MAGDALENA ŻUK TAJEMNICZA ŚMIERĆ POLKI W EGIPCIE. MAGDALENA ŻUK NAGRANIE Z MONITORINGU

EI24, tvn24
MAGDALENA ŻUK EGIPT. Tajemnicza śmierć Polki w Egipcie. Znanych jest coraz więcej szczegółów dotyczących pobytu MAGDALENY ŻUK W EGIPCIE. Pojawiają się nagrania z monitoringu. Ostatnim z ujawnionych nagrań, jest nagranie z monitoringu szpitala, w którym przebywała MAGDALENA ŻUK. Na nagraniu widać, jak MAGDALENA ŻUK biegnie korytarzem egipskiego szpitala. Upada na podłogę. Za nią biegnie kilka osób. DZIŚ SEKCJA ZWŁOK MAGDALENY ŻUK. Biorą w niej udział polscy prokuratorzy.

W sekcji zwłok Magdaleny Żuk wzięły udział trzy osoby z Polski. Z nieoficjalnych informacji wynika, że był to prokurator, biegły sądowy oraz przedstawiciel ambasady RP.
MAGDALENA ŻUK - NOWE FAKTY, OKOLICZNOŚCI ŚMIERCI

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

Na nagraniu z kamery SZPITALNEGO monitoringu widać, jak Magdalena Żuk biegnie, upada i siada na korytarzu. Później zaczyna się szarpać z osobami, które za nią biegły. Po kilkunastu sekundach zostaje wyniesiona za ręce i nogi przez czterech mężczyzn. Nie wiadomo, kim są mężczyźni. To będą wyjaśniać śledczy.

Przypomnijmy, że MAGDALENA ŻUK zmarła w egipskim szpitalu 30 kwietnia. Według przekazywanej przez śledczych wersji, kobieta miała wyskoczyć przez okno. MAGDALENA ŻUK miała umrzeć w wyniku doznanych obrażeń.

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

Śledztwo w toku To między innymi te nagrania mają pomóc w wyjaśnieniu tego co stało się z Magdaleną Żuk w Egipcie. Kobieta poleciała na wycieczkę. Wypoczynek miał być prezentem dla jej partnera. Jednak okazało się, że jego paszport wkrótce straci ważność. Dlatego mężczyzna został w Polsce, a kobieta wyjechała sama. Z nieoficjalnych informacji wynika, że od samego początku miała dziwnie się zachowywać.

Niepokojące informacje trafiały do rodziny. Gdy Magdalena Żuk trafiła do szpitala, rodzina się uspokoiła. - Jak nam powiedzieli, że ona jest w szpitalu, byliśmy spokojni, bo normalny człowiek, będąc w szpitalu, nie jest zagrożony. Jest w szpitalu, czyli jest bezpieczna. Na chwilę się uspokoiliśmy - opowiada matka kobiety. W tym samym dniu rodzina otrzymała informację o tym, że ich córka wyskoczyła z okna szpitala. Ciężko ranna trafiła do innego szpitala, w Hurghadzie. Zmarła w niedzielę 30 kwietnia. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa. Swoje postępowanie prowadzą władze egipskie.

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

Tajemnicza śmierć 27-letniej Magdaleny Żuk w egipskim szpitalu poruszyła całą Polskę. W internecie roi się od spekulacji. Prokuratura wszczęła śledztwo, w sprawę zaangażował się detektyw Krzysztof Rutkowski.

W internecie aż furczy od prawdopodobnych (i nieprawdopodobnych) teorii na temat tego, co się stało w egipskim kurorcie Marsa Alam. To, co do tej pory jest pewne, przedstawia się następująco: Magdalena Żuk, mieszkająca we Wrocławiu, a pochodząca z Bogatyni młoda, wykształcona kobieta, postanowiła zrobić niespodziankę swojemu chłopakowi Markusowi i wykupiła wycieczkę do Egiptu. Kiedy okazało się, że paszport chłopaka ma za krótką ważność, zdecydowała się polecieć sama.

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

W bardzo emocjonalnym wywiadzie, którego, za namową detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, udzielili rodzice Magdaleny, a którego nagranie natychmiast znalazło się w sieci, wiadomo, że córka pożyczyła pieniądze na ten wyjazd od rodziców. Tłumaczyła, że to ma być niespodzianka dla jej chłopaka. Nie powiedziała, dokąd polecą.

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

- Gdybym wiedział, że leci do Egiptu, w życiu bym jej pieniędzy nie dał. Nie pozwoliłbym jej lecieć do żadnego kraju arabskiego ani samej, ani z chłopakiem - mówił później jej ojciec.

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

Magda była w domu w Bogatyni ze swoim chłopakiem w Święta Wielkanocne. Wzięła udział w rodzinnej uroczystości - została matką chrzestną. Matka Magdaleny kilkakrotnie podkreślała, jak szczęśliwa była jej córka, mówiła, że Magda planowała ślub z Markusem.

25 kwietnia Magda znalazła się w Egipcie. Była w kontakcie telefonicznym ze swoim chłopakiem. 27 kwietnia rozmawiała z nim po raz ostatni - nagranie z tej rozmowy znalazło się w internecie 2 maja, dając początek najróżniejszym spekulacjom i nieprawdopodobnym wręcz teoriom spiskowym. Ale zanim o nich, to trzymajmy się faktów: 28 kwietnia Magda zostaje znaleziona nieprzytomna w swoim pokoju w hotelu.

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

Zdjęcia skulonej dziewczyny w białym szlafroku widzą jej rodzice - a potem, jako że też trafiają one do sieci - cała Polska. Wiadomo, że zostaje odwieziona do szpitala, gdzie lekarze mają stwierdzić u niej problemy psychiczne. Wraca do hotelu, by następnego dnia, 29 kwietnia, znów trafić do szpitala. Kiedy 30 kwietnia odwiedza ją tam zaalarmowany przez jej chłopaka przyjaciel, który przybył, aby ją zabrać z Egiptu, dowiaduje się, że dziewczyna nie żyje. Miała wyskoczyć z okna na pierwszym piętrze w momencie, gdy chciano ją podłączyć do kroplówki. Wśród obrażeń stwierdzono krwiak klatki piersiowej, który pękł w wyniku wypadku, i to on miałby być przyczyną śmierci Magdaleny Żuk.

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

3 maja przedstawiciel biura podróży organizującego wycieczkę oświadcza, że Magdalena Żuk popełniła samobójstwo. - Ustalenia egipskiej policji wykluczyły udział osób trzecich - mówił dziennikarzom Radomir Świderski, rzecznik Rainbow Tours.

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

Dzień później, 4 maja, jeleniogórska prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie zabójstwa dziewczyny. Marek Gorzkowicz z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze mówił wtedy dziennikarzom: - Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że zachowanie pokrzywdzonej wskazywało na istniejące u niej prawdopodobnie zaburzenia depresyjne.

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

Do Egiptu ruszają ekipy polskich dziennikarzy. Odnajdują byłego rezydenta, który twierdzi, że Magda była pod wpływem narkotyków. „Dają dziewczynom tabletki do drinka i robią, co chcą” - opowiadał, kalecząc język polski. Tabletki gwałtu powodują utratę świadomości, stan uniemożliwiający racjonalne zachowanie.

W internecie pojawiają się teorie, że Magda została zgwałcona, a nawet, że za jej śmiercią miałby stać jej narzeczony.

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

Tymczasem 2 maja siostra Magdaleny Małgorzata wspólnie z kolegą zakładają na Facebooku zamkniętą grupę pod hasłem: „Sprawa śmierci Magdaleny Żuk”. W ciągu kilku dni do grupy tej dołącza prawie 50 tys. internautów. Tego samego dnia w sieci można znaleźć krótki filmik - ostatnią rozmowę Magdy ze swoim chłopakiem. Magda dzwoni do niego już nie ze swojej komórki, ale z telefonu obecnego rezydenta biura podróży Mahmouda K. Na nagraniu widać, że dziewczyna jest wystraszona. „Oni tutaj mają różne sztuczki, zabierz mnie stąd, oni tutaj wszystko mi robią, zabierz mnie stąd” - słychać głos Magdy. Film ten zostaje poddany drobiazgowej wręcz analizie internautów. Jedna z analiz trafia oczywiście na Facebooka, do zamkniętej grupy. Pojawiają się teorie, że Magda została zniewolona, że chciano zmusić ją do prostytucji, że wożą ją od hotelu do hotelu, że została zgwałcona, że kiedy na filmiku łapie się za nadgarstki, to ma oznaczać, że była więziona. Że w rozmowie z chłopakiem wzrokiem wskazuje na rezydenta, że to on ją krzywdzi, a wtedy on odbiera jej telefon.

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

Informację o tym, że Magdzie „dosypywano czegoś do drinków”, potwierdza jej przyjaciółka, do której Magda też telefonowała.

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

Dostaje się też narzeczonemu Magdy Markusowi. Rozgrzani do czerwoności internauci wypisują, że nie zadbał o dziewczynę, że zbyt opieszale organizował jej pomoc, a w końcu nawet, że to on może stać za śmiercią dziewczyny. Insynuacjom tym nie zaprzecza Krzysztof Rutkowski, a jeszcze je podgrzewa, dodając, że z Markusem nie rozmawiał i dziwi go, że nie ma z nim kontaktu. Albowiem w Bogatyni, w mieszkaniu rodziców Magdy, pojawia się ów znany detektyw (który zwykle pojawia się w sprawach medialnych i nagłośnionych), oferując swoje usługi detektywistyczne - za darmo.

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

Od razu też udziela wywiadów, organizuje konferencję prasową. Hipoteza Rutkowskiego jest jasna - Magdzie została podana po przyjeździe do Egiptu tabletka gwałtu. Rutkowski dochodzi do takich wniosków po analizie zdjęć Magdaleny. Podaje też w wątpliwość to, że dziewczyna mogłaby ponieść śmierć w wyniku wypadnięcia przez okno, bo była młoda, wysportowana, a na dodatek pod oknem, z którego wyskoczyła, rosła trawa. Rutkowski sugeruje układ, który działa w egipskich kurortach - osoby z tego układu już na lotnisku dowiadują się, która kobieta przyleciała sama. Rutkowski apeluje więc do kobiet, aby zgłaszały się, jeśli mają jakieś informacje na temat egipskiego rezydenta biura podróży Mahmouda K. Ponieważ to jego wskazuje jako osobę, która jest w tę śmierć zamieszana.

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

W Egipcie ciało Magdaleny Żuk miało zostać poddane sekcji, ale - jak zapowiadają prokuratorzy w Polsce - sekcja zwłok zostanie powtórzona w Zakładzie Medycyny we Wrocławiu, kiedy zwłoki Magdaleny Żuk zostaną sprowadzone do Polski.

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

MAGDALENA ŻUK - tajemnicza śmierć POLKI W EGIPCIE

Zobacz też:

Wideo

Komentarze 13

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mk
Gówno prawda
D
Dzielnadziewczyna
Jeszcze jedno!!!!!!
Najbarziej zlosci mnie to ze Pani Magda möwi Markusowi o sztuczkach i zagrozeniu...On natomiast jeszcze beszczelnie pyta ja o jakich sztuczkach mowa...skoro w taki sposöb do niego möwila to wniosek z tego ze on o wszystkim musial wiedziec ....poczula sie oszukana a on umiejetnie lub bardzo licho wymanewrowal tak ta rozmowe ze wygläda0 tak jak wygläda....
Ta cala inscenizacja przebiegu rozmowy byla bardzo prymitiwna....
W polsce jest bardzo nowoczesna policja ..dziwi mnie tylko to ze badaniem materialöw dowodowych zajmujä sie normalni ludzie jak ty i ja a nie policja
D
Dzielnadziewczyna
Serdecznie Pozdrawiam.
Po zapoznaniu sie ze wszystkimi faktami i na podstawie mojego losu ktöry mnie spodkal(handel kobietami zorganizowany na skale miedzynarodowa)moge stwierdzic,iz ta Kobieta zostala zamordowana.
1.Chlopak atrapa.
2. Chlopak doskonale gra swoja role....naslali. sloodkiego ptaszka na dziewczyne i wten sposöb dziewczyna zaczyna byc manipulowana psychicznie.Pamietajmy ze duze numery potrzebuja dobrego przygotowania no i czasu.
3.Magda polyka haczyk i zakochuje sie. Dziewczyna nawet nie zdaje sobie sprawy ze jest przygotowywana do jej wykorzystania...elsplaatacjii.
Moznaby dalej wymieniac w punktach.
Mysle ze Magda zrobila to za jego wplywem...dal jej i zaprezentowal swoja osoba bezpieczenstwo.Dlatego sie na to wszystko zgodzila.Na lotnisku dopiero uswoadomila sobie co robi...czyli uswiadomila sobie i przeanalizowala swoje postanowienie i wtedy naprawde musiala sie przestraszyc tego z kim sie zadala..co to za ludzie i co najwazniejsze musiala zdac sobie wtedy sprawe z tego ze ona tak naprawde nie zna tego Markusa...
Z mojego doswiadczenia wiem ,ze to jest ogromna siatka ludzi ktörzy sa w to zamieszani.
W biürze podrözy musieli miec wspölnika...w Autobusie tez mieli kumpla od serca ktöry byl pracownikiem i na dziendobry dal dziewczynie jakis syf w Autobusie zeby ja odpowiednio przygotowac do swojej roli.a to dlatego ze jej kochany chlopak napewno stwierdzil do swoich wspölniköw ze ona jest za delikatna do takich rzeczy i trzeba jej pomöc...
Kazdy zna przebieg rozmowy pomiedzy Magdom a Markusem....
On ja wyslal na smierc,sprzedal i przedstawil sie sam jako inteligentny i kochajacy ja chlopak...rozmawial z nia jak ostatni idiota...wszystko bylo ukartowane...wszyscy widzielismy na wlasne oczy a on rozmawial z nia jakby byla psychicznie chora....jego sposöb reakcji wypowiedzi...potem jeszcze rozmowa z kumplem resydentem...nie trzeba byc idiota zeby tego ze zdrowym rozsadkiem nie zauwazyc.smiechu warte.
Na koniec zaslania swöj obraz na telefonie...dlaczego? Powiem wam dlaczego!!!! Bo dostala do zrozumienia ze jesli nie bedzie grzeczna to obetna jej glowe...stad bylo zachowanie dziewczyny takie a nie inne.
Mysle ze sprawa bedzie rozwiazana w dwa sposoby...
Mysle ze w sprawe sa zamieszani ludzie z urzedöw i nie tylko....albo beda musialy poleciec glowy albo oplaca kozla ofiarnego...
Jesli nie ma korupcji w polizii to dojdzie do wyjasnienia sprawy jesli jest to do sprawy nigdy nie dojdzie bo wszyscy zostali przeplaceni.
Dziekuje za to ze to prueczytaliscie.
Dla Magdy...R.I.P
..dem...
Wspolpracuje z send anywhere, czyli wyslij wszedzie..... bedzie plaga.....

Ceny telefonow spadna na rynku wtornym.... o ile nie bedzie trzeba ich wywalic.... bo rochodzi sie to po calosci...
...dem....
Obecnie przegladarki wysylaja odpowiedni kod gdy wpiszecie w nie slowo MAGDA.......
Czy napewno polske o
...dem...
Mysle ze macie.cos na czolowke....
Oczywiscie o ile polapiecie co jest grane...
...dem...
Dzialal tu servis kolorow ????
Smierc Magdy to tylko poczatek....
Prawdziwy cel zobaczy wiele osob , no coz jestem chyba jedyna osoba jaka informowala o tym duzo duzo predzej.
Zycie.......
...dem..
Ja juz sie wypowiedzialem, co moglem napisalem nawet dzis.....
To i tak nic nie zmieni....
Uslyszymy wersje zasamobujstwila sie..

Grupa ta juz nawet na tym zarabia, fb pojawil sie film z przekierowaniem.. blokuje dostep do kont pocztowych. W systemie pojawia sie plik *canary... nie do usuniecia.....o czym zatem tu pisac wszyscy maja w ..... od rutkowskiego po cbs....o tym co pisalem..
B
Basia
Nie wiedział, dlatego dopytywał się. Mògł jedynie się domyśleć, ale tak naprawdę był o nią bardzo zaniepokojony. Magda nie mogła swobodnie mówić w obecności rezydenta, który zdawał relacje swojemu szefowi
m
moniq
A ten cały Markfus i jego wypowiedzi to grubymi nićmi szyte
m
moniq
Możemy sobie gdybac gdybac i domyślać się co się z nią stało a tak naprawdę prawdy nigdy nie poznamy. Media oraz Rutkowski o to zadbają
M
Magda
Czy zauważono że gdy chłopak Madzi Ż nieustępliwie chce od niej uzyskać informacje co się wydarzyło po słowach Madzi "oni tu mają rozne sztuczki(...)" pyta "Ale co robią?co robią"-ona odpowiada:" WIESZ.(!) zabierz mnie stąd"?
Czy moze to świadczyć o tym,ze wiedział on co się moze z nią dziać?
j
ja
W 31 sekundzie rozmowy telefonicznej z Magdą urywa się obraz i wtedy widać nazwę osoby z którą łączy sie ponownie Markus. Czy tam nie widnieje ''Złoty'' Czy przez jego telefon rozmawiała Magda ze swoim chłopakiem?
Dodaj ogłoszenie