GDZIE JEST BURZA. GDZIE TERAZ JEST BURZA. BURZA W ŁÓDZKIEM [MAPA BURZ]

(ei24)
BURZA W ŁÓDZKIEM, BURZA W ŁODZI, BURZAS W ŁODZI, GDZIE JEST BURZA, BURZA DZIŚ, BURZA 10 08, BURZA 11 08, MAPA BURZ, GDZIE JEST TERAZ BURZA
GDZIE JEST BURZA. MAPA BURZ. GDZIE TERAZ JEST BURZA. BURZA W ŁÓDZKIEM. Dzisiaj, w sobotę spodziewane są miejscowe burze o średnim natężeniu, podczas których deszcz może być ulewny oraz połączony z porywistym wiatrem i gradem. Podczas burz może spaść do 30 mm deszczu w ciągu godziny, a lokalnie grad o średnicy do 3 cm, a wiatr w porywach osiągać do 90 km/h.

Meteorolodzy zapowiadają na dziś, czyli w nocy z czwartku na piątek nad Łodzią i województwem gwałtowne burze. Nocą i o świcie należy spodziewać się porywistego wiatru, opadów deszczu i grzmotów z piorunami. Strażacy interweniowali ponad 1900 razy po nawałnicy, która rano przeszła nad Łódzkiem. W akcjach uczestniczyło łącznie 2,5 tysiąca strażaków.

Dziś pogoda płata nam figle.Po kilkudniowych upałach znacznie się ochłodziło.

MAPA BURZ NA DZIŚ

Połowa sierpnia zapowiada się bardzo groźnie dla mieszkańców Polski. Przez obszar całego kraju będą przechodzić prądy zstępujące, które mogą powowdować nawałnice. W tych dniach lepiej,zwłaszcza gdy porywisty wiatr sygnalizować będzie burzę, lepiej nie zostawiać samochodów pod drzewami.

GDZIE JEST BURZA. MAPA BURZ. GDZIE TERAZ JEST BURZA. BURZA W ŁÓDZKIEM

Burza nad Łodzią. Dziś w nocy sytuacja się powtórzy

GDZIE JEST BURZA. MAPA BURZ. GDZIE TERAZ JEST BURZA. BURZA W ŁÓDZKIEM

Na szczęście w w centrum Łodzi burza nas ominęła, nie wiadomo, jaka będzie noc. Burze moga wystąpić w powiecie łódzkim.

Grzmi w woj. małopolskim, świętokrzyskim, łódzkim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, w pasie Miechów, Sędziszów, Jędrzejów, Włoszczowa, Małogoszcz, Chęciny, Kielce, Stąporków, Końskie, Opoczno, Drzewica, Przysucha, Białobrzegi, Mogielnica, Tarczyn, Grodzisk Mazowiecki, Nasielsk, Pułtusk, Maków Mazowiecki, Przasnysz, Chorzele, Szczytno, Pasym, Olsztyn. Burze idą na północ i północny wschód na Pińczów, Chmielnik, Skarżysko Kamienną, Radom, Warszawę, Różan, Myszyniec, Mrągowo, Biskupiec, Reszel.

Burze przemieszczają się z prędkością około 40-50 km/h.

GDZIE JEST BURZA. MAPA BURZ. GDZIE TERAZ JEST BURZA. BURZA W ŁÓDZKIEM

- Wszystko przez prąd zstępujący, który w tym czasie wystąpi nad Łódzkiem - wyjaśnia Jarosław Turała, łowca burz ze Zgierz. - Będzie niebezpiecznie jak zeszłej nocy.

Na dziś zapowiadane są burze w Łódzkiem

Rozległy układ MCS najprawdopodobniej pojawi się jeszcze w pierwszej części nocy nad południowo - zachodnią Polską i będzie wędrował do centrum kraju. Niemal na pewno znów wystąpią niszczycielskie prądy zstępujące.

Niektórzy mieszkańcy miasta i regionu nadal pozbawieni są prądu.

Pięć ofiar śmiertelnych i blisko 40 rannych - to najnowszy bilans nocnych nawałnic, które przeszły nad Polską.

GDZIE JEST BURZA. MAPA BURZ. GDZIE TERAZ JEST BURZA. BURZA W ŁÓDZKIEM

Burze.dzis.net

Przypominamy kierowcom, żeby nie pozostawiali samochodów w okolicy drzew. Warto też uprzątnąć m.in. z balkonów, tarasów i podwórek luźno leżące przedmioty, które mogą zostać uniesione przez silny wiatr. Zabezpieczcie domy oraz inne budynki które mogą zostać uszkodzone. W czasie nadejścia układu należy jak najszybciej znaleźć schronienie w budynku.

Jak zachować się w czasie burzy?

Gdy jesteś w terenie:
1. Wejdź jak najszybciej do najbliższego budynku i tam przeczekaj burzę.
2. Nie zatrzymuj się i nie parkuj pod drzewami, słupami energetycznymi, niestabilnymi konstrukcjami (np. wiaty) oraz wszystkimi wysokimi elementami, bo one przyciągają pioruny.
3. Unikaj otwartej przestrzeni. Jako schronienie wykorzystaj mosty, wiadukty, przepusty lub inne stałe konstrukcje. Jeżeli nie ma innej możliwości ukrycia się, wykorzystaj zagłębienia terenu (rów, głęboki dół).
4. Odsuń się od metalowych przedmiotów i nie dotykaj ich.
5. Jeśli jesteś w wodzie, wyjdź z niej natychmiast.
6. Unikaj używania telefonu komórkowego. Najlepiej go wyłącz

Spodziewane są miejscowe burze o średnim natężeniu, podczas których deszcz może być ulewny oraz połączony z porywistym wiatrem i gradem. Podczas burz może spaść do 30 mm deszczu w ciągu godziny, a lokalnie grad o średnicy do 3 cm, a wiatr w porywach osiągać do 90 km/h.

Gdy jedziesz autem:
1. Pamiętaj o możliwym silnym podmuchu podczas wyjazdu z lasu, terenu zabudowanego.
2. Nie zatrzymuj się pod drzewami, bo często dochodzi do przygniecenia samochodu przez powalone wiatrem konary.
3. Jeśli zaskoczy cię burza, a nie możesz wejść do bezpiecznego budynku, pozostań w samochodzie.

GDZIE JEST BURZA. MAPA BURZ. GDZIE TERAZ JEST BURZA. BURZA W ŁÓDZKIEM

GDZIE JEST BURZA. MAPA BURZ. GDZIE TERAZ JEST BURZA. BURZA W ŁÓDZKIEM

Polska Grupa Energetyczna odnotowała zerwanie 14 linii napowietrznych, awarie 220 stacji abonenckich, m.in. na ulicach Czereśniowej, Żeńców, Łubinowej, Biegańskiego. Natomiast Zakład Wodociągów i Kanalizacji przyjął 30 zgłoszeń o rozlewiskach, podtopieniach samochodów, posesji, zalanych skrzyżowaniach i niedrożnych wpustach. Rozlewiska tworzyły się m.in. na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. Głowackiego, al. Włókniarzy z ul. Lutomierską i ul. Liściastą, ul. Pojezierskiej z ul. Zgierską, ul. Organizacji WiN z ul. Zielną, ul. Zgierskiej z ul. Teresy.

Burza nad Łodzią [10.08] To było jak armagedon! [zdjęcia, FILM]

GDZIE JEST BURZA. MAPA BURZ. GDZIE TERAZ JEST BURZA. BURZA W ŁÓDZKIEM

[ZOBACZ FILM POGODA W ŁODZI 11.08

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM POGODA W ŁODZI 11.08