Czy autobus na prąd zastąpi tramwaje do Zgierza i Ozorkowa?

Jacek Zemła
W łódzkim magistracie odbyło się spotkanie wszystkich włodarzy miast i gmin, przez które przejeżdżają tramwaje podmiejskie. MPK, obsługujące te linie, twierdzi, że jeśli natychmiast nie ruszą ich modernizacje, najpóźniej za dwa lata tramwaje przestaną kursować. Stan torów i sieci trakcyjnej jest tak zły, że dalsze ich użytkowanie zagraża bezpieczeństwu pasażerów!

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zaproponowała, aby zamiast inwestować setki milionów w remonty linii i zakup nowego taboru tramwajowego, do Zgierza, Ozorkowa, Pabianic i Lutomierska puścić autobusy elektryczne. Miałyby one korzystać z wydzielonego pasa jezdni, kursować częściej i szybciej niż tramwaje. W dodatku na ich zakup można uzyskać pieniądze z Unii Europejskiej.

- Autobus nie rozwiąże problemów komunikacyjnych - mówi prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski. - Jestem zdecydowanym zwolennikiem tramwaju. Jeśli gminy nie dogadają się, sami wyremontujemy odcinek torów leżący w granicach Zgierza i utrzymamy komunikację szynową na plac Kilińskiego oraz do Proboszczewic.

SKLEPY CZYNNE W MAJÓWKĘ. JAK SĄ CZYNNE SKLEPY W MAJÓWKĘ [BIEDRONKA, LIDL, AUCHAN, KAUFLAND, TESCO]
UCHO PREZESA 14 NA YOUTUBE IMIENINY PREZESA OSTATNI ODCINEK 1 SEZONU

[ZOBACZ FILM Przegląd najciekawszych informacji z kraju

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Przegląd najciekawszych informacji z kraju