Hanna Zdanowska będzie kandydować na prezydenta Łodzi

ei24
Hanna Zdanowska na wtorkowej konferencji prasowej oświadczyła, że będzie kandydować na prezydenta Łodzi w przyszłym roku.

- Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska: "Niezależnie, co planuje prezes Kaczyński ja oświadczam jedno: będę startować w najbliższych wyborach samorządowych, bo na to umówiłam się z łodzianami, a ja zawsze dotrzymuje słowa, i zawsze kończę to, co zaczęłam. Łodzianie dwukrotnie, 6 i 2 lata temu powiedzieli jasno i wyraźnie, że chcą ze mną zmieniać Łódź. Że wreszcie są dumni z naszego miasta. A ja słucham tylko łodzian. Dla mnie to ich zdanie, ich opinia i ich ocena jest najważniejsza.Teraz zostało mi jeszcze sporo do zrobienia, czeka nas wielka rewitalizacja centrum miasta. Chcę skończyć, to co zaczęłam. Nie pozwolę, aby wbrew fundamentom naszej demokracji, to prezes Kaczyński decydował o tym, kto może a kto nie może startować w wyborach. Prawo nie może działać wstecz. Podważenie tej zasady to działanie rodem z najgorszych dyktatur. Mam nadzieje, że Ci którym chodzi po głowie zamach na samorządy, na prawa wyborcze, wycofają się z tych propozycji. Mówię im dzisiaj jasno: róbcie sobie politykę gdzie indziej, a samorządy zostawcie ludziom. Oni najlepiej wiedzą na kogo głosować. Wystarczy uważnie posłuchać prezesa Kaczyńskiego. On wyraźnie mówi, że tu nie chodzi o to, żeby wygrywali najlepsi kandydaci, tylko żeby wygrali kandydaci PiS. Najpierw próbowano zablokować mój start fałszywymi zarzutami, a teraz zmieniając ordynację wyborczą. Wiem, że w tej walce nie będę sama, że mogę liczyć na aktywne wsparcie mieszkańców. Pokazali to już raz, gdy prokuratura postawiła mi wyssane z palca zarzuty. Teraz jestem przekonana, że będzie podobnie, że mogę liczyć na ich wsparcie. Ja nie zamierzam rezygnować. Nie opuszczę Łodzi i łodzian. Podejmę wszystkie prawne środki. To nie prezes Kaczyński będzie decydował na kogo mogą głosować mieszkańcy. To łodzianie sami wybiorą sobie tego, kogo chcą - oświadczyła prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska.

[ZOBACZ FILM - Pierwszy pociąg na nowootwartym dworcu Łódź Fabryczna (x.news/express.tv)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM - Pierwszy pociąg na nowootwartym dworcu Łódź Fabryczna (x.news/express.tv)