MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Provident po raz kolejny partnerem Ogólnopolskiego Dnia bez Długu

traffic
Po raz kolejny Provident Polska w dniach 14-18 listopada prowadzi działania edukacyjne pod hasłem Tydzień bez długów. Akcja skierowana jest do klientów oraz pracowników firmy, a jej celem jest propagowanie idei odpowiedzialnego pożyczania. Działania wpisują się w obchody Ogólnopolskiego Dnia bez Długu, którego termin przypada na 17 listopada.

Provident Polska, lider wśród firm pożyczkowych w Polsce, we wszystkich aspektach swojej działalności przykłada bardzo dużą wagę do etyki. Na każdym etapie, od oferowania produktu po jego spłatę spółka dba, aby jej komunikaty były jasne i zrozumiałe, a działania przejrzyste. Dotyczy to również procesu windykacji i oznacza pomoc w przypadku trudności w spłacie zobowiązania dzięki wypracowaniu rozwiązań korzystnych dla obu stron.

Zaciągając zobowiązanie finansowe, powinniśmy uwzględnić spłatę miesięcznej raty w domowym budżecie. Oczywiście zawsze mogą pojawić się niespodziewane okoliczności, wtedy może nam na spłatę zobowiązania po prostu zabraknąć pieniędzy. Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wtedy zrobić, to nie czekać na moment kolejnej spłaty, nie zaciągać nowego zobowiązania finansowego, tylko skontaktować się z instytucją, w której mamy dług i wyjaśnić sytuację, szukając wspólnie rozwiązania problemu - podkreśla Marcin Żuchowski, Dyrektor ds. Ryzyka Kredytowego, członek zarządu Provident Polska.

Inicjatywa, w którą włącza się Provident Polska, ma na celu zwrócenie uwagi klientów na problem zadłużenia i traktowania długów jako wstydliwego problemu. Firma poprzez swoje działania pokazuje, że ponosi odpowiedzialność za klienta również w trudnych sytuacjach oraz pomaga w przypadku wystąpienia kłopotów w spłacie. Już przy pierwszym pojawieniu się problemu klienci mogą liczyć na propozycję indywidualnych rozwiązań, najlepszych i najbezpieczniejszych dla obu stron. Dodatkowo, firma przewiduje w trudnych momentach okresowe wstrzymanie płatności, aby nie dopuścić do zwiększania zaległości i tym samym chronić konsumenta przed spiralą długów.

O problemie zadłużenia należy mówić szeroko. Nasza inicjatywa „Tydzień bez długów” ma na celu propagowanie idei odpowiedzialnego pożyczania i zwrócenie uwagi klientów na problem zadłużenia. Chcemy pokazać podejście firmy i jej pracowników do odzyskiwania zadłużenia. Poprzez te działania przypominajmy klientom, że zawsze są na pierwszym miejscu, a ich komfort jest dla nas najważniejszy - podkreśla Karolina Łuczak Kierownik ds. Komunikacji w Provident Polska.

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska S.A jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF). Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 12 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem Zarządu jest David Parkinson.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: Pożyczkę konsumencką (w różnych wariantach: pożyczkę online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą), pożyczkę konsolidacyjną i pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie. W 2014 roku Provident zaprezentował pierwszy raport społeczny na rynku pożyczkowym, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2012-2013 oraz przedstawił strategię działań na kolejne lata. W 2015 i 2016 roku Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik Puls Biznesu. W 2015 roku Provident będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma jest czterokrotnym laureatem procesu certyfikacji Top Employer (2013, 2014, 2015, 2016).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Provident po raz kolejny partnerem Ogólnopolskiego Dnia bez Długu - Dziennik Łódzki

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany