiedy zobaczyl siebie w telewizji na nagraniu z banku to przyszedl i powiedzial, ze to byla pomylka, to nic sie nie stalo?

odpowiedzi (0)

skomentuj

piękna Łódź po wyborach

+10 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

emerytka (gość)  •

Pani Zdanowska wygra,bo ja też będę na nią głosować.Żeby każdy miał na sumieniu tylko takie grzechy jak P.Zdanowska to Polska byłaby wspaniałym krajem.Każdy niech siebie rozliczy i dopiero innych ocenia.Czego się ten PIS boi?
Łódź dopiero za rządów P. Zdanowskiej rozwinęła się,wypiękniała.

skomentuj

trochę droga ta Łódź

+4 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

aha (gość)  •

Naprawdę ludzie jesteście tak ograniczeni, że cieszycie się z tego co ta osoba robi? Za takie pieniądze. To tak jakby ktoś przyszedł i Wam umył okna za milion. W końcu okno czyste, kij, że trzeba wziąć kredyt i spłacać przez wiele lat. Już mamy do spłacania wiele rzeczy przez rządy tej osoby. Dodatkowo odkąd jest taka zdanowska nie ma w Łodzi niczego dla ludzi, takiego zwykłego jak głupi sylwester. Tylko u prywaciarza w Manufakturze a gdzie imprezy na Piotrkowskiej, placu wolności? Jeszcze kilka lat temu było to normą, ale dorwała się do michy alkoholiczka i mamy tego efekt. Stajnia jednorożców...

odpowiedzi (0)

skomentuj

głosuj

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jolka (gość)  •

Niezależnie kto co uważa o kandydatach, głos trzeba oddać. Tylko wtedy mamy realny wpływ na to co się dzieje wokół nas.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wybory

+2 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wpisz w Google (gość)  •

Ludzie i grzechy platformy

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 ... 22 »