Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Chcesz mieć miejsce dla inwa lidy? Zrób sobie sam!

(IZJ)
- Od półtora roku mam na papierze zgodę urzędników na miejsce parkingowe dla inwalidy - mówi pan Witold. - Ale samego miejsca nadal nie mam. Maciej Stanik
Ponad półtora roku czeka inwalida Witold Strużyk na namalowanie przed swoim blokiem (ul. Obywatelska 31/41) koperty oraz postawienie znaku informującego o miejscu parkingowym dla osoby niepełnosprawnej.

Zgodę na wydzielenie takiego miejsca delegatura UMŁ Łódź Górna wydała w marcu 2011 r. Pan Witold spełnił wszystkie warunki stawiane przez urzędników w kolejnych pismach, a mimo to nadal jest odsyłany z kwitkiem.

- Jestem po dwóch zawałach - opowiada. - Mam zamontowany stymulator serca i choruję na astmę oskrzelową oraz cukrzycę. Od maja 2010 r. mam orzeczony II stopień niepełnosprawności.

Urzędnicy przystali więc na prośbę pana Witolda o utworzenie przed jego blokiem miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej. - Poprosili mnie o zrobienie mapki z zaznaczeniem proponowanej przeze mnie lokalizacji - wspomina inwalida. - Zrobiłem to. Następnie na miejsce przyszła komisja. Zaakceptowała je. Wtedy poproszono mnie o zakup znaku drogowego informującego o miejscu parkingowym oraz tabliczki pod niego, oznaczającej, że jest to miejsce dla osoby niepełnosprawnej. Wydałem na to tysiąc złotych.

Potem kazali czekać, a kiedy się przypominałem, mówili, że muszą rozstrzygnąć przetarg na wykonawcę prac. Pod koniec ubiegłego roku usłyszałem z kolei, że nie mają pieniędzy. Marcin Masłowski, rzecznik prezydenta Łodzi, twierdzi, że magistrat także i w tym roku nie ma funduszy na oznakowanie miejsca.

- Koszt wymalowania koperty i montażu znaku oszacowaliśmy na 900 zł - mówi. - Jeśli w przyszłym roku będziemy mieli takie środki, rozważymy wykonanie oznakowania. W tym roku lokator może to zrobić jedynie we własnym zakresie i na swój koszt.

Wideo

Komentarze 28

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Mam podobny problem jak ten pan. Zakupiłem znak za 120zł. Spółdzielnia dała 2,3 m rurki z odzysku, kolega pomalował i zamontował pod nadzorem pracownika Spółdzielni. Na tablicy pod znakiem znalazła się, informacja że obowiązuje od 7.00 do 19.00. W nocy miejsce jest ogólnie dostępne. Z tego miejsca korzysta tylko dwie osoby.

C
Cuga

To stary cwaniak wali w chuja już od lat 80 lewe zaświadczenia typu choroby serca pseudo ,, pepsicola"" bajkopisarz jakich wielu pije wódę i pali za trzech a teraz udaje inwalidę. PRYWATNY CWEL RYŚKA Z KLANU ! i tyle. a 900zł to kosztował jego samochód !!

G
Gość

chodzi do szkoły dla dzieci opóźnionych umysłowo także traktujcie go łagodnie bo znów zacznie się moczyć w nocy

d
dr

ma zdrowe rece i nogi niech nie robi z siebie kaleki, bo ludzi po zawalach i co maja cukrzyce jest w polsce cala masa

G
Gość

U mnie przed blokiem brakuje miejsc parkingowych, jak wszędzie. Trafiło się za to kilkoro cwaniutkich kutasin, którzy wyłudzili "miejsca dla inwalidy", 2 mieszka w mojej klatce. Jedna sz-mata wyłudziła na męża po zawale, drugi psi pomiot na żonę ze słabym wzrokiem. Sęk w tym, że w/w "inwalidzi" nie jeżdżą tymi samochodami, nawet w charakterze pasażera. Poza tym ci "niepełnosprawni" dziarsko spacerują i korzystają na ogół z komunikacji miejskiej. To jest zwykłe CWANIACTWO i OSZUSTWO, oraz robienie w ch.ja innych lokatorów! Dodatkowo przed blokiem pozostało miejsce po innym "inwalidzie" który się dawno temu wyprowadził. Na 20 miejsc parkingowych przed moim blokiem 4 są zarezerwowane dla pseudo-inwalidów! Moim zdaniem miejsca "dla inwalidy" powinny być wyznaczone proporcjonalnie do ilości wszystkich miejsc na parkingu! Tylko dla niepełnosprawnych RUCHOWO!!! Spacery i umiarkowany wysiłek fizyczny doskonale robią na serce!

b
biwdrona

to jest jakas makabra inwalidzie trzeba pomuc a nie go tepic

G
Gość

Ty wyłudzaczu uprawnień. Spójrz na siebie. Ty chyba nie wiesz co to kalectwo i być przykutym do wózka. Jesteś żałosny i jeszcze masz czelność do prasy iść. Jak przestaniesz normalnie chodzić, to wtedy należy ci się koperta. Brawo urzędnicy. Tępic wyłudzaczy.

12345

Idioci a czy to on musi prowadzić to auto , może np. jego żona a miejsce mu się wtedy i tak należy.

z
zakaz jazdy

odebrać natychmiast olbrzymie zagrożenie na drodze może spowodować

J
Ja

Żydzewiaczki, nie ośmieszajcie się. Pod każdym artykułem muszą widnieć wasze "inteligentne" komentarze.... No cóż, tak to jest, jak Internet wpadnie w niepowołane ręce.

r
rs

900za wykopanie i namalowanie?? Chyba się pan urzędas z ch***m na łby pozamieniał. Kosztorys:
Znak: jest
cement do utwardzenia znaku w ziemi: 10zł
woda do rozrobienia: pomijalna
farba do namalowania koperty: 35zł
robocizna 2 osoby max godzina pracy: 2x20zł=40zł
daje razem 85 zł. NO NIECH BĘDZIE STÓWA
Czyli pan urzędas zamierza podp***lić osiem stówek.

/

Sorry, ale panie Witoldzie, stanowisz Pan zagrożenie na drodze, więc natychmiast ktoś powinien się upomnieć o prawo jazdy. Nie chciałbym spotkać zawałowca z rozrusznikiem na trasie gdy mu bateria siądzie.
Brak auta może tu tylko poprawę uczynić.

G
Gość

chyba wyraznie jest napisane - Jestem po dwóch zawałach - opowiada - taka osoba samochodem kierowac nie powinna !!!

l
lolo

Człowieku podaj adres gdzie kupowałeś ten znak , coś mi się wydaję że lejesz wodę . lolo

j
ja

jak sie jest inwalida II stopnia to sie w domu siedzi a nie du.pe autem wozi !!!!!!!

Dodaj ogłoszenie