MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Łodzi trwają przygotowania do wielkanocnego śniadania dla samotnych w Hali Expo ZDJĘCIA

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W hali Expo przy al. Politechnik 4 w Łodzi trwają już ostatnie przygotowania do niedzielnego Miejskiego Śniadania dla samotnych. Rozstawiono już stoły i krzesła dla 800 osób, trwa świąteczne dekorowanie sali. Równoległe w kuchni Centrum Służby Rodzinie gotują się dania na wielkanocne śniadanie.

Tegoroczne Wielkanocne Śniadanie dla Samotnych w Łodzi odbędzie się na dwa sposoby. Około 200 paczek żywnościowych zostanie rozwiezionych do mieszkań i domów samotnych łodzian, którzy ze względów zdrowotnych nie są w stanie dotrzeć w niedzielę do hali Expo. Już w czwartkowy wieczór (28 marca) rozpoczęło się rozwożenie paczek, pomagają w tym wolontariusze i funkcjonariusze straży miejskiej. Do soboty paczki zostaną rozwiezione do wszystkich potrzebujących.

galeria

To nie jest zwykłe rozwiezienie paczek żywnościowych, to jest często dłuższa rozmowa, bo te osoby są samotne, nie mają rodziny, nie mają z kim porozmawiać. Kiedy do nich docieramy okazują radość, wzruszenie. Sam biorę udział w rozwożeniu paczek i wiem jak to jest ważne dla tych osób - mówi Piotr Kowalski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

W każdej takiej świątecznej paczce jest żur, biała kiełbasa, plasterki pieczonego mięsa, polędwicy i szynki drobiowej, jajko na twardo ze szczypiorkiem, pieczywo, ciasto, klasyczna sałatka jarzynowa. Do każdej paczki wkładana jest też kartka świąteczna przygotowana własnoręcznie przez dzieci. Ich pakowaniem zajmowali się wolontariusze oraz harcerze z Hufca Łódź Polesie. Swój udział zgłosiło około 200 wolontariuszy, wielu z nich zapisało się na pomoc przy wielkanocnym śniadaniu.

Z kolei w przygotowaniach w hali Expo obok wolontariuszy pomagali osadzeni z Zakładu Karnego nr 1 przy ulicy Beskidzkiej 54 w Łodzi. W hali wystawienniczej ustawiono stoły z krzesłami dla 800 osób. I miejsca dla nikogo nie zabraknie. Jeszcze do piątku 29 marca można zgłaszać osoby samotne do udziału w Miejskim Śniadaniu Wielkanocnym. Jednak każdy, kto poczuje się samotny i zechce przyjść do hali Expo w niedzielę nie zostanie wyproszony, a posadzony przy wspólnych stołach.

Wielkanocne Śniadanie dla Samotnych w hali Expo odbędzie się w niedzielę 31 marca o godz. 10.

Święta Wielkiej Nocy, tak jak każde inne święta mają wpisaną gościnność i otwartość. I jeśli ktoś przyjdzie, to my chcemy tę gościnność zachować, za to prosimy o wyrozumiałość jeśli będziemy musieli dostawić stoły, czy przynieść krzesła, ale każdy kto przyjdzie tej naszej gościnności doświadczy - tłumaczy ks. Arkadiusz Lechowski, dyrektor Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.

W sumie na Miejskie Wielkanocne Śniadanie planowane dla tysiąca łodzian przygotowano:

  • 400 litrów żurku
  • tysiąc jajek
  • tysiąc kiełbasek (250 kilogramów)
  • 250 kg mięsa pieczystego
  • 250 kg sałatki jarzynowej
  • ciasta i słodkości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany