Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rewidują klientów targowiska! Akcja policji przy ul. Dolnej

Krzysztof Zając
Na ulicy Ceglanej zaopatruje się wielu łodzian, a potem idą na dalsze zakupy...
Na ulicy Ceglanej zaopatruje się wielu łodzian, a potem idą na dalsze zakupy...
Policja zatrzymuje klientów z Dolnego Rynku, którzy zaopatrują się w nielegalne papierosy, tytoń oraz alkohol, i przeszukuje ich torby. Wśród bywalców zapanowała panika. Ci, którzy robią tam takie zakupy, starają się jak najszybciej opuścić targowisko. Panika wśród klientów na Dolnym Rynku. Policja sprawdza torby klientów, poszukując nielegalnych papierosów i alkoholu, kupionych na targowisku.

- Szłam ulicą Ceglaną, która jest pasażem przemytników. Co krok jest tu stoisko ze spirytusem po 15 zł za litr lub stoliki z papierosami po 7 - 8 zł za paczkę. Zatrzymałam się przy jednym z nich, ale nic nie kupiłam. Gdy weszłam do budynku, w którym są sklepy i biura targowiska, zatrzymali mnie policjanci. Kazali pokazać, co mam w torbie - opowiada łodzianka.

Kobieta wie, że wielu jej znajomych zaopatruje się na tym rynku w tańsze papierosy bez akcyzy, dlatego wszystkich obdzwoniła i ostrzegła.

Marek Gralak, członek zarządu targowiska, twierdzi, że nic nie wie o takich akcjach policji, chociaż zna problemy, związane z przemytnikami.

- Policjanci nie muszą mnie o takich akcjach zawiadamiać. Ale faktem jest, że zażądali kopii nagrań z monitoringu, żeby sprawdzić znajdujące się na nich zapisy.

Policja nie potwierdza ani nie zaprzecza, że prowadzi takie akcje. Jednak szeptana informacja wystraszyła klientów.

Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji, poinformowała, że wszelkie miejsca, gdzie może odbywać się handel przedmiotami, pochodzącymi z przestępstwa, są objęte działaniami policji. Są to zarówno zorganizowane akcje, jak i działania bieżące, wynikające ze zgłoszeń.

- Przypominam, że zgodnie z artykułem 15 ustawy o policji policjanci są uprawnieni do dokonywania kontroli osobistej, a także przeglądania zawartości bagaży i sprawdzania ładunku w portach i na dworcach oraz w środkach transportu lądowego, powietrznego i wodnego, w razie istnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego, pod groźbą kary, a nabywanie ( kupowanie) rzeczy pochodzących z przestępstwa jest przestępstwem paserstwa - ostrzega rzecznik.

Ulica znana z przemytników
Policja, straż miejska, celnicy są stałymi gośćmi na ulicy Ceglanej, uważanej za łódzkie zagłębie przemytników. Wszelkie akcje są jednak mało skuteczne, być może dlatego, że sprzedawcy są doskonale zorganizowani. Mają wystawione czujki i łączność radiową. Ich klienci są mniej bezpieczni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany