Polacy w pucharach

ei24
Czekają na Mączyńskiego
Czekają na Mączyńskiego ei24
Ruch Chorzów w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy zremisował na Malcie, z miejscowym zespołem Valletta 1-1. Wisła Kraków wygrała z drużyną FC Siauliai (Litwa) 2:0.
Ruch Chorzów w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy zremisował na Malcie, z miejscowym zespołem Valletta 1-1. Bramkę dla śląskiego zespoły zdobył Grzyb z rzutu karnego w 18 minucie, gospodarze wyrównali w 76 minucie meczu.

Valetta FC - Ruch Chorzów 1:1 (0:1)
Bramki: dla Valetta FC - Terence Scerri (76); dla Ruchu - Wojciech Grzyb (18-karny).
Żółte kartki: Maciej Sadlok, Wojciech Grzyb, Krzysztof Pilarz (Ruch). Sędziował: Menashe Mashiah (Izrael)
Valletta FC: Andrew Hogg - Jonathan Caruana, Lucas Dos Santos, Steve Borg, Steve Bezzina (80-Jamie Pace) - Omonigho Temile, Dyson Falzon (56-Kevin Sammut), Roderick Briffa, Denni Dos Santos - Gilbert Agius, Ian Zammit (66-Terence Scerri).

Ruch:
Krzysztof Pilarz - Krzysztof Nykiel, Maciej Sadlok, Rafał Grodzicki, Ariel Jakubowski - Wojciech Grzyb, Michał Pulkowski, Gabor Straka (74' Marcin Malinowski), Łukasz Janoszka - Marcin Zając (59' Arkadiusz Piech), Sebastian Olszar (77' Bartosz Flis).

Piłkarze Wisły Kraków wygrali z drużyną FC Siauliai (Litwa) 2:0 (0:0) w pierwszym, wyjazdowym meczu II rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 22 lipca na stadionie Hutnika w Krakowie-Nowej Hucie.

FC Siauliai - Wisła Kraków 0:2 (0:0)
Bramki: Bramki: 0:1 Paweł Brożek (77), 0:2 Piotr Brożek (79 - głową).
Żółta kartka - FC Siauliai: Edvinas Jasaitis.
FC Siauliai: Sergey Kosov - Ernestas Pilypas, Tomas Kancelskis, Deivydas Lunskis, Vaidotas Silenas - Edvinas Jasaitis (83 Saimonas Burksaitis), Sasa Kolic, Igors Kozlovs, Mantas Kuklys, Paulius Janusauskas (61 Paulius Drublionis) - Vaidas Viktoravicius (46 Victor Raskov).

Wisła: Milan Jovanic - Erik Cikos, Mateusz Kowalski, Cleber, Junior Diaz - Patryk Małecki (64 Maciej Żurawski), Radosław Sobolewski, Łukasz Garguła (70 Tomas Jirsak), Piotr Brożek - Rafał Boguski, Paweł Brożek.