ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Pies policjant odnalazł wychudzoną i osłabioną suczkę, gdy...

(JED)

2018-03-21 11:35

2018-03-21 13:54

4 Komentarze
Dodaj komentarz

Pies policjant odnalazł wychudzoną i osłabioną suczkę, gdy wraz ze swoim przewodnikiem szukał zaginionej osoby

(JED)

2018-03-21 11:35

Draker policyjny pies tropiący odnalazł na ul. Limanowskiego skrajnie wychudzoną suczkę o imieniu Kropka. Była w tak złym stanie, że natychmiast została przewieziona do schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Marmurowej, gdzie otrzymała profesjonalną pomoc. Psa znaleziono przypadkiem, gdy trwały poszukiwania 42-letniego łodzianina. Policja podejrzewała, że mężczyzna ma zamiar targnąć się na swoje życie.
Do zdarzenia doszło na ul. Limanowskiego. Policjanci otrzymali zgłoszenie od żony 42-letniego mężczyzny, że jej mąż wysłał sms-a pożegnalnego. Kobieta podejrzewała, że chce on popełnić samobójstwo. W miejsce, gdzie ostatni raz był widziany wysłano policjantów i psa policyjnego o imieniu Draker, który specjalizuje się w odnajdywaniu ludzi.

Zaginiony cały i zdrowy szybko został odnaleziony w rejonie centrum handlowego w dzielnicy Bałuty ale mundurowych sprawdzających informacje w jednej z kamienic przy ulicy Limanowskiego zainteresowała inna sprawa.
Zauważyli schodzącego po schodach w klatce schodowej budynku mężczyznę z psem. Draker nie przeszedł obojętnie obok skrajnie wychudzonej „koleżanki”. Suczka miała widoczne żebra i widoczny ubytek masy mięśniowej mogący wynikać z długotrwałego niedożywienia a także poprzerastane pazury. Policjanci natychmiast zareagowali wypytując 47-letniego właściciela o stan psa. Tłumaczył, że Kropka od tygodnia wymiotuje i dlatego tak wygląda. Przewodnik wraz z partnerką z patrolu nie dali wiary takim tłumaczeniom. Postanowili sprawdzić warunki w jakich żyje zaniedbane zwierzę. W mieszkaniu panował bałagan i brud a co istotniejsze pies nie miał bieżącego dostępu do wody i jedzenia. Właściciel nie potrafił okazać książeczki zdrowia Kropki ani potwierdzić gdzie i jakie szczepienia lub badania były wykonywane w przeszłości.

Policjantów wsparł Animal Patrol Straży Miejskiej, który przewiózł Kropkę do schroniska gdzie czeka ją terapia i specjalistyczne dożywianie. Mimo tego co zgotował jej właściciel jest pogodna.
Policjanci z II Komisariatu KMP w Łodzi wszczęli dochodzenia w sprawie znęcania się nad zwierzęciem. Za przestępstwo to grozi kara do nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Trwają procedury zmierzające do pozbawienia praw własności do psa jej dotychczasowego pseudo opiekuna.
Sunia (jej wiek lekarz weterynarii ocenił na 3 lata) była skrajnie zaniedbana i głodzona od wielu miesięcy. Po badaniach w szpitalu w schronisku wykluczono nowotwór, czy inną chorobę, która wyniszczyłaby organizm psa do tego stopnia. Kropka po prostu nie dostawała jedzenia. W tej chwili przebywa w szpitalu, a jej kuracja polega przede wszystkim na podawaniu kalorycznej karmy bardzo wysokiej jakości. Jeśli ktoś chce wesprzeć psią terapię może do schroniska przywozić specjalistyczną karmę weterynaryjną. Na razie pies nie nadaje się do adopcji. Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie w tej sprawie.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


Pogoda na środę:


Komentarze

(4)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

dzięki

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

psiara (gość)  •

Dzięki Policjanci! Szacun za otwarte oczy i serce tego patrolu!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

...wyp@erdolić całą tą k#rewska menelozę do kontenerów, na obrzeża miasta. tam ich miejsce.

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tam stworzyć komunę z komunalnymi mieszkaniami i j#bać całą tę mentę łódzką!!!! (gość)  •nie może być tak, że między normalnymi ludźmi żyją te wszystkie k@rwy z socjalu, nędzy, k@restwa łajdactwa!!!

getto i w piż#u z nimi wszystkimi!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Schodził po schodach z psem

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

IMHO (gość)  •

czyli wychodził z psem na dwór, to gdzie k... byli sąsiedzi? Dlaczego wcześniej nie zareagowali? Powinno się na nich również nałożyć kary.

odpowiedzi (0)

skomentuj

dobrze

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

z limanki (gość)  •

Mądry psiak.

odpowiedzi (0)

skomentuj