Bank Pekao S.A. jest otwarty na pomoc potrzebującym

Materiał promocyjny Banku Pekao S.A.
Bank Pekao S.A. od lat angażuje się w niesienie pomocy potrzebującym. Z każdym rokiem wśród pracowników przybywa wolontariuszy zaangażowanych w liczne akcje charytatywne, edukacyjne, sportowe, czy też prozdrowotne. Jedną z szerokiego grona inicjatyw podejmowanych przez Bank Pekao jest projekt „Jesteśmy Blisko”, którego IX edycja właśnie rusza.

Wolontariat pracowniczy to element kultury organizacyjnej Banku Pekao

Bank Pekao S.A. jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim w rankingu bankiem uniwersalnym w Polsce z 306 mld zł aktywów, obsługującym ok. 6,7 mln klientów. Taki wynik nie byłby możliwy do osiągnięcia, gdyby nie zmotywowana kadra. Jej zaangażowanie wynika m.in. z rozwiniętego programu wolontariatu pracowniczego, który wpisał się na stałe w kulturę organizacyjną banku, a konkretnie w drugi („zaangażowanie”) i czwarty („odpowiedzialność”) filar strategii biznesowej. Wolontariat integruje ze sobą ludzi, daje energię do działania oraz napawa optymizmem. To bardzo ważne dla rozwoju silnego zespołu.

Rosnąca popularność wolontariatu

Liczba pracowników Banku Pekao S.A., którzy chętnie uczestniczą w akcjach wolontariackich, rośnie z roku na rok. W roku 2021 takie działania podjęło 1170 osób. Rok później było to już 1230 osób, a w 2023 r. aż 1747 pracowników. O dużej skali pomocy świadczy także liczba godzin przeznaczonych na akcje pomocowe. W ubiegłym roku odnotowano rekordowe 9365 godzin przeznaczonych na działania wolontariackie, w które angażuje się również kadra kierownicza banku.

- Cieszę się, że wolontariat w Pekao jest coraz popularniejszy, dowodem na to jest coraz większa liczba osób zgłaszających się m.in. do projektu „Jesteśmy blisko”. To nasze wspólne pomaganie otwiera serca, integruje ludzi i pozwala lepiej żyć, szczególnie tym najbardziej potrzebującym. Osobiście widzę, że udział w takich akcjach przekłada się potem na lepsze relacje pracownicze. Sam także chętnie w nich uczestniczę. Dzięki tym działaniom naprawdę możemy pomóc w konkretny sposób wybranej grupie społecznej nawet w najdalszym zakątku Polski. To daje dodatkową energię do działania – mówi Leszek Skiba, prezes zarządu Banku Pekao S.A.

Działania wolontariuszy Pekao nastawione są na edukację, niesienie pomocy potrzebującym, wyrównywanie szans i zapobieganie wykluczeniu, a także podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej oraz dziedzictwa kulturowego.

Na czym polega projekt „Jesteśmy Blisko”?

„Jesteśmy Blisko” to tytuł konkursu grantowego, w ramach którego grupy pracowników Banku Pekao S.A. zgłaszają swoje pomysły na pomoc dla lokalnej społeczności. Dzięki dotychczasowym edycjom organizowanym od 2019 roku udało się zrealizować aż 283 takie projekty. Także w kolejnej, IX edycji konkursu „Jesteśmy Blisko” potrzebujący mogą liczyć na pomoc wolontariuszy.

Przyznane zwycięzcom granty konkursowe po raz kolejny pomogą sfinansować ważne cele lokalnych społeczności. Wśród nich znajdą się m.in. doposażenie schroniska dla zwierząt, akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży, remonty sali ćwiczeń dla osób niepełnosprawnych oraz zorganizowanie warsztatów i innych zajęć dla seniorów. Zwycięskie projekty z IX edycji projektu „Jesteśmy Blisko” będą realizowane już od kwietnia 2024 r.

Pozostałe akcje pomocowe

„Jesteśmy Blisko” to tylko jeden z wielu programów wolontariackich prowadzonych przez Bank Pekao S.A. Pomoc potrzebującym obejmuje także inicjatywy pracowników oraz wolontariat z partnerami społecznymi. W roku 2023 partnerami banku w wolontariacie były m.in.: Centrum UNEP/GRID-Warszawa – Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska, Fundacja Apiterra, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości, Fundacja Zdrowy Ruch, Muzeum Powstania Warszawskiego, Polski Czerwony Krzyż, Stowarzyszenie Anthill, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem, Bank Pekao objął patronatem ogólnopolski program aktywizacji osób starszych – SeniorON. W ramach progamu organizowane były warsztaty rozwijające pasje i zainteresowania seniorów oraz zajęcia sportowe. Ponadto w trakcie wykładów i warsztatów osobom starszym przybliżany był temat nowoczesnej bankowości. Poruszone zostały zagadnienia takie jak np. bezpieczeństwo w finansach i sposoby ochrony przed oszustwami oraz wyłudzeniami.

Z kolei, w przypadku współpracy ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce pracownicy banku angażowali się w wydarzenia sportowe i edukacyjne dla najmłodszych. Organizowane były obchody Dnia Dziecka, wolontariusze prowadzili również zajęcia o bankowości i oszczędzaniu. W okresie Bożego Narodzenia dla dzieci zostały przygotowane świąteczne prezenty.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Bank Pekao S.A. jest otwarty na pomoc potrzebującym - Portal i.pl

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany