Alarmy bombowe w Łodzi i w Pabianicach - w kilkudziesięciu instytucjach!

abaj
W prawie 40 instytucjach w Łodzi odebrano dziś informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych! W przypadku trzech instytucji: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Starostwo Łódź Wschód i Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa, ewakuowano pracowników. Podobne alarmy były też dziś w Ozorkowie i Pabianicach. Sześć instytucji w Pabianicach otrzymało dziś w godzinach 11-13 emailowe informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych. W emailu było napisane, że będzie MASAKRA.

ALARMY BOMBOWE W ŁODZI

Informacje otrzymały: Sąd Rejonowy, Urząd Skarbowy, Prokuratura Rejonowa, Starostwo Powiatowe, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pabianicach i Urząd Gminy w Dobroniu. Na miejscu są służby i pirotechnicy. Na szczęście wszystkie alarmy były fałszywe. Policja poszukuje sprawców głupich żartów, grozi za to pozbawienie wolności do lat ośmiu.

ALARMY BOMBOWE W ŁODZI I WOJEWÓDZTWIE

Większość budynków została sprawdzona przez pirotechników - nie znaleziono żadnych podejrzanych ładunków. 4 budynki są jeszcze sprawdzane.

Alarm bombowy w Urzędzie Miasta w Ozorkowie. EWAKUACJA
ŻYCZENIA DLA NAUCZYCIELI, WIERSZYKI DLA NAUCZYCIELI, WIERSZYKI NA ZAKOŃCZENIE ROKU
WIERSZYKI NA ZAKOŃCZENIE ROKU, WIERSZYKI DLA NAUCZYCIELI
ŻYCZENIA URODZINOWE. KRÓTKIE, ŚMIESZNE ŻYCZENIA URODZINOWE SMS
ŻYCZENIA IMIENINOWE, KRÓTKIE ŻYCZENIA IMIENINOWE, WIERSZYKI IMIENINOWE, SMS IMIENINY

Z KRAJU
W całej Polsce służby otrzymują informację o rzekomych ładunkach wybuchowych podłożonych w różnych instytucjach. W Poznaniu w środę doszło do ewakuacji starostwa powiatowego i urzędu marszałkowskiego.

Alarmy dotyczą przede wszystkim urzędów oraz instytucji publicznych w całym kraju. W Poznaniu podjęto decyzję o ewakuacji starostwa powiatowego oraz urzędu marszałkowskiego. - Około godziny 13 starosta podjął decyzję o ewakuacji budynku. Pracownicy zostali zwolnieni do domów, by policja mogła przeszukać wszystkie pomieszczenia - informuje Maria Lipska ze starostwa powiatowego. Pierwsze sygnały o rzekomych ładunkach wybuchowych dotarły już rano do budynku starostwa przy ul. Zielonej, w którym znajduje się powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego. - Kiedy pracownicy wrócili do budynku, kolejny raz pojawiła się informacja o ładunku - dodaje M. Lipska. Nieco później, bo ok. godz. 14 pracę zakończyli urzędnicy z urzędów marszałkowskiego i wojewódzkiego. - Decyzję o ewentualnej ewakuacji podejmuje zarządca budynku, nasze rekomendacje były takie, by ich nie opuszczać - przyznaje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - W takich sytuacjach zalecamy umiarkowanie i zachowanie spokoju - dodaje. Rzecznik przypomina, że osobie, która doprowadziła do wszczęcia alarmów grozi do 8 lat więzienia. W środę tylko w samej Warszawie wszczęto ponad 30 alarmów bombowych. Kolejne odnotowano też w innych województwach, m.in. lubelskim, świętokrzyskim, dolnośląskim, pomorskim.

W środę rano gdyńska policja otrzymała informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych w instytucjach użyteczności publicznej. Wiadomości przesłane zostały drogą mailową.
Większość kontroli nic nie wykazała i ewakuowane osoby wróciły do budynków. Wciąż są jeszcze sprawdzane niektóre miejsca, gdzie informację o alarmach wysłano później Alarmy bombowe dotyczą budynków Izby Celnej, I Urzędu Skarbowego oraz Sądu Rejonowego.

[ZOBACZ TEŻ FILM Justin Bieber został ojcem! (autor x.news/Cover Video)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Justin Bieber został ojcem! (autor x.news/Cover Video)