MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Do seksuologa na NFZ! Po latach mieszkańcy Łodzi znowu mają poradnię w której przyjmują lekarze seksuolodzy. Sprawdź, gdzie uzyskać pomoc

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Mieszkańcy naszego regionu od 1 maja w ramach ubezpieczenia zdrowotnego mogą korzystać z badań i porad w zakresie seksuologii i patologii współżycia. Takiej poradni nie było w Łódzkiem od lat. Pacjenci potrzebujący pomocy szukali jej u psychiatrów.

Na to może liczyć pacjent

W poradni pacjenci mogą liczyć na sesje psychoterapii i porady lekarzy specjalistów seksuologów. Podczas wizyty lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, oceni jego stan psychiczny i somatyczny, skieruje na niezbędne badanie psychologiczne, niezbędne badania diagnostyczne, ustali rozpoznanie i plan terapeutyczny. Do poradni nie jest potrzebne skierowanie. Poradnia przyjmuje pacjentów od 18 r.ż.

Dysfunkcja czyli zaburzenie

Światowa Organizacja Zdrowia definiuje zdrowie seksualne jako dobrostan fizyczny, emocjonalny, umysłowy i społeczny w zakresie seksualności człowieka. Natomiast jako dysfunkcje seksualne klasyfikowane są te zaburzenia, które uniemożliwiają człowiekowi uczestniczenie w stosunkach seksualnych w sposób przez niego pożądany. Zgodnie z raportem prof. Z Izdebskiego Zdrowie, relacje w związkach i życie seksualne Polaków aż 51% Polaków pozytywnie oceniło swoje życie seksualne. Najbardziej zadowolone były osoby w wieku od 30 do 49 lat (59% odpowiedzi bardzo dobrze i raczej dobrze), a także osoby w wieku od 18 do 29 roku życia (55% odpowiedzi pozytywnych).

Tym zajmie się seksuolog

Zapraszamy pacjentów z pełnym spektrum problemów seksualnych, z dysfunkcjami dotyczącymi sfery seksualnej, z problemami dotyczącymi relacji seksualnych, zaburzeniami tożsamości płciowej, orientacji płciowej - mówi dr Aleksandra Robacha, seksuolożka, kierowniczka poradni seksuologicznej w Specjalistycznym Psychiatrycznym ZOZ przy ul Sieradzkiej 11 w Łodzi. - Ale także pacjentów z zaburzeniami preferencji seksualnych i uzależnianiami związanymi z seksualnością. Lekarz zacznie wizytę od pogłębionego wywiadu, który będzie dotyczył seksualności pacjenta, jego sytuacji osobistej. Seksuologia jest dziedziną medycyny, pacjent otrzyma u nas i badania i farmakoterapię i terapię indywidualna, jeśli będzie taka potrzeba. Seksuologia bardzo się zmieniła, mamy dużo więcej możliwości pomocy pacjentom. Jeśli problemy dotyczące sfery seksualnej upośledzają komfort życia, odbierają radość warto się do nas zgłosić. Naprawdę możemy pomóc - dodaje doktor Robacha.

Tu przyjmują seksuolodzy

Poradnia seksuologii i patologii współżycia przy ul Sieradzkiej 11 w Łodzi, tel. 42 71 55 747, 42 71 55 728, przyjmuje pacjentów od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany