Uwaga! Paraliż miasta od poniedziałku! Przebudowa trzech skrzyżowań

(kz)
Skrzyżowanie marszałków będzie zamknięte na linii Retkinia – Widzew, a na linii Chojny – Bałuty zostanie ograniczona liczba pasów.
Skrzyżowanie marszałków będzie zamknięte na linii Retkinia – Widzew, a na linii Chojny – Bałuty zostanie ograniczona liczba pasów. Paweł Łacheta
W niedzielę, w ramach kolejnego etapu przebudowy trasy W-Z, rozpoczną się prace na trzech skrzyżowaniach: al. Włókniarzy i al. Jana Pawła II z al. Bandurskiego i al. Mickiewicza, al. Piłsudskiego z ul. Kopcińskiego i al. Rydza-Śmigłego oraz al. Piłsudskiego z ul. Niciarnianą. Można się obawiać, że sparaliżowana zostanie komunikacja w całym mieście.

W związku z rozpoczynającymi się pracami trasy zmieni aż 21 linii autobusowych. Uruchomione zostaną też dwie nowe linie zastępcze. Zawieszone zostanie kursowanie linii 98B. Tramwaje tylko jeszcze przez najbliższe tygodnie będą jeździły bez zmian.

Na skrzyżowaniu al. Mickiewicza i al. Bandurskiego z al. Włókniarzy i al. Jana Pawła II zamknięty będzie przejazd al. Mickiewicza w kierunku Retkini oraz dolną nitką al. Włókniarzy w kierunku ul. Pabianickiej. Normalny ruch zostanie utrzymany tylko na estakadzie łączącej północ i południe miasta.

Z kolei na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kopcińskiego i al. Rydza-Śmigłego niemożliwy będzie przejazd na linii Retkinia – Widzew w obydwie strony. Przejazd al. Rydza-Śmigłego i ul. Kopcińskiego będzie możliwy, ale zmniejszona zostanie liczba pasów.

Poważne utrudnienia wystąpią także na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Niciarnianą. Zamknięty zostanie przejazd ul. Niciarnianą przez al. Piłsudskiego na wprost w obu kierunkach. Zlikwidowane zostaną także wszystkie lewoskręty.

[ZOBACZ TEŻ FILM Posłowie chcą zakazać starym samochodom wjazdu do centrów miast (lektor)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Posłowie chcą zakazać starym samochodom wjazdu do centrów miast (lektor)