Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przetargi na nowe drogi rowerowe do budowy w 2024 roku w Łodzi: na ulicach Waltera-Janke, Braterskiej i w śladzie Kolei Scheiblerowskiej

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Ciąg pieszo-rowerowy na ulicy Waltera-Janke urywa się. Teraz ma być przedłużony
Ciąg pieszo-rowerowy na ulicy Waltera-Janke urywa się. Teraz ma być przedłużony Krzysztof Szymczak
Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetargi na drogi rowerowe, które mają być budowane w tym roku. Te inwestycje to brakujący fragment drogi rowerowej na ul. Waltera-Janke, druga część drogi w śladzie dawnej Kolei Scheiblerowskiej oraz krótki łącznik między Braterską i al. Jana Pawła II.

Do przyszłego poniedziałku (19 lutego) mogą się zgłaszać chętni do stworzenia ciągu pieszo- rowerowego wzdłuż ul. Waltera-Janke na łódzkiej Retkini. Ogłoszony przez Zarząd Inwestycji Miejskich przetarg ma objąć zaprojektowanie i wybudowanie ciągu po wschodniej stronie ulicy na odcinku między ul. Obywatelską a al. Wyszyńskiego. Wykonawca będzie musiał zaprojektować i wykonać światła, przejazdy oraz przejścia dla pieszych przez skrzyżowania z ulicami Bratysławską i Wyszyńskiego, a także odwodnienie terenu. Zagospodarowane na nowo będą też tereny zielone przylegające do ciągu, m.in. oświetlony będzie skrót do ulicy Nad Karolewką, pojawią się ławki i kosze na śmieci.

Wykonawca na projekt i prace budowlane będzie mieć 10 miesięcy. To oznacza, że droga powstanie najpóźniej do przyszłego roku, zastąpi niebezpieczne pasy dla rowerzystów i w bezpieczny sposób połączy istniejące fragmenty dróg rowerowych pozwalając na płynny przejazd od al. Mickiewicza i Bandurskiego aż do Obywatelskiej i dalej do al. Politechniki.

Ogłoszony jest też przetarg na drugą część drogi rowerowej w śladzie dawnej Kolei Scheiblerowskiej. Pierwszy odcinek - od Księżego Młyna do al. Śmigłego-Rydza został zbudowany w minionym roku. Teraz czas na drugi odcinek trasy: od Śmigłego- Rydza wzdłuż parku Nad Jasieniem z odnogami na północ do al. Piłsudskiego i na południe do ul. Milionowej przez drogę Do Folwarku. Pozwoli to na przejazd rowerem przez tą część miasta zielonymi terenami. Drugi etap drogi otrzymał dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Termin otwarcia ofert to 19 marca.

Natomiast pod koniec stycznia ogłoszony został przetarg na budowę niewielkiego łącznika między ulicą Braterską a skrzyżowaniem al. Jana Pawła II z Obywatelską. Wiadomo już, że wpłynęły dwie oferty na kwoty 325,5 tys. zł oraz 348,5 tys. zł.

Przetarg także na Łódzki Rower Publiczny. Kiedy rozstrzygnięcie?

Natomiast w czwartek (15 lutego) będzie wiadomo, czy są chętni na wykonanie tegorocznego systemu Łódzkiego Roweru Publicznego. Wykonawca będzie musiał przygotować system złożony z 1200 rowerów nowej generacji oraz 120 stacji stałych i 30 wirtualnych. Jeśli przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi uda się rozstrzygnąć szybko, rowery mogą się pojawić już w kwietniu i pojeździć do listopada.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przetargi na nowe drogi rowerowe do budowy w 2024 roku w Łodzi: na ulicach Waltera-Janke, Braterskiej i w śladzie Kolei Scheiblerowskiej - Dziennik Łódzki

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany