MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany tras dotkną niemal wszystkie linie MPK. To nie będzie dobry czas dla pasażerów. Sprawdź jaką trasą pojedzie Twój tramwaj i autobus!

Jacek Zemła
Jacek Zemła
DOZ Maraton Łódź 2024 spowoduje duże zmiany w komunikacji miejskiej w weekend 27-28 kwietnia
DOZ Maraton Łódź 2024 spowoduje duże zmiany w komunikacji miejskiej w weekend 27-28 kwietnia Jacek Zemła
Organizacja DOZ Maraton Łódź 2024 spowoduje zmiany tras większości autobusów i tramwajów MPK Łódź. Pierwsze zmiany nastąpią już w sobotę 27 kwietnia od godziny 14. W niedzielę będzie ich jeszcze więcej i będą obowiązywać od rana do godziny 18.

Zmiany tras w sobotę 27 kwietnia:

- Linia 6 do Zgierza z pętli Dw. Łódź Kaliska do skrzyżowania Bandurskiego/Maratońska bez zmian, a następnie Unii Lubelskiej, Konstantynowską, Krakowską i dalej obecną trasą.
- Linie 43A i 43B z pętli Dw. Łódź Kaliska do skrzyżowania Bandurskiego/Maratońska bez zmian, następnie Maratońską, Waltera-Janke, Wyszyńskiego i dalej obecną trasą.
- Linia 80C z pętli Janów do skrzyżowania Bandurskiego/Maratońska bez zmian, następnie Maratońską, Waltera-Janke, Bandurskiego, Krzemieniecką i dalej obecną trasą.
- Linia 86 z pętli Szpital CKD do skrzyżowania Bandurskiego/Maratońska bez zmian, następnie ul. Maratońską i dalej obecną trasą.
- Linia 99 z pętli Radogoszcz Zachód do skrzyżowania Bandurskiego/Maratońska bez zmian, następnie Maratońską, Waltera-Janke, Bandurskiego, Krzemieniecką i dalej obecną trasą.

Zmiany tras w niedzielę 28 kwietnia:

- Linia 1 z pętli Doły do skrzyżowania Kilińskiego/Pomorska bez zmian, następnie Pomorską do pętli Telefoniczna Zajezdnia.
- Linia 5 z pętli Teofilów do skrzyżowania Kilińskiego/Pomorska bez zmian, następnie Pomorską do pętli Telefoniczna Zajezdnia.
- Linia 8 z pętli Teofilów do skrzyżowania Limanowskiego/Włókniarzy bez zmian, następnie Limanowskiego, Zgierską, Nowomiejską, pl. Wolności, Pomorską, Konstytucyjną, Narutowicza, Kopcińskiego, Piłsudskiego i dalej obecną trasą (tramwaje będą kursować co 20 min).
- Linia 12 z pętli Retkinia do skrzyżowania Piłsudskiego/Kilińskiego bez zmian, następnie Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza i dalej obecną trasą.
- Linie 2, 3, 6, 11 i 19 kursować będą bez zmian, jednak do godz. 15:30 nie zatrzymają się na przystanku Piotrkowska – Brzeźna jadąc w kierunku Bałut.
- Linia 6 ze Zgierza do skrzyżowania Złotno/Siewna bez zmian, następnie Siewną, Wieczność, Solec, Drewnowską, Włókniarzy, Karolewską do pętli Dw. Łódź Kaliska z powrotem Karolewską, Włókniarzy, Naftową, Legionów, Włókniarzy, Drewnowską, Solec, Borową, Siewną i dalej obecną trasą.
- Linie 43A i 43B z Lutomierska i Konstantynowa Łódzkiego do skrzyżowania Juszczakiewicza/Kusocińskiego bez zmian, następnie do pętli Retkinia Kusocińskiego.
- Linie 51A i 51B z pętli Dw. Łódź Fabryczna Rodziny Poznańskich, POW, Narutowicza i dalej obecnymi trasami. W kierunku przeciwnym bez zmian.
- Linia 52 z pętli Komorniki do Jana Pawła II/Łaska bez zmian, następnie Jana Pawła II (przejazd górną jezdnią), Włókniarzy (zawrót na skrzyżowaniu z Legionów), Włókniarzy, Karolewską do pętli Dw. Łódź Kaliska. Z pętli Dw. Łódź Kaliska, Karolewską, Włókniarzy (zawrót na skrzyżowaniu z Legionów), Włókniarzy (przejazd górną jezdnią), Jana Pawła II i dalej obecną trasą.
- Linie 53A, 53B, 53C i 53D z pętli Dw. Łódź Fabryczna Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza i dalej obecnymi trasami. W kierunku przeciwnym bez zmian.
- Linia 55 do godz. 13 kursować będzie objazdem w rejonie ul. Radwańskiej oraz zostanie skrócona do pętli na Obywatelskiej przy Pienistej. Natomiast o godz. 17:30 autobusy wrócą na trasę do pętli na Retkini, ale dalej kursować będą objazdem w rejonie ul. Przędzalnianej. Z pętli Dw. Łódź Dąbrowa do skrzyżowania Tymienieckiego/Kilińskiego bez zmian, następnie Kilińskiego, Milionową, Czerwoną, Wróblewskiego, Politechniki, Obywatelską i dalej w kierunku pętli Obywatelska/Pienista lub Retkinia Kusocińskiego.
- Linia 57 z pętli Piastów Kurak do skrzyżowania Wólczańska/Czerwona bez zmian, następnie Czerwoną, Milionową, Kilińskiego, Piłsudskiego, Przędzalnianą, Tuwima, Tramwajową, Narutowicza, Sterlinga i dalej obecną trasą. Z pętli Marysin Stadion do skrzyżowania Narutowicza/Rodziny Scheiblerów bez zmian, następnie Narutowicza, Tramwajową, Tuwima, Przędzalnianą, Fabryczną, Kilińskiego, Milionową, Czerwoną, Wólczańską i dalej obecną trasą.
- Linie 58A i 58B z pętli Stoki Skalna do skrzyżowania Jaracza/Sterlinga bez zmian, następnie Sterlinga, Narutowicza, Rodziny Scheiblerów, Rodziny Poznańskich do pętli Dw. Łódź Fabryczna. Z pętli Dw. Łódź Fabryczna Rodziny Poznańskich, POW, Narutowicza i dalej obecnymi trasami.
- Linia 59 z pętli Radogoszcz Wschód do skrzyżowania Zachodnia/Ogrodowa bez zmian, następnie Ogrodową, Nowomiejską, pl. Wolności, Pomorską, Sterlinga, Narutowicza, Tramwajowa, Tuwima, Przędzalniana, Fabryczna, Kilińskiego i dalej obecną trasą. Z pętli Dw. Łódź Chojny do skrzyżowania Kilińskiego/Piłsudskiego bez zmian, następnie Piłsudskiego, Przędzalnianą, Tuwima, Tramwajową, Narutowicza, Sterlinga, Pomorską, pl. Wolności, Legionów, Zachodnią i dalej obecną trasą.
- Linie 60A, 60B, 60C i 60D, 64B: nastąpi zmiana rozkładu jazdy.
- Linia 65A z pętli Radogoszcz Wschód do skrzyżowania Kasprzaka/Legionów bez zmian, następnie Legionów, Włókniarzy (przejazd górną jezdnią), Jana Pawła II, Obywatelską i dalej obecną trasą. Z pętli Lotnisko do przystanku Jana Pawła II / Łaska bez zmian, następnie Jana Pawła II (przejazd górną jezdnią), Włókniarzy, Legionów, Zieloną, zawrót na skrzyżowaniu z 1 Maja, Zieloną, Kasprzaka i dalej obecną trasą. Linia 65B do godz. 18 wszystkie kursy realizowane będą jako 65A.
- Linia 68 z pętli pl. Niepodległości do skrzyżowania Maratońska/Golfowa bez zmian, następnie Golfową, Nowy Józefów, Gillette do pętli ŁSSE Nowy Józefów (w godz. 7 - 13).
- Linie 69A i 69B z pętli Dw. Łódź Widzew do skrzyżowania Nowe Sady/Waltera-Janke bez zmian, następnie Pienistą, Maczka, Sołtyka do pętli Sortownia (w godz. 7 - 13)
- Linia 70: nastąpi zmiana rozkładu jazdy.
- Linia 72A z pętli Janów do skrzyżowania Wróblewskiego/Politechniki bez zmian, następnie Wróblewskiego, Jana Pawła II (przejazd górną jednią), Włókniarzy, Naftową, Legionów, Włókniarzy, Drewnowską, Solec, Borową, Siewną, Złotno i dalej obecną trasą. Z pętli Huta Jagodnica do skrzyżowania Złotno/Krakowska bez zmian, następnie Siewną, Wieczność, Solec, Drewnowską, Włókniarzy (przejazd górną jezdnią), Wróblewskiego, Czerwoną i dalej obecną trasą.
- Linia 73: nastąpi zmiana rozkładu jazdy.
- Linia 76 zostanie zawieszona do godz. 15
- Linia 77 z pętli Stare Rokicie do skrzyżowania Jana Pawła II/Wróblewskiego bez zmian, następnie Wróblewskiego, Czerwoną, Milionową, Kilińskiego, Fabryczną, Przędzalnianą, Tuwima, Tramwajową, Narutowicza, Rodziny Scheiblerów, Rodziny Poznańskich do pętli Dw. Łódź Fabryczna (jezdnia północna). Z powrotem Rodziny Poznańskich, POW, Narutowicza, Tramwajową, Tuwima, Przędzalnianą, Fabryczną, Kilińskiego, Milionową, Czerwoną, Wróblewskiego, Jana Pawła II i dalej obecną trasą.
- Linia 80A z pętli Janów linia skrócona do skrzyżowania Piłsudskiego/Śmigłego-Rydza, gdzie zawraca z powrotem na Janów.
- Linia 80C do godz. 18 wszystkie kursy realizowane jako 80A.
- Linie 82A i 82B: nastąpi zmiana rozkładu jazdy.
- Linia 83 z pętli Cm. Szczecińska do skrzyżowania Złotno/Krakowska bez zmian, następnie Siewną, Wieczność, Solec, Drewnowską, Włókniarzy, Zieloną, Gdańską, Struga, Wólczańską, Zamenhofa, Kościuszki do tymczasowego przystanku końcowego Kościuszki - Zamenhofa. Z powrotem Kościuszki, Struga, Żeromskiego, Zieloną, Legionów, Włókniarzy, Drewnowską, Solec, Borową, Siewną i dalej obecną trasą.
- Linia 85 z pętli Dw. Łódź Fabryczna Rodziny Poznańskich, POW, Narutowicza i dalej obecną trasą. W kierunku przeciwnym bez zmian.
- Linia 86 zostanie zawieszona
- Linie 88A, 88B, 88C i 88D z pętli Łukaszew Zjazdowa, Skoszewy, Kalonka do skrzyżowania Uniwersytecka/Narutowicza bez zmian, następnie Rodziny Scheiblerów, Rodziny Poznańskich do pętli Dw. Łódź Fabryczna. Z powrotem Rodziny Poznańskich, POW, Narutowicza, Uniwersytecką i dalej obecnymi trasami.
- Linia 93 z pętli Instytut CZMP do przystanku Jana Pawła II/Łaska bez zmian, następnie Jana Pawła II (przejazd górną jezdnią), Włókniarzy (zawrót na skrzyżowaniu z Legionów), Włókniarzy, Karolewską do pętli Dw. Łódź Kaliska. Z powrotem Karolewską, Włókniarzy, (zawrót na skrzyżowaniu z Legionów), Włókniarzy (przejazd górną jezdnią), Jana Pawła II i dalej obecną trasą.
- Linia 94 z Konstantynowa do skrzyżowania Maratońska/Golfowa bez zmian, dalej Golfową do pętli Nowy Józefów.
- Linia 96 z pętli Janów do skrzyżowania Jaracza/Sterlinga bez zmian, następnie Sterlinga, Pomorską, pl. Wolności, Legionów, Zachodnią i dalej obecną trasą. Z pętli Teofilów Rojna do skrzyżowania Zachodnia/Ogrodowa bez zmian, następnie Ogrodową, Nowomiejską, pl. Wolności, Pomorską, Kilińskiego, Rewolucji 1905 r. i dalej obecną trasą.
- Linie 97A i 97B z pętli Dw. Łódź Kaliska do przystanku Legionów - Włókniarzy bez zmian, następnie Legionów, Włókniarzy, Drewnowską, Solec, Borową, Siewną, Złotno do skrzyżowania z Podchorążych i dalej obecnymi trasami. Z Aleksandrowa i Konstantynowa do skrzyżowania Podchorążych/Złotno bez zmian, następnie Złotno, Siewną, Wieczność, Solec, Drewnowską, Włókniarzy do skrzyżowania z Legionów i dalej obecnymi trasami.
- Linia 99 do godz. 13:00 pojedzie z pętli Radogoszcz Zachód do skrzyżowania Kasprzaka/Legionów bez zmian, następnie Legionów, Włókniarzy (przejazd górną jezdnią), Jana Pawła II, Obywatelską, Waltera-Janke, Maratońską, Retkińską, Wyszyńskiego do tymczasowego przystanku końcowego Wyszyńskiego - Retkińska. Z powrotem Wyszyńskiego, Waltera-Janke, Obywatelską, Jana Pawła II (jezdnia górna), Legionów, Zieloną, zawrót na skrzyżowaniu z 1 Maja, Zieloną, Kasprzaka
i dalej obecną trasą. Linia 99 w godz. 13 - 18 pojedzie z pętli Radogoszcz Zachód do skrzyżowania Kasprzaka/Legionów bez zmian, następnie Legionów, Włókniarzy (przejazd górną jezdnią), Jana Pawła II, Obywatelską, Waltera-Janke, Wyszyńskiego, Armii Krajowej i dalej obecną trasą. Z pętli Retkinia do skrzyżowania Wyszyńskiego/Retkińska bez zmian, następnie Wyszyńskiego, Waltera-Janke, Obywatelską, Jana Pawła II (jezdnia górna), Legionów, Zieloną, zawrót na skrzyżowaniu z 1 Maja, Zieloną, Kasprzaka i dalej obecną trasą.
- Linie G1 i G2: nastąpi zmiana rozkładu jazdy
- Linia Z13 z pętli Niższa Śląska do skrzyżowania Jaracza/Uniwersytecka bez zmian, następnie Jaracza, Sterlinga, Pomorską, pl. Wolności, Legionów, Zachodnią, Więckowskiego, Gdańską, Zieloną do skrzyżowania Legionów/Włókniarzy (0631), gdzie zakończy trasę. Z powrotem Zieloną, Gdańską, Próchnika, Zachodnią, Legionów, pl. Wolności, Pomorską, Sterlinga, Narutowicza, Kopcińskiego i dalej obecną trasą.
- Linia Z54 z pętli Stoki Skalna do skrzyżowania Niciarniana/Piłsudskiego bez zmian, następnie Piłsudskiego, Rokicińską do ronda Inwalidów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany