Kiedy koniec remontu na ul. Jaracza. Kiedy zakończą się prace na ul. Nawrot i Tuwima? Prawdopodobnie w wakacje

(pij)Zaktualizowano 
Zmierzają wreszcie ku końcowi mocno opóźnione rewitalizacyjne remonty odcinków ulic: Tuwima, Nawrot oraz Jaracza. To na tej ostatniej prace są najbardziej zaawansowane i ona też jako pierwsza zostanie oddana do użytku. Między ul. Kilińskiego a ul. Wschodnią kończy się układanie klinkierowej nawierzchni ulicy (częściowo trzeba było ją zerwać i położyć na nowo, co wykonawca uczynił na koszt własny). - Do wykonania została jeszcze sygnalizacja świetlna przy wyniesionym skrzyżowaniu ul. Jaracza ze Wschodnią, montaż ławek, koszy i stojaków rowerowych oraz posadzenie krzewów. Ulica ma być gotowa w maju. – zapowiada Joanna Skrzydlewska, dyrektor Biura ds. Rewitalizacji.Czytaj na kolejnych slajdach Materiały prasowe
Zmierzają wreszcie ku końcowi mocno opóźnione rewitalizacyjne remonty odcinków ulic: Tuwima, Nawrot oraz Jaracza. To na tej ostatniej prace są najbardziej zaawansowane i ona też jako pierwsza zostanie oddana do użytku.

Między ul. Kilińskiego a ul. Wschodnią kończy się układanie klinkierowej nawierzchni ulicy (częściowo trzeba było ją zerwać i położyć na nowo, co wykonawca uczynił na koszt własny).

- Do wykonania została jeszcze sygnalizacja świetlna przy wyniesionym skrzyżowaniu ul. Jaracza ze Wschodnią, montaż ławek, koszy i stojaków rowerowych oraz posadzenie krzewów. Ulica ma być gotowa w maju. – zapowiada Joanna Skrzydlewska, dyrektor Biura ds. Rewitalizacji.

– W decydujące fazy wchodzimy także na ulicach Tuwima i Nawrot. Na ul. Tuwima układane są już chodniki. Rozpoczęła się też przebudowa skrzyżowania z ul. Targową, które zostanie wyniesione. Na ul. Nawrot zaczęło się układanie nawierzchni – wylicza Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. – Tam roboty zakończą się do wakacji.

Inwestycje drogowe w ramach programu rewitalizacji, to nie tylko to, co widać na wierzchu: równe chodniki i jezdnia.
- To ogromny zakres prac podziemnych: wymiana, naprawa i kładzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej, energetycznej, gazowej i ogrzewania systemowego. W tych remontach nie chodzi jedynie o remonty nawierzchni. Działamy kompleksowo, podnosimy standard życia w centrum wymieniając instalacje na takie, które posłużą przez dekady, wreszcie zazieleniamy ulice i uspokajamy na nich ruch, aby były bezpieczniejsze – dodaje dyr. Skrzydlewska.

- Wiemy, że czekają na nas niespodzianki. Po zerwaniu starej nawierzchni i rozpoczęciu kopania często odkrywamy stare, nieujęte na mapach sieci. Musimy także pamiętać, że przy jednej przebudowie ulicy koordynujemy wszystkie możliwe branże, a czasem także kilku wykonawców: naszych, PGE, gazowni czy Veolii. Dlatego od początku uczulamy łodzian, że realizacja inwestycji może się wydłużyć – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Prace na ul. Nawrot i Tuwima mają zakończyć się w wakacje.
- To oczywiście nie koniec, bo program rewitalizacji rozpisany jest na lata. Po oddaniu do użytku ul. Jaracza rozpoczniemy prace na równoległej ul. Rewolucji. O zmianach w organizacji ruchu będziemy na bieżąco informować, zarówno za pośrednictwem mediów, jak i na plakatach, ulotkach oraz podczas spotkań z mieszkańcami – mówi dyr. Skrzydlewska

polecane: Flesz - Ukraińcy chcą więcej zarabiać

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 11

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
, Gość:

Skandalem jest, ze na Jaracza jest tak duzy ruch samochodowy. To jest gesto zabudowane i zamieszkane Srodmiescie. Tam nie powinno byc tranzytu.

Czy ty wiesz w ogóle co to jest tranzyt?

G
Gość

Tak, ulica Rewolucji potrzebuje pilnego remontu. Tak samo jak Ogrodowa przy Manufakturze...

R
Robol

Końca remontów nie będzie nigdy. Zakończone budowy z piasku za rok są do remontu

O
Oto prawda

afery z udziałem PO: 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazo portu w Świnoujściu/dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" lokalizacji, a zarząd specjalnych spółek bierze kasę) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla kolesi z Platformy "Obywatelskiej" i PSL

K
Kopidół

Czemu znów dreczysz nas córko grabarza?

G
Gość

Skandalem jest, ze na Jaracza jest tak duzy ruch samochodowy. To jest gesto zabudowane i zamieszkane Srodmiescie. Tam nie powinno byc tranzytu.

d
dfg

Dyrektor Skrzydlewska?

WTF?

G
Gość

Uspokajamy ruch... Niestety

M
Miasto biedy i nędzy

Termin oddania - nieskończoność. Jakoś wykonania ? Ma być dobre w dniu otwarcia.

G
Gość

po co sadzić te drzewka i robić wokół nich śmietniki bo z drzewka i tak nic nie wyrośnie ,czy nie ma miejsc na drzewa w śródmieściu

G
Gość

http://kredytyk.pl - Pożyczki na dowód bez zaświadczeń od 100zł do 25.000zł w 30minut na Twoim koncie, Chwilówki online Do 6.000zł na 60dni za Darmo, 100% Online bez wychodzenia z domu! Wypełnij szybki wniosek o pożyczkę tu http://kredytyk.pl

Dodaj ogłoszenie