Kiedy zakończy się remont ul. Kilińskiego? Przebudowa trwa już 6 miesięcy dłużej...

ao
Tutaj kończy się fragment wyremontowany w ramach trasy W-Z, a zaczyna najbardziej opóźniony.
Tutaj kończy się fragment wyremontowany w ramach trasy W-Z, a zaczyna najbardziej opóźniony. Łukasz Kasprzak
Im bliżej dworca, tym większy bałagan na remontowanej między al. Piłsudskiego a ul. Narutowicza ul. Kilińskiego. Tam prace skupiają się na głowicy torów.


Przebudowa drogi trwa 6 miesięcy dłużej, niż powinna. mieszkańcy wyczekują końca robót

To ostatni termin ukończenia remontu ul. Kilińskiego?

A zakończą się wraz z wybudowaniem dworca, czyli do końca sierpnia. Dopiero wtedy ul. Kilińskiego pojedzie tramwaj. Bliżej ul. Tuwima widać już nową drogę - zabetonowane tory, chodnik, lampy uliczne retro. Między ul. Tuwima a ul. Nawrot robotnicy uwijają się jak w ukropie, aby nadrobić zaległości. Z tym odcinkiem wciąż były problemy, gdyż natrafiono na sieć niezaznaczonej w planach infrastruktury podziemnej. Spowodowało to przesunięcie terminu zakończenia z września ubiegłego roku na listopad, a potem na połowę maja tego roku.

Obecnie po stronie parku widać chodnik, zamontowano instalacje do podświetlenia drzew i ogrodzenia, trwa betonowanie torowiska. Ulica nadal jest nieprzejezdna. Gotowy jest fragment od al. Piłsudskiego do okolic ul. Nawrot, który wyremontowano w ramach budowy trasy W-Z.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM- Zamachy w Brukseli. Mieli bomby w walizkach (autorDzień Dobry TVN/x-news)