ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Czy wiesz, z kim śpisz? TOP10 obrzydliwych rzeczy, które...

ak

2018-06-13 18:11

2018-08-20 13:40

8 Komentarzy
Dodaj komentarz

Czy wiesz, z kim śpisz? TOP10 obrzydliwych rzeczy, które mieszkają w twoim domu. Masz je w łóżku!

ak

2018-06-13 18:11

Możesz myć ręce po powrocie do domu, skorzystaniu z toalety i zawsze przed jedzeniem oraz dbać o higienę, ale to nie oznacza, że żyjesz w sterylnych warunkach. Nawet jeśli dbasz o porządek w mieszkaniu, gwarantujemy, że razem z tobą i twoją rodziną żyją w nim współlokatorzy, których wolałbyś nie mieć. Co więcej, są bardzo blisko ciebie! Śpisz z nimi każdej nocy. Zobacz, co możesz mieć w pościeli i nie tylko!
1/12
Opis: Czy wiesz z kim mieszkasz i śpisz? Zobacz TOP10 obrzydliwych rzeczy w Twoim domu!
Przejdź do galerii
  • Te owady spotykamy najczęściej nocą w łazience i kuchni – nic dziwnego, bo lubią ciemność, wilgoć i ciepło. Nie są szkodliwe, ale jeśli chcemy się ich pozbyć, pomocne będą chemiczne środki owadobójcze.
  • Z pewnością je zauważysz, bo nie należą do małych insektów. Niestety, nie są też nieszkodliwe, bo oprócz obrzydliwego wyglądu, są nosicielami rzeczy, z którymi nie chcemy mieć do czynienia: larw nicieni, zarazków gruźlicy czy tyfusu. Lubią ciepło i wilgoć, dlatego ich ulubionym miejscem jest kuchnia. By się ich pozbyć, trzeba cierpliwości: dezynsekcję należy powtórzyć kilka razy, dodatkowo w bloku powinny być nią objęte wszystkie mieszkania.
  • Pojawiają się niemal w każdym domu, a największy problem z nimi mają ci, którzy mieszkają na niskich piętrach, w pobliżu lasów i parków oraz w wilgotnych miejscach. Nie jest łatwo się ich ustrzec, ale wskazówką może być to, że nie lubią zapachu cytryny. Nawet jeśli nie spotykasz się z nimi w sypialni, to i tak z nimi śpisz. Zjadasz je też przez sen – średnio 8 w ciągu całego życia. Smacznego!
  • Są podobne do moli spożywczych i mają podobne do nich upodobania. Chętnie zadomawiają się w kuchniach, gdzie szczególnie upodobały sobie sypkie produkty (mąka, kasze, makarony). Ich larwy potrafią znaleźć się nawet w pozornie zamkniętych opakowaniach, np. torebkach herbaty. By wytępić mkliki, musimy bez żalu pozbyć się zainfekowanej żywności. Znakiem ostrzegającym nas, że mamy problem z tymi insektami, są zwisające jak na nitce ziarenka mąki na ściankach jej opakowania.
  • Chociaż w naszym jelicie grubym się przydaje, to na zewnątrz stanowi dla nas zagrożenie w postaci licznych zakażeń, które może wywołać. Mycie rąk to podstawowa forma ochrony przed nią, a jeśli nie chcemy mieć jej w swoim łóżku, pierzmy pościel w temperaturze 60 stopni.
  • Bytują głównie na zwierzętach, ale mogą też mieszkać w naszym domu. Ciemne i zakurzone miejsca są ich ulubionymi, dlatego warto zadbać o regularne porządki w szafach. Z przyjemnych dla ludzi zapachów nie lubią m.in. róży, goździków i eukaliptusa, dlatego te rośliny, suszone, można włożyć do woreczków i umieścić w szafie, między ręcznikami i pościelą. W ramach profilaktyki unikajmy kontaktu ze zwierzętami, których nie znamy lub o których wiemy, że są zapchlone.
  • Czyli potocznie mól spożywczy. Lubi sypkie produkty żywnościowe, dlatego po kupieniu mąki, kaszy czy makaronu, przesypmy je do szklanych pojemników. Dlaczego? To jedyne opakowanie, którego nie są w stanie sforsować. Dodatkowo w szafie warto rozłożyć liście laurowe, których zapachu mole spożywcze nie lubią. Jeśli mole już zagnieździły się w jedzeniu, niestety trzeba je wyrzucić. Najgorsze jest to, że często przynosimy je do domu ze sklepów, gdzie zagnieżdżają się w opakowaniach kasz itp.
Zobacz galerię

TO żyje w twoim domu, nawet jeśli dbasz o czystość!


Do czystości w mieszkaniu mamy różne podejścia, ale nawet jeśli regularnie sprzątamy i trzymamy się wszystkich zaleceń z tym związanych i tak trudno będzie nam się ustrzec wszystkich żyjątek, które mogą zamieszkać w naszym domu. Wiele z nich bowiem przynosimy do domu, nawet o tym nie wiedząc: z autobusu, z hotelu, ze sklepu…Niestety, prawda jest jeszcze gorsza – w zestawieniu z zaleceniami dotyczącymi sprzątania, jesteśmy brudasami. Śpimy w jednej pościeli przez wiele tygodni, nie pierzemy poduszek i kołder, rzadko też zmieniamy ręczniki. Jeśli już pierzemy ręczniki i pościel, robimy to w zbyt niskiej temperaturze – 30-40 stopni to za mało żeby w trakcie prania usunąć wszystko, co zagnieżdża się w nich w trakcie użytkowania.

Co żyje w twoim domu? Zobacz sam!


To i wiele więcej rzeczy, które robimy, choć nie powinniśmy lub zaniedbujemy, mimo że są groźne, sprawia, że w naszym domu pojawiają się stworzenia, których wolelibyśmy nigdy nie spotkać. Zobacz, kto z tobą mieszka!
Zobacz galerięKomentarze

(8)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

KOSZMAR

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

JAK NIEKTÓRZY MOGĄ, JA NIE WIEM (gość)  •

NAJGORZEJ, JAK SIĘ ŚPI Z CZŁOWIEKIEM, LUDZIE ŻRĄ MIĘCHO I INNE G, I PÓŹNIEJ ŚMIERDZĄ, POCĄ SIĘ I TE ICH WYZIEWY Z UST I Z INNYCH OTWORÓW GENITALNO-ANALNYCH, JAK SIĘ TAKA CZY TAKI NIE WYKĄPIE I NIE WYPERFUMUJE, TO JEDZIE...A W ŚRODKU, W TYCH ICH KICHACH, JAKI MUSI BYĆ SMRÓD...FE...LEPIEJ TRZYMAĆ SIĘ OD TEGO Z DALEKA, O DOTYKANIU, SZCZEGÓLNIE "TAM", MOWY NIE MA...ALBO JĘZYK KOMUŚ TAKIEMU W USTA CZY GDZIEŚ INDZIEJ WKŁADAĆ...JAKBY POD MIKROSKOPEM NA TE OSADY NA JĘZYKU PÓŹNIEJ SPOJRZEĆ...OBRZYDLIWOŚĆ.

odpowiedzi (0)

skomentuj

pierwsze

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lucyper (gość)  •

stara baba

odpowiedzi (0)

skomentuj

Coś obrzydliwego w łóżku...

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Trollo (gość)  •

posłanka Sobecka!

odpowiedzi (0)

skomentuj

HomoSapiens

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Europejczyk (gość)  •

Najohydniejszą zaraz są parchy !

skomentuj

Antysemici to debile

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

Kolejny debil

odpowiedzi (0)

skomentuj

Z kim śpisz

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pleban (gość)  •

Ja śpię z żoną ale czyją?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Posłanka Pawłowicz w łóżku

+6 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mietek (gość)  •

Ohyda!

odpowiedzi (0)

skomentuj

One też chcą żyć!

+4 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czytelnijk (gość)  •

Dobrze, że ja ich nie mam, roztocza? One wszędzie są. Owadów nie cierpię.Gadów i plazów także. a najgorsze są dwunogie zwierzęta - brudasy.

odpowiedzi (0)

skomentuj