Uwaga! Od soboty ul. Narutowicza będzie jednokierunkowa! UTRUDNIENIA, OBJAZDY, DO KIEDY

Anna Odrowska
Takie będzie skrzyżowanie ulic Tramwajowej i Tuwima po remoncie. ZDiT
W nocy z piątku na sobotę rozpocznie się remont skrzyżowania ul. Narutowicza i ul. Tramwajowej. Ul. Narutowicza od ul. Lindleya do ul. Wierzbowej stanie się jednokierunkowa i nie będą tędy jeździć tramwaje. Od placu Hallera do Radiostacji kursować mają autobusy zastępcze Z12.

* Ten remont to dopiero początek wakacyjnych utrudnień!
* Od soboty część ul. Narutowicza bez tramwajów i jednokierunkowa
* W wakacje remont ronda Sybiraków, skrzyżowania ul. Dąbrowskiego i al. Rydza-Śmigłego.

Samochody oraz autobusy jadące od ul. Kopcińskiego będą musiały korzystać z objazdu ul. Wierzbową i ul. Jaracza. Ponadto zmienią się trasy tramwajów: linii 9 i 9A (pętla Augustów - Konstantynów) pojadą objazdem przez al. Piłsudskiego, al. Kościuszki, ul. Zieloną; linii 12 (pętla Wyszyńskiego - pętla Stoki) pojadą przez ul. Legionów, pl. Wolności i ul. Pomorską; 12A (pętla Wyszyńskiego - pętla Północna) przez ul. Legionów, ul. Zachodnią, ul. Ogrodową; 13 (pętla Szczecińska - pl. Wolności) przez ul. Kilińskiego, ul. Pomorską, zawrócą na pl. Wolności.

Pojawi się także tramwajowa linia zastępcza Z13, która z pętli Śląska pojedzie ulicami: Niższą, Rydza-Śmigłego, Kopcińskiego, Narutowicza, Konstytucyjną, Pomorską, Telefoniczną do pętli Stoki. Zmiany będą obowiązywać do końca sierpnia.

To nie jedyny wakacyjny remont, który przyniesie utrudnienia. Jeśli procedury przetargowe nie będą się przedłużać, w wakacje ruszy budowa przedłużenia al. Kościuszki od ul. Radwańskiej - łukiem - do ul. Wólczańskiej (potrwa do listopada lub do wiosny 2017 r.), przebudowa ronda Sybiraków (zakończy się przed zimą), modernizacja skrzyżowania ul. Dąbrowskiego i al. Rydza-Śmigłego. Rozpocznie się także budowa ronda u zbiegu ul. Konstantynowskiej i ul. Juszczakiewicza (koniec robót w listopadzie) oraz na skrzyżowaniu ul. Okólnej i DK nr 71 (prace potrwają do końca roku).

Nadal remontowana jest ul. Kilińskiego w okolicy ul. Nawrot (koniec robót 28 czerwca) i na odcinku od ul. Traugutta do ul. Narutowicza (koniec 31 sierpnia). Trwają prace na skrzyżowaniu ul. Wierzbowej i ul. Nowowęglowej, potem ruszy budowa przedłużenia Wierzbowej do ul. Tuwima. Wraz z końcem budowy dworca Fabrycznego (31 sierpnia) gotowe mają być ulice: Nowowęglowa, Nowotargowa, Nowoskładowa i Składowa od ul. Kilińskiego do ul. POW.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM - 7 rzeczy, które natychmiast musisz wyrzucić z domu! (autor x.news/Agencja TVN)