Pożyczki z projektu Jeremie 2 już dostępne w województwie...

  Pożyczki z projektu Jeremie 2 już dostępne w województwie łódzkim

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Właśnie rusza kontynuacja inicjatywy JEREMIE, w ramach której finansowanie dotychczas otrzymało blisko 3 tysiące firm z regionu. Wsparcie w ramach projektu realizowanego pod nazwą Jeremie 2, oprócz przedsiębiorców, otrzymają także osoby bezrobotne zamierzające założyć swój biznes!  Przedsiębiorcy prowadzący działalność w województwie łódzkim mogą skorzystać z preferencyjnych pożyczek unijnych na rozwój firm. Część środków przeznaczona jest również na założenie firmy przez osoby bezrobotne.

  Środki dla istniejących firm regionu w postaci Pożyczki Inwestycyjnej, Pożyczki Inwestycyjno-Obrotowej oraz Mikropożyczki Inwestycyjno-Obrotowej, służyć mają finansowaniu przedsięwzięć skierowanych na ich rozwój, w tym na zwiększenie skali ich działalności. Od oferowanych produktów nie pobiera się żadnych opłat związanych z uruchomianiem i ich obsługą, za wyjątkiem oprocentowania (różne w zależności od produktu). Oferowane produkty oprócz oprocentowania różnią się dodatkowo okresem spłaty, jak i przeznaczeniem wydatkowania. I tak np. przedsiębiorcy, których potrzeby inwestycyjne przekraczają kwotę 300 tys. zł mogą skorzystać z Pożyczki Inwestycyjnej, z preferencyjnym oprocentowaniem i okresem spłaty do 10 lat. Przedsiębiorcy, których skala inwestycji jest mniejsza, lub którym zależy na pozyskaniu kapitału obrotowego mogą skorzystać z Pożyczki Inwestycyjno-Obrotowej, gdzie oprocentowanie jest na poziomie wyższym, niż preferencyjne, a okres finansowania uzależniony jest głównie od przeznaczenia finansowania. Ze szczególnej formy finansowania mogą skorzystać mikroprzedsiębiorstwa z grupy tzw. Start-upów, czyli nowopowstałe mikroprzedsiębiorstwa działające na rynku nie dłużej, niż 24 miesiące. Te podmioty, których jednorazowe potrzeby inwestycyjno-obrotowe nie przekraczają 70 tys. zł, będą mogły skorzystać z Mikropożyczki Inwestycyjno-Obrotowej. Oprocentowanie tego produktu będzie możliwe na warunkach preferencyjnych, a okres finansowania w niektórych przypadkach sięgał będzie nawet 6 lat.
  Z unijnego wsparcia skorzystać mogą także osoby powyżej 29 roku życia, mające status osób bezrobotnych i chcących założyć działalność gospodarczą. Dla tej grupy odbiorców udostępniona zostanie tzw. Pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej,
  która w całości może zostać przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z uruchomieniem firmy oraz początkową fazą jej funkcjonowania. Oprocentowanie pożyczki wyniesie 0,175% rocznie, czyli znacznie mniej, niż w przypadku produktów oferowanych przez banki komercyjne. Pożyczka w kwocie 70 tys. zł musi zostać spłacona w okresie maksymalnie 7 lat.

  Aby otrzymać pożyczkę należy zwrócić się do instytucji finansujących, tzw. Pośredników Finansowych, których rolę w województwie łódzkim pełnią:

  I. w ramach finansowania przedsiębiorstw już funkcjonujących na rynku:
  • Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
  • Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości
  • Konsorcjum: ECDF Spółka Akcyjna i Mega Sonic Spółka Akcyjna
  • Konsorcjum: Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów


  II. w ramach finansowania przyszłych przedsiębiorstw:
  • Polska Fundacja Przedsiębiorczości


  Więcej informacji na temat pożyczek oraz projektu Jeremie 2 znajdziesz na stronie www.rpo.bgk.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo