Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uszkodzona przez radiowozy fontanna z parku im. Moniuszki zostanie naprawiona. Kto zostanie obciążony za naprawę? Co na to wszystko policja?

Piotr Jach
Piotr Jach
Grzegorz Gałasiński
Posadzkowa fontanna, która miała być ozdobą wyremontowanego parku im. Moniuszki (od strony ul. Narutowicza znajduje się za pomnikiem kompozytora) nie została włączona jeszcze ani razu, a już trzeba ją naprawiać.

Po rewitalizacyjnym remoncie park oddano do użytku w marcu br., ale wodotrysku nie udało się zaprezentować – najpierw zabraniały tego przepisy związane z epidemią koronawirusa, a kiedy już zostały uchylone, okazało się, że fontanna jest uszkodzona. Łodzianie dostarczyli dowodów, kto jest temu winien – gdy obowiązywał jeszcze zakaz wstępu do parków, zieleniec patrolowały policyjne radiowozy, które stawały na granitowych płytach posadzki fontanny. Dokumentują to zdjęcia. Jeszcze w kwietniu Zarząd Inwestycji Miejskich prosił miejskie służby, żeby na fontannę uważać, bo ta – w przeciwieństwie do parkowych alejek - na ciężar samochodów nie jest odporna. Na nic się to zdało.

Uszkodzoną fontannę przed kilkoma dniami zabezpieczono ogrodzeniem. Usterki mają zostać usunięte. Na szczęście nie uległa zniszczeniu instalacja wodotrysku, trzeba naprawić tylko jej nawierzchnię, co stanie się być może jeszcze w lipcu. Ponieważ gwarancja wykonawcy remontu parku im. Moniuszki, który montował fontannę, nie obejmuje jej uszkodzeń mechanicznych, Zarząd Zieleni Miejskiej sfinansuje to z ubezpieczenia. Po czym o zwrot wydatków wystąpi z tzw. roszczeniem regresywnym do Komendy Miejskiej Policji.

Policjanci tymczasem nie poczuwają się do winy twierdząc, że trudno powiązać przejazd radiowozu z uszkodzeniem fontanny, a przeprowadzone w tej sprawie postępowanie nie wykazało uchybień ze strony funkcjonariuszy, którzy wjechali do parku. Dowództwo łódzkiego garnizonu powołuje się na zatwierdzony przez Radę Miejską w Łodzi regulamin parków, który zezwala na poruszanie się po nich oznakowanym pojazdom policji, straż pożarnej, straży miejskiej oraz pogotowia ratunkowego.

Remont parku im. Moniuszki kosztował niemal 8 mln zł. Koszty naprawy posadzki fontanny na razie trudno oszacować.

Fontanna w parku im. Moniuszki została uszkodzona przez radiowozy policji przejeżdżające i parkujące na jej powierzchni.ZOBACZ ZDJĘCIA - KLIKNIJ DALEJ

Policjanci wjechali radiowozem do odnowionego za 8 mln zł pa...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany