Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Pierwszy lot do Paryża z Lublinka [zdjęcia]

izj
Punktualnie o godz. 11.30 odleciał w czwartek z łódzkiego lotniska do Paryża 70-miejscowy bombardier CRJ-700. W ten sposób zainaugurowano połączenie z Łodzi do stolicy Francji uruchomione przez słoweńskie linie lotnicze Adria Airways. Na pokład samolotu w Łodzi wsiadło 10 osób. Wśród nich para studentów: Michalina Peruga i Michał Zieliński.

– Lecimy na sześć dni pozwiedzać Paryż – mówili na chwilę przed odlotem. – Ucieszyliśmy się, że loty odbywają się z Łodzi, bo to ułatwienie. Szkoda, że bilety na łódzkie loty nie są najtańsze. Od osoby zapłaciliśmy w obie strony 830 zł. Z innych lotnisk było taniej.

Loty do Paryża będą odbywały się trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Za każdym razem wylot z Łodzi będzie odbywał się o godz. 11.30, a przylot do Łodzi – o godz. 22.20 (we wtorki i soboty) i o godz. 16.40 (w czwartki).

– Zwiększonego ruchu turystycznego na trasie z Łodzi do Paryża spodziewamy się po zakończeniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 – mówi Tomasz Szymczak, prezes łódzkiego lotniska. -– Teraz ceny hoteli w Paryżu poszybowały w górę. Z połączenia będą korzystać również klienci biznesowi, bo lotnisko im. Charlesa de Gaulle to port przesiadkowy, z którego można polecieć w cały świat.

Władze lotniska w Łodzi zapewniają, że pracują nad uruchomieniem kolejnych połączeń. W pierwszej kolejności mają być to loty do miejsc, do których już z Łodzi latano, w tym m.in. do Edynburga i Oslo.

W czwartek otwarto poza tym oficjalnie powiększoną płytę postojową na lotnisku. Płyta została powiększona o powierzchnię 16,4 tys. mkw. Jest to teren po sprzedanym i rozebranym trzy lata temu drugim terminalu. Znajdował się on między dwoma istniejącymi już płytami postojowymi. Powstały na niej trzy miejsca postojowe dla samolotów (w sumie jest ich osiem) oraz stanowisko do ich odladzania. Koszt całej inwestycji to 12 mln 650 tys. zł.

DUCHÓWKA ELBLĄG KUCHENNE REWOLUCJE [MENU, CENY, OPINIE]
FIGARO ELBLĄG KUCHENNE REWOLUCJE GESSLER [MENU, ADRES]
Czytaj także w Expressie Ilustrowanym:
ŻYCZENIA URODZINOWE. KRÓTKIE, ŚMIESZNE ŻYCZENIA URODZINOWE SMS
WIERSZYKI NA ZAKOŃCZENIE ROKU, WIERSZYKI DLA NAUCZYCIELI

[ZOBACZ TEŻ FILM Oblany test przed Euro. Piłkarze i trener zachowują spokój: Trzeba wyciągnąć wnioski i jedziemy dalej (lektor) (autor x.news/Agencja TVN)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Oblany test przed Euro. Piłkarze i trener zachowują spokój: Trzeba wyciągnąć wnioski i jedziemy dalej (lektor) (autor x.news/Agencja TVN)